Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-03-08, 00:54
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Respect Λευτέρη!

Σε προσωπικό επίπεδο, έχω κρατήσει και εγω το άσπρο 1602 για τους ίδιους πάνω κάτω λόγους, αλλά διαφωνώ με την καθημερινή χρήση πλέον. Ακόμα και αν ήμουνα Ελλάδα ή όταν ήμουνα, το έβαζα μπροστά κάθε μέρα, αλλά δεν το έβγαζα καθε μέρα, το κράταγα για Κυριακή πρωί που δεν κυκλοφορούν οι μαλακες, κοιμόνται από τη Σαβbατιάτικη κρεπάλη, για διαδρομές και βόλτες πότε ησυχες και ράθυμες, πότε γρήγορες, πότε πλαγιαστές, αναλόγως τα κέφια.

Οταν κάτι το έχεις συνδέσει με την ζωή σου οφείλεις στον εαυτό σου πάνω από όλα να το διατηρήσεις, και να το προφυλάξεις.
Και θα σου πώ και μια κουβέντα που μου είπε ο πατέρας μου όταν το τράκαρα το 1994..."να προσέχεις τα πράγματα που αγαπάς"
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yiannis2002 : 07-03-08 στις 01:02
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-03-08, 01:05
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Respect Λευτέρη!

Σε προσωπικό επίπεδο, έχω κρατήσει και εγω το άσπρο 1602 για τους ίδιους πάνω κάτω λόγους, αλλά διαφωνώ με την καθημερινή χρήση πλέον. Ακόμα και αν ήμουνα Ελλάδα ή όταν ήμουνα, το έβαζα μπροστά κάθε μέρα, αλλά δεν το έβγαζα καθε μέρα, το κράταγα για Κυριακή πρωί που δεν κυκλοφορούν οι μαλακες, κοιμόνται από τη Σαβbατιάτικη κρεπάλη, για διαδρομές και βόλτες πότε ησυχες και ράθυμες, πότε γρήγορες, πότε πλαγιαστές, αναλόγως τα κέφια.

Οταν κάτι το έχεις συνδέσει με την ζωή σου οφείλεις στον εαυτό σου πάνω από όλα να το διατηρήσεις, και να το προφυλάξεις.
Και θα σου πώ και μια κουβέντα που μου είπε ο πατέρας μου όταν το τράκαρα το 1994..."να προσέχεις τα πράγματα που αγαπάς"

Σωστός και κατανοητός απόλυτα, απλά, είτε το πιστεύεις είτε όχι,ακόμα δε μου έχει φύγει η κάψα για το δικό ΜΟΥ Ε30, και έχω οδηγήσει αρκετά.

Θα μεγαλώσω όμως που θα πάει, ίσως αλλάξω γνώμη!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 07-03-08, 01:08
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Αμα μου το λεγες πριν 10 χρόνια ότι θα το είχα και δεν θα τ' οδηγούσα θα σ ελεγα τρελό...οταν το είδα τελειωμένο, το αφησα αμέσως και έπιασα άλλο να φτιάξω και το οδήγησα ενα μήνα μετά.
Όλοι απορούσαν...μου αρκεί να το βλέπω φίλε και να ξέρω πως είναι πρόθυμο όταν θελήσω να το βγάλω βόλτα...άλλωστε και με το να το κοιτάω μόνο ταξιδεύει το μυαλό αρκετά πίσω...
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-03-08, 02:25
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Εγω ειναι νωρις να μιλησω...!!!!
Αλλα την καλυτερη 5αρα παντα θα την εχω εγω...!!!
Και το καλυτερο Ροβερ παντα εγω..!!!!
Για μια ζωη μαζι....το ενα για τα παντα...και το αλλο για μενα..τα ματια μου.. το γκαραζ μου και την τρελα μου...!!!!!!
11 χρονια η 5αρα.....μονο για τα ματια μου..
16 χρονα η Ροβεραρα.....για την τρελα που εχω στο μυαλο...
Οχηματα του Πατερα μου...για αυτον τα παλιοσιδερα του....!!!για μενα κομματι δικο του...!!


Και για πιο μετα...ενα SR...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-03-08, 06:59
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Eγώ ήδη ξεκίνησα....με το τετράπορτο.
Πάντως τα λεφτά φεύγουν με την σέσουλα..
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-03-08, 07:36
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Μακράν το καλύτερο site για Μ3 Ε30..
Κάντε κλίκ στα project cars να δείτε τη κάνουν τα άτομα..
http://board.s14power.com/index.php

Και αυτό το λίνκ...πολύ τρελό!!
http://www.bmwdriversclub.nl/index.p...er=asc&start=0
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-03-08, 08:34
giogio Ο χρήστης giogio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 227
giogio is on a distinguished road
Παντελη απο τα καλυτερα forum ειναι το www.s14.net .Εγω εκανα μια γενικη ανακατασκευη του κινητηρα η οποια εστευθει με επιτυχια.Το μενου εχει αλλαξει κανα 2 φορες,οπως και το σεταρισμα του s14.Πιστευω οτι τωρα θα εχω τον καλυτερο συνδιασμο.Χτες το βραδυ ξαναπηρε το αμαξι μπροστα και δεν το δοκιμασα ακομη.Αναμενεται νεα και μια δυναμομετρηση.Σειρα εχει η καροτσα τωρα,που θελει κατι ψιλομαζεματακια και το σαλονι,που πρεπει να μπουν τα πισω καθισματα με τον τεμπελη και τα προσκεφαλα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 07-03-08, 08:51
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Τι γίνεται όλοι τα Ε30 ανακατασκευάζουμε??? Και όλα 4πορτα????
__________________
M5 Ε39 το απόλυτο μηχάνημα,και αμέσως μετά το 523i!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 07-03-08, 08:55
giogio Ο χρήστης giogio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 227
giogio is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW523i Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι γίνεται όλοι τα Ε30 ανακατασκευάζουμε??? Και όλα 4πορτα????
Φιλε μου εγω το εχω ανακατασκευασει 3 φορες συνολικα,παντα θα υπαρχει κατι που δεν.4πορτο,το εχουμε απο καινουργιο και ειναι ο ερωτας μου
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 07-03-08, 10:17
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
BMW E12 μοντ.1980. Το ψαχνω εδω και καιρο. Ηταν το αυτοκινητο του πατερα μου, ο λογος που εγινα BMWΔΑΚΙΑΣ .Το αποχωριστηκαμε το 1992 αν θυμαμαι καλα σε αψογη κατασταση. Εψαξα απο ασφαλιστηκες αλλα δεν ειναι ασφαλισμενο πουθενα. Εθεαθη ομως καπου αναμεσα Θηβα-Λειβαδια, απο εγκυρη πηγη. Εκει ειναι και ο ιδιοκτητης που το ειχε παρει απο εμας. Αν καποιο μελος ειναι απο τα μερη και το δει θα μου κενει μεγαλη χαρη αν δωσει πληροφοριες.

Δεν εχω φωτογραφια του αυτοκινητου ,αλλα απο οτι βρηκα στο internet, ειναι σαν το λαδι της φωτογραφιας στην πιο σκουρα αποχρωση και φωραει bbs χρυσαφι σαν την αλλη φωτο.

Το εχω βαλει σκοπο να το βρω μαζι με τον αδερφο μου και να το φερουμε σε αψογη κατασταση.ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg bmw04.jpg (24,5 KB, 38 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg img024.jpg (37,7 KB, 26 εμφανίσεις)
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.