Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 10-09-10, 14:58
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Με τα ΑΠΕΧ το αυτοκίνητο έχει γίνει πολύ σκληρό και κοπανάει πολύ στους ελλην. δρόμους-ίσως αν ζούσα ση Γερμανία να μην είχα πρόβλημα
Επίσης έχει χαμηλώσει υπερβολικά με αποτέλεσμα η ποδιά μπροστά να μου βρίσκει σε κατηφόρες και σε πεζοδρόμια (σε περιπτώσεις κάθετου παρκαρίσματος πχ)...Άσε που τώρα ετοιμάζομαι να του φορέσω ένα σπόιλερ, και θα γίνουν τα πράγματα πολύ χειρότερα..Αν με τα HR ερθει λίγο ψηλότερα όπως μου λένε, τότε νομίζω θα είναι πολύ καλύτερα...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-09-10, 15:09
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petroscf Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τα ΑΠΕΧ το αυτοκίνητο έχει γίνει πολύ σκληρό και κοπανάει πολύ στους ελλην. δρόμους-ίσως αν ζούσα ση Γερμανία να μην είχα πρόβλημα
Επίσης έχει χαμηλώσει υπερβολικά με αποτέλεσμα η ποδιά μπροστά να μου βρίσκει σε κατηφόρες και σε πεζοδρόμια (σε περιπτώσεις κάθετου παρκαρίσματος πχ)...Άσε που τώρα ετοιμάζομαι να του φορέσω ένα σπόιλερ, και θα γίνουν τα πράγματα πολύ χειρότερα..Αν με τα HR ερθει λίγο ψηλότερα όπως μου λένε, τότε νομίζω θα είναι πολύ καλύτερα...
Εάν δεν έχεις τα κοντά έλεγξε τα αμορτισέρ σου εάν είναι καλά άλλαξε τα ελατήρια μόνο βάλε τα μαμά
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 10-09-10, 15:18
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Δεν κατάλαβες...:

-Τα μαμα είχα (και τα έχω φυλάξει) και πήγα και το χαμήλωσα. Δεν θέλω δηλαδή να το ξαναψηλώσω στο "μαμα" ύψος, γιαυτό σκέφτομαι τα HR επειδή μου λένε οτι ειναι ψηλότερα από τα ΑΡΕΧ (από τα μαμα όμως είναι πιο χαμηλά)

-Όχι, δεν έβαλα τα πολύ κοντα, είναι αυτά που βγάζει η ΑΡΕΧ για χρήση στο δρόμο.Παρόλα αυτά...

-Τα αμορτισέρ είναι ΟΚ : Για να καταλάβεις, έχω αλλάξει και μια φορά αμορτισέρ αφού έβαλα τα ελατήρια (δηλ έβαλα τα ελατήρια χωρίς να αλλάξω αμορτισερ, και μετα απο κάποιες χιλιάδες χλμ, άλλαξα τα αμορτισέρ)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη petroscf : 10-09-10 στις 15:22
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-09-10, 00:55
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petroscf Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κατάλαβες...:

-Τα μαμα είχα (και τα έχω φυλάξει) και πήγα και το χαμήλωσα. Δεν θέλω δηλαδή να το ξαναψηλώσω στο "μαμα" ύψος, γιαυτό σκέφτομαι τα HR επειδή μου λένε οτι ειναι ψηλότερα από τα ΑΡΕΧ (από τα μαμα όμως είναι πιο χαμηλά)

-Όχι, δεν έβαλα τα πολύ κοντα, είναι αυτά που βγάζει η ΑΡΕΧ για χρήση στο δρόμο.Παρόλα αυτά...

-Τα αμορτισέρ είναι ΟΚ : Για να καταλάβεις, έχω αλλάξει και μια φορά αμορτισέρ αφού έβαλα τα ελατήρια (δηλ έβαλα τα ελατήρια χωρίς να αλλάξω αμορτισερ, και μετα απο κάποιες χιλιάδες χλμ, άλλαξα τα αμορτισέρ)
Τότε πάρε τα μαμά κ πλήγωσε τα με οξυγόνο η κοψ'τα στο μηχανουργείο στα μετρα σου όσους πόντους θέλεις.Κανε μια δοκιμή κ εάν σε ικανοποιούν στο θέμα σκληρότητάς τα αφήνεις εάν όχι πας σε κάτι άλλο
ΡS Τι ζάντολ φοράς?
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-09-10, 08:56
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Εδω και 2-3 χρόνια έβγαλα τις μαμα ζάντες (χαλύβδ. 13"Χ5.5"-και λάστ. 185/70/13) για αλουμινίου 15"Χ7" με λάστ. 195/55/15...Γενικά από τις ζάντες (μεγάλες, πιο χαμηλό προφιλ κλπ) έχει σκληρύνει το αυτοκίνητο, αλλά όχι και τόσο όσο νόμιζα αρχικά...περισσότερο με ενοχλεί ότι η μηχανή είνια μικρή και δεν σηκώνει τόσο φαρδύ ζαντολάστιχο, οπότε έχει "κόψει" πολύ το αυτοκίνητο...
Οπότε και εδώ σκοπεύω να δοκιμάσω το "downgrade": έχω για refurbishment κάτι 14αρες (Χ6"), ALPINA replicas, που είνια και πιο όμορφες από αυτές που έχει τώρα, να δώ αν θα είμαι πιο ευχαριστημένος στην οδήγηση...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη petroscf : 11-09-10 στις 09:00
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-09-10, 09:49
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τότε πάρε τα μαμά κ πλήγωσε τα με οξυγόνο η κοψ'τα στο μηχανουργείο στα μετρα σου όσους πόντους θέλεις.
Φίλε, έχεις μηχανουργείο να μου προτείνεις γιατί το χω ψάξει κ φαίνεται κούλ επιλογή ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 11-09-10, 15:14
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε, έχεις μηχανουργείο να μου προτείνεις γιατί το χω ψάξει κ φαίνεται κούλ επιλογή ?
Είμαι από τ Μυτιλήνη δε νομίζω θα σ βοηθήσω
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 11-09-10, 15:18
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petroscf Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω και 2-3 χρόνια έβγαλα τις μαμα ζάντες (χαλύβδ. 13"Χ5.5"-και λάστ. 185/70/13) για αλουμινίου 15"Χ7" με λάστ. 195/55/15...Γενικά από τις ζάντες (μεγάλες, πιο χαμηλό προφιλ κλπ) έχει σκληρύνει το αυτοκίνητο, αλλά όχι και τόσο όσο νόμιζα αρχικά...περισσότερο με ενοχλεί ότι η μηχανή είνια μικρή και δεν σηκώνει τόσο φαρδύ ζαντολάστιχο, οπότε έχει "κόψει" πολύ το αυτοκίνητο...
Οπότε και εδώ σκοπεύω να δοκιμάσω το "downgrade": έχω για refurbishment κάτι 14αρες (Χ6"), ALPINA replicas, που είνια και πιο όμορφες από αυτές που έχει τώρα, να δώ αν θα είμαι πιο ευχαριστημένος στην οδήγηση...
Από ζάντα είσαι κομπλέ κ γω ήθελα να σ πω να πας σε πιο μεγάλη για να ψηλώσει λίγο το Ε21 σου γιαυτό σε ρώτησα τι φοράει
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-09-10, 03:06
swtos19e30 Ο χρήστης swtos19e30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-04-2010
Μηνύματα: 20
swtos19e30 is on a distinguished road
Λογο των παραπανω ποστ μου δημιουργηθηκε μια απορια.... αν βαλω τα Β6 που δεν ειναι για χαμηλωμα με τα μαμα ελατηρια, θα σκληρηνει αρκετα το αμαξι??? με τα Β6 παλι μπορω να βαλω καποια αφτερμαρκετ ελατηρια παραπλησια των μαμα ωστε να μην εχω κοπανημα?? διοτι τα μαμα μου δεν θα τα χαρακτηριζα ουτε καν σε μετρια κατασταση... σε Β8 τωρα... που ειναι για χαμηλωμα απο τα Η&R υπαρχουν συγκεκριμενα ελατηρια για το μοντελο μου ή υπαρχει μια γκαμα επιλογων για την σκληροτητα??
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 12-09-10, 08:57
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stas Εμφάνιση μηνυμάτων
Από ζάντα είσαι κομπλέ κ γω ήθελα να σ πω να πας σε πιο μεγάλη για να ψηλώσει λίγο το Ε21 σου γιαυτό σε ρώτησα τι φοράει
Ε, δεν νομίζω να το κάνω με αυτό τον τρόπο...Δηλ. δεν θέλω να βγάλω εντελώς off τον κατασκευαστή αλλάζοντας τη διάμετρο εντελώς...(τώρα η διάμετρος δεν έχει ξεφύγει με τις 15αρες, ίδια περίπου με πριν που είχα τις 13αρες είναι και ιδια θα παραμείνει και με τις 14αρες, αφου αυξομειώνεται ανλόγως το προφιλ των ελαστικών...δηλ με τη 14αρα νομίζω θα μπει 60άρι προφιλ η 65αρι, δεν θυμάμαι τι λένε οι κατάλογοι)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.