Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 15-08-12, 23:27
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
μιλας για το πρωτο μοντελο, πριν φειςλιφτ?
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 29-08-12, 15:05
kpapus Ο χρήστης kpapus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-10-2009
Μηνύματα: 20
kpapus is on a distinguished road
Καλησπέρα παιδιά,
σήμερα το πρωί έντονο τρέμουλο και κίτρινη ένδειξη κινητήρα. Το πήγα στον Σπανό και θα μου αλλάξουν τους 4 πολλαπλασιαστές (δωρεάν, μου το είπαν μόνοι τους) και τα μπουζί (προληπτικά, 45€) και θα κάνουν και update στο πρόγραμμα. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα γιατί μόλις το είδα το πρωί έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό. Το αμάξι είναι 116i/122hp, 3.5 ετών με μόλις 20.000χλμ. προσεχτικής οδήγησης.
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 20-11-12, 04:06
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
Με πήραν τηλέφωνο απο εξουσιοδοτημένο για να αλλάξω πολλ/στες αποκαλώντας το "ανάκληση". τους είπα έχω ήδη αλλάξει 1 φορά και μου είπαν να ξαναπάω γιατί είναι επίσημη ανάκληση απο bmw. αφορά το 116i E87. ίσως σας είναι χρήσιμη η πληροφορία.
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 20-11-12, 12:11
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
ειναι γνωστο φιλε αν διαβασες τα προηγουμενα ποστ οτι υπαρχει σχετικη οδηγια ανακλησης.σευχαριστουμε παντως για την υπενθυμιση .φανταζομαι οτι θα γνωριζεις οτι πρεπει να αλλαξεις και τα μπουζι μαλλον με δικια σου επιβαρυνση.ειναι καλο να το κανεις μαζι με την αλλαγη των πλ/στων.και ησυχαζεις μετα απο αυτο το θεμα.
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 20-11-12, 12:18
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
τελικά τα μοτερ αυτά έχουνε τα θεματακια τπυς, εγω πάντως στο δικό μου Ν46Β20 (Ε90) φτου φτου δεν έχει βγάλει τιποτα και από οσο ξερω είναι από τα πιο αξιοπιστα
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 20-11-12, 16:33
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από advanced Εμφάνιση μηνυμάτων
Με πήραν τηλέφωνο απο εξουσιοδοτημένο για να αλλάξω πολλ/στες αποκαλώντας το "ανάκληση". τους είπα έχω ήδη αλλάξει 1 φορά και μου είπαν να ξαναπάω γιατί είναι επίσημη ανάκληση απο bmw. αφορά το 116i E87. ίσως σας είναι χρήσιμη η πληροφορία.
Γιατι, την προηγουμενη φορα τι ηταν, ανεπισημη?! Για ποια Ε87 ειναι? Φανταζομαι, με τον κινητηρα αμεσου ψεκασμου με τα 122 αλογα?..
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 03-02-13, 17:15
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι, την προηγουμενη φορα τι ηταν, ανεπισημη?! Για ποια Ε87 ειναι? Φανταζομαι, με τον κινητηρα αμεσου ψεκασμου με τα 122 αλογα?..
ναι μου είχαν πει τότε που μου είπαν για την ανάκληση, ότι η προηγούμενη ήταν "οδηγία". και μου είπαν δεν ήταν επίσημη ανάκληση. Αυτή τη φορά μου είπαν ότι είναι ανάκληση με νέους πολ/στες (που φυσικά δεν πιστεύω τπτ απο αυτά). τρέχα γύρευε...
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 12-02-13, 09:01
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Και εγώ που πήγα για service μου τους άλλαξαν λόγο ανάκλησης
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 02-12-13, 19:43
padoflinos Ο χρήστης padoflinos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-04-2008
Μηνύματα: 10
padoflinos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από padoflinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά,

Από τότε που άνοιξα αυτό το topic το αμάξι μου έχει αλλάξει όλους τους πολλαπλασιαστές 3 φορες δηλαδη 12 πολλαπλασιαστες.Πως σας φαίνεται?Στον Σπανό μου τους αλλάζουν πλέον τσάμπα εκτός εγγυησης έπειτα απο οδηγια της Βmw.Ένα έχω να πω.Ποιότητα Βmw....
και να ήταν μόνο αυτα...μετα απο 4 μηνες που ελειξε η εγγυηση μου εβγαλε 1200 ευρω ανταλλακτικα..3-4 αισθητηρες και φυσικα μετα απο φασαρια που τους εκανα κι επειδη είχα και ένα δοντι στην bmw hellas πληρωσα μονο τα εργατικα 250 ευρω...πληροφοριακα αλλαγη τακακια μπροστα+αισθητήρα φρενων+φιλτρο βενζινης 430 στον σπανο...και μας πιανουν τον κωλο και το αμαξι μου χει σπασει τα νευρα!!!σορρυ για τα offtopic σχολια αλλα έχω αγανακτησει..

Καλησπέρα σε όλους,

Το αμάξι μου έβγαλε μπεκ στα 93000 χλμ. Από ό,τι διαβάζω στο Ίντερνετ μπεκ ,πολλαπλασιαστες,μπουζί έιναι τα προβλήματα αυτού του αμαξιού.Και η πλάκα είναι ότι και σε μέγαλύτερη σειρά στα καινούργια BMW (3,3+) εμφανίζονται παρ΄ομοια προβλήματα...την επ΄ομενη φορά εγώ ιαπωνικό!!!
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 02-12-13, 20:35
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Πρόσεχε γιατί και εμένα μου είχε πει κάποιος επισκευαστής BMW ότι ο knock sensor είναι στα τελευταία του, τον έγραψα εκεί που δεν πιάνει μελάνι, πήγα αλλού, μου είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα και σήμερα 2 χρόνια μετά είναι ακόμα καλά.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.