Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-09-10, 15:14
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει πάντως έναν τύπο στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης, με παντώς είδους τρομπέτα
από όλες τις μάρκες..
Μόλις αγοράσεις το τρομπέτο, στο περνάει δωρεαν..
Φίλε rapid στείλε παρακαλώ π.μ με στοιχεία του τύπου αυτού μ'ενδιαφέρει πολύ
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-09-10, 15:14
SoulStripper66 Ο χρήστης SoulStripper66 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Μηνύματα: 11
SoulStripper66 is on a distinguished road
Πως θα πάω στη συμπρωτεύουσα ρε παιδιά ? :P Πειραιώτης είμαι... χεχε
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-09-10, 15:23
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SoulStripper66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως θα πάω στη συμπρωτεύουσα ρε παιδιά ? :P Πειραιώτης είμαι... χεχε
Εγώ απο νησί ήρθα με το καράβι στ Αθήνα έκανα τ μετατροπή κ μετά γύρισα απλά τ πράγματα
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-09-10, 15:41
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SoulStripper66 Εμφάνιση μηνυμάτων

Ο Μ44 θα έχει τα ίδια τέλη με το δικό μου ? Μπορώ να κάνω σκάτζα και να πουλήσω και το δικό μου μοτέρ μειώνοντας έτσι το κόστος ? Αν βάλω Μ44, ποιά θα είναι τα απαραίτητα "περιφεριακά" και εκτιμώμενα τί κόστος θα φτάσει ? Αν το προτίνω στον μηχανικό μου μπορεί να πάρει αυτός την πρωτοβουλία να βρει μοτέρ σαν συνεργείο BMW ?
Τα τελη κυκλοφοριας του Μ44 και του δικου σου ειναι τα ιδια.
Μην περιμενεις να πουλησεις και ακριβα το δικο σου μοτερ... Εχει πηξει ο τοπος απο 316.Τα περιφερειακα στα ειπα , εδω ειναι
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θ

Μοτερ, σασμαν [αν θες, και το μαμα νμζ αντεχει], διαφορικο αμεσα δεν θες, το μαμα στανταρ αντεχει, αφησε το και το αλλαζεις με ενα μπλοκε πιο μετα, και μετα πλεξουδα και εγκεφαλο.
Επιπλεον θα αλλαξεις μαφ
Καντραν ασε το δικο σου.
Αν πισω εχεις ταμπουρα, καλο θα ηταν να βαλεις δισκοφρενα. Εχουν τεραστια διαφορα στο φρεναρισμα.
Θα χρειαστεις μηχανικο, ηλεκτρολογο κ εξατμισα.

Αν το δικο σου εχει immobilizer που νομιζω οτι θα εχει, απλα θα πρεπει να επαναπρογραμματιστει.
Το κοστος ειναι ενα θεμα... ρωτώντας πας στην πόλη. εν γενει να υπολογιζεις κανα διχιλιαρο στο νερο. Και να ξερεις σε οτι τιμη σου πει ο εκαστοτε μηχανικος, υπολογισε κανα 20-30% επιπλεον.
Αν αφησεις τον μηχανικο να σου βρει μοτερ, τοτε υπαρχει η πιθανοτητα να κοιταξει να οικονομησει απο εκει.. Αλλα απο την αλλη, μπορεις να του πεις οτι θα ειναι και υπευθυνος για το μοτερ που θα σου βαλει, οποτε σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα τοτε να τρεχει εκεινος κ οχι εσυ στους μαντραδες. Εν γενει σε συμφερει κατι τετοιο, κ ας σου κοστισει κατι παραπανω.

Αν πας σε εξακυλινδρο ομως, θες ακομα καντραν , διαφορικο, σασμαν, μπροστα μπουκαλες και ελατηρια και αναβαθμιση σε φρενα. [δεν ξερω τι εχεις, αλλα λογικα θα πρεπει να το κοιταξεις.
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driftakos : 02-09-10 στις 15:53
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-09-10, 15:41
SoulStripper66 Ο χρήστης SoulStripper66 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Μηνύματα: 11
SoulStripper66 is on a distinguished road
Έκανες δηλαδή ταξίδι στα τυφλά ή ήξερες από πριν τί θα δεις? γιατι εσύ έδωσες μέχρι 100 ευρώ να πας και να έρθεις. εγώ θέλω το λιγότερο 200 ευρώ γι'αυτό το ταξιδι. Βάλε βενζίνες,στάσεις και διόδια, συν τα αναλώσιμα όπως καφέδες φαγητά και ιστορίες. Εν πάση περιπτώσει δεν είναι αυτό το θέμα. Θα τα δούμε αυτά.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-09-10, 15:55
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SoulStripper66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έκανες δηλαδή ταξίδι στα τυφλά ή ήξερες από πριν τί θα δεις? γιατι εσύ έδωσες μέχρι 100 ευρώ να πας και να έρθεις. εγώ θέλω το λιγότερο 200 ευρώ γι'αυτό το ταξιδι. Βάλε βενζίνες,στάσεις και διόδια, συν τα αναλώσιμα όπως καφέδες φαγητά και ιστορίες. Εν πάση περιπτώσει δεν είναι αυτό το θέμα. Θα τα δούμε αυτά.
Εννοείται πως πρώτα έκανα έρευνα πήρα τηλέφωνα βρήκα τον μάστορα που θα παω είπα τι θέλω μου τα βρήκαν αυτά που τους ζήτησα έκλεισα ραντεβού συγκυρίμενη μέρα πήρα άδεια απο τ δουλειά μετά απτο καράβι πήγα καπάκι στ συνεργείο άφησα το αυτοκ εκατσα μια βδομάδα εκεί στα μέρη σ ερχόμουνα τακτικά για να δω τι γίνετε πως πάει η δουλειά μόλις μου το χαν έτοιμο πλήρωσα κ έφυγα για το χωριό μου αυτά
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.