Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-02-11, 16:09
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
χαμηλωμα σε E36

καλησπερα παιδια τι κανετε ολοι καλα?/ στο θεμαα εχεχεχεχ να μυν σασ κουραζω πολυ λοιπον την αλη βδομαδα μπενει το αμξι μεσα για την μετατροπη που εχω προγραματυσει θα γυνει 325 το αμαξι λοιπον σημερα παρελαβα της αναρτησεις μου της fk το αμξι θα βγει με 17αρες ζαντες τι χαμηλομα να του κανω?/ θελω να φενετε χαμηλο το αμαξι οχι βεβεα τελιως σαβρα αλα αρκετα χαμηλο τι θα μου πρωτηνετε εσεις? εγω λεω για 4 μπρωστα και 1.5 με 2 πυσω ειναι καλα η θελει κιαλο χαμηλωμα?/
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-02-11, 16:13
Το avatar του χρήστη nikos1400
nikos1400 Ο χρήστης nikos1400 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-07-2006
Μηνύματα: 576
nikos1400 is on a distinguished road
δες φωτογραφιες απο διαφορα Ε36 με διαφορα χαμηλωματα και διαλεγεις.
βεβαια ενας αναρτησας καλος υποτιθεται θα σου πει ποιο περιπου ειναι "σωστο" χαμηλωμα (αναλογια μπρος/πισω).
Υπ'οψιν τα H&R ελατηρια δινουν 40/15 στα εξακυλινδρα.
__________________
free online Moto-περιοδικο www.ebike.gr !
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-03-11, 09:52
Το avatar του χρήστη gregtas
gregtas Ο χρήστης gregtas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 26
gregtas is on a distinguished road
Εγω στο δικο μου εχω 17" ζαντες με λαστιχα 225/45 μπροστα, 235/45 πισω και ελατηρια HR, 6cm μπροστα 4cm πισω. Εδω ομως δεν εχουμε τις λακουβες και τα σαμαρακια της Αθηνας.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-03-11, 12:27
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
εγω φοραω 17αρες Μ3 DOUBLE SPOKE ΑΠΟ 6 ΤΑΧΥΤΟ..225-245 αντιστοιχα..τν γνωστη κιτρινομπουκαλη με Apex 5cm εμπρος κ 4cm πισω..με Μ3 αντιστρεπτικη πισω..ουτε κοπαναει πολυ..κ στο δρομο ειναι τρενο κανονικο..βαζεις μουτρα κ ο κωλος ερχεται οπου εσυ τν θες..μιλαω για οδηγηση με γραμμες..αν θες με το παραμικρο να χαζοσπινιαρεις κ να κανεις παντες..1-1.5cm πισω ειναι οτι πρεπει!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-03-11, 21:40
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-load Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω φοραω 17αρες Μ3 DOUBLE SPOKE ΑΠΟ 6 ΤΑΧΥΤΟ..225-245 αντιστοιχα..τν γνωστη κιτρινομπουκαλη με Apex 5cm εμπρος κ 4cm πισω..με Μ3 αντιστρεπτικη πισω..ουτε κοπαναει πολυ..κ στο δρομο ειναι τρενο κανονικο..βαζεις μουτρα κ ο κωλος ερχεται οπου εσυ τν θες..μιλαω για οδηγηση με γραμμες..αν θες με το παραμικρο να χαζοσπινιαρεις κ να κανεις παντες..1-1.5cm πισω ειναι οτι πρεπει!
Η μονη διαφορά δηλαδη με ενος grip setup με ενα drift setup ειναι 2μισι πόντοι διαφορά στο ύψος πίσω?
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-03-11, 01:59
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μονη διαφορά δηλαδη με ενος grip setup με ενα drift setup ειναι 2μισι πόντοι διαφορά στο ύψος πίσω?
αναλογως παντα το τι θες να κανεις!αλλιως στηνεται για drift,αλλιως για grid!αλλα σχεδον ολα παιζουν ρολο..αντιστρεπτικες,αμορτισερ,ελατηρια(σκληροτητα )καμπερ,καστερ,συγκλιση,αποκλιση..βεβαια ολα αυτα ειναι υποκειμενικα παντα!δν εχουμε ολοι τις ιδιες απαιτησεις απο ενα αυτοκινητο!αρα ουτε το ιδιο οδηγικο στυλ!π.χ..για καποιον μπορει να ειναι τρενο..για καποιον αλλον μπορει να ειναι πολυ απολυτο,ξερο,αποτομο..για καποιον αλλον το νορμαλ μπορει να ειναι βαρκα..για καποιον αλλον παιχνιδιαρικο..!
καταλαβαινεις πως το λεω!το 1-1.5cm το ανεφερα απο παλαιοτερη μου εμπειρια οπου με ακριβως τα ιδια πραγματα τα υπολοιπα και το ιδιο στησιμο,εβαζα μουτρα κ ο κωλος ηταν αντε γεια!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-03-11, 02:31
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-load Εμφάνιση μηνυμάτων
αναλογως παντα το τι θες να κανεις!αλλιως στηνεται για drift,αλλιως για grid!αλλα σχεδον ολα παιζουν ρολο..αντιστρεπτικες,αμορτισερ,ελατηρια(σκληροτητα )καμπερ,καστερ,συγκλιση,αποκλιση..βεβαια ολα αυτα ειναι υποκειμενικα παντα!δν εχουμε ολοι τις ιδιες απαιτησεις απο ενα αυτοκινητο!αρα ουτε το ιδιο οδηγικο στυλ!π.χ..για καποιον μπορει να ειναι τρενο..για καποιον αλλον μπορει να ειναι πολυ απολυτο,ξερο,αποτομο..για καποιον αλλον το νορμαλ μπορει να ειναι βαρκα..για καποιον αλλον παιχνιδιαρικο..!
καταλαβαινεις πως το λεω!το 1-1.5cm το ανεφερα απο παλαιοτερη μου εμπειρια οπου με ακριβως τα ιδια πραγματα τα υπολοιπα και το ιδιο στησιμο,εβαζα μουτρα κ ο κωλος ηταν αντε γεια!
Eπειδή ολα τα παραπανω ισχύουν, γι'αυτο μου εκανε εντυπωση μονο το 1 cm διαφορα
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.