Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-02-10, 20:12
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Χταποδι για Ε36 3.28i

Λοιπον αποφασισα να βαλω κι εγω αυτο το μπαξιματακι και ειπα να ρωτησω την παρεα αν εχει προβει καποιος σε αυτη την κινηση?Αν ναι,τη μαρκα προτεινετε?Αν οχι,πειτε καποιον γνωστο εξατμισα.Και τις τιμουλες παιδια μην ξεχνιομαστε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-02-10, 21:33
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
Supersprint. Τιμή δεν ξέρω δυστυχώς...
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-02-10, 21:53
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
http://cgi.ebay.de/Faecherkruemmer-K...item5d22742c73

Aυτά μοιάζουν πολύ με τα SS, και δεν είναι πολύ ακριβά.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-02-10, 23:54
mitsos318ci Ο χρήστης mitsos318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-05-2008
Μηνύματα: 29
mitsos318ci is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sofos 2.8i Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον αποφασισα να βαλω κι εγω αυτο το μπαξιματακι και ειπα να ρωτησω την παρεα αν εχει προβει καποιος σε αυτη την κινηση?Αν ναι,τη μαρκα προτεινετε?Αν οχι,πειτε καποιον γνωστο εξατμισα.Και τις τιμουλες παιδια μην ξεχνιομαστε!!!
φιλε πραγματικα μην πεταξεις τα λεφτα σου για τα σουπερσπριντ τα γνησια εννοω.υπαρχουν στο ebay ευκαιριες που ειναι πιστες αντιγραφες και σε κουρμπες και σε υλικα και σε κολλησεις ψαξε στο αγγλικο και στο γερμανικο ebay και θα βρεις σιγουρα.αυτα που λενε οτι θα ανοιξουν σαν τριανταφυλλα και τα σχετικα ειναι μ@λ@κιες.εχω παρει και αντιγραφες και γνησια επειδη ετυχε μια ευκαιρια μαζι με καταλυτες και εχω να σου πω πως ειναι και τα δυο απο τ-304 ανοξειδωτα.τα φοραει φιλος μου εδω και πολυ καιρο και δεν εχουν κανει κιχ..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-02-10, 10:06
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mitsos318ci Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε πραγματικα μην πεταξεις τα λεφτα σου για τα σουπερσπριντ τα γνησια εννοω.υπαρχουν στο ebay ευκαιριες που ειναι πιστες αντιγραφες και σε κουρμπες και σε υλικα και σε κολλησεις ψαξε στο αγγλικο και στο γερμανικο ebay και θα βρεις σιγουρα.αυτα που λενε οτι θα ανοιξουν σαν τριανταφυλλα και τα σχετικα ειναι μ@λ@κιες.εχω παρει και αντιγραφες και γνησια επειδη ετυχε μια ευκαιρια μαζι με καταλυτες και εχω να σου πω πως ειναι και τα δυο απο τ-304 ανοξειδωτα.τα φοραει φιλος μου εδω και πολυ καιρο και δεν εχουν κανει κιχ..
To θέμα δε είναι αν θα κάνουν κιχ. το θέμα είναι να βελτιώνουν και κάτι....
Τέλος πάντων, πάρε ένα λινκ από ebay που έχει χταπόδι για 328...
http://cgi.ebay.ie/BMW-E36-Stanless-...item35a584b282
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-02-10, 10:48
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
κερδιζεις οντος κατι απο το χταποδη ? ι μονο ηχο ? κ αν κερδιζεις ειναι τοσο πολυ η διαφορα για να αξιζει να δωσει κανεισ τοσα λεφτα ? και τελος ειναι καλο να τυλιξει κανεις το χταποδι του με θερμομονοτικη ταινια ?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-02-10, 11:49
KOSTO Ο χρήστης KOSTO δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Μηνύματα: 22
KOSTO is an unknown quantity at this point
το χταποδι απο μονο του δε κανει τπτ εσθητο!εισαγωγη εξαγωγη σε συνδιασμο ναι αλλα μονο χταποδι για κανενα λογο.πολλα γκαφρα για τπτ.εξαλου το μαμα ειναι απκετα καλο κ αποδοτικο.αν θες οντος να τα δωσεις δωστα καπου αλλου.ολοκληρη εξατμιση απο μπροστα κ δεν δινει τπτ τις προκοπης σε μαμα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-02-10, 12:32
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
ειδικά σε 328 βάζεις και εισαγωγή από 325 με μεγαλύτερη πεταλούδα και ένα τελικό και είσαι μια χαρά!!!
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-02-10, 18:14
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Oλα αυτα ρε παιδια τα ξερω περι εισαγωγης-πεταλουδας απο 325 για βελτιωση.Αλλα ελεγα μηπως το χταποδι δινει κατι καλυτερο.Αν κοιταξετε στο ΕΤΚ θα δειτε οτι η πολλαπλη απο το 328 ειναι σαν μικρο χταποδι και διαφερει απο 320 κ 325 που ειναι καλουπια μαντεμια.Το θεμα, πως ξεκινησε, αυτης μου της αποφασης?Μια μερα βρηκα σε μια πετρα και μου εχει ανοιξει μια ραφη στο κατω μερος της εξαγωγης με συνεπεια να χανω καυσαερια απο εκει κ να ακουγετε στο εσωτερικο κι εγω να τρελαινομαι.Τεσπα ειμαι ψειρας και επειδη θα πρεπει να βγει το ενα κομματι και να το κολλησω ελεγα αφου θα βγει που θα βγει, δεν βαζω ενα χταποδι after market με την προυποθεση οτι θα εχει και αποδοση!Γι αυτο και ρωταω την παρεα,θα εχει αποδοση 'η μια απο τα ιδια?Απ'οτι βλεπω δεν διαφερουν και πολυ, με μονη διαφορα να καταληγει πιο χαμηλα το 3 σε 1 στα after market(βλ. supersprint).Αν τωρα καποιος εχει δει στα χαρτια(δυναμομετρο)διαφορα θα ηθελα παρακαλω να μου το πει.Ευχαριστω προκαταβολικα και οσους εχουν απαντησει μεχρι τωρα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-02-10, 18:18
Το avatar του χρήστη spirosg
spirosg Ο χρήστης spirosg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 598
spirosg will become famous soon enoughspirosg will become famous soon enough
Δεν θα σου δώσει πολλά πράγματα.
Αν βάλεις ΜΟΝΟ χταπόδι, πιθανόν να χάσεις κιόλας λόγω απώλειας συμπίεσης και back-flow καυσαερίων.
Αν πάς για την "προτεινόμενη λύση" Φ.Π.Ε(με χταπόδι) σύν εισαγωγή απο 325, απο 192 άλογα θα πάς στα 210-215.
Το κόστος θα είναι κάνα 2χίλιαρο.... Σκέψου αν αξίζει για τα δεδομένα σου και προχώρα αναλόγως.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.