Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-03-10, 15:15
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Question Πόσο τελικά πωλούνται τα Ε36

Αγαπητοί φίλοι γειά σας

Όπως μερικοί από εσάς θα ξέρεται εδώ και κάποιο καιρό πουλάω το αυτοκίνητό μου. Αναγνωρίζοντας ότι σε γενικές γραμμές είναι μία πολύ δύσκολη περίοδος για την αγορά από τους όποιους ενδιαφερόμενους έχω συζητήσει έχω ακούσει διάφορα πραγματα. Επειδή η όλη κατάσταση γενικά δεν φένεται να οδηγεί πουθενά πόσο τελικά πρέπει να πωλούνται τα Ε36 κατα την γνώμη σας. Είμαστε τρελοί εμείς που τα πουλάμε ή είναι τρελοί αυτοί που θέλουν να τα πάρουν τσάμπα; Θα μου πείτε βρήκες και εσύ περίοδο να το πουλήσεις. Και θα σας πώ τι να κάνουμε, μερικές φορές αλλάζουν τα δεδομένα μας εν μία νυκτί. Μήπως τελικά χάθηκε η εκτίμηση του κόσμου σε αυτό το μοντέλο; Όπως και να το κάνουμε είχε τους δικούς του οπαδούς. Ποιό το σχόλιό σας;
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-03-10, 15:43
Το avatar του χρήστη Rear_Power
Rear_Power Ο χρήστης Rear_Power δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-08-2007
Μηνύματα: 62
Rear_Power is on a distinguished road
Φιλε μπηκα σε αυτη την διαδικασια πριν απο λιγες ημερες, και ειδα οτι δεν αξιζει να δωσουμε ενα αυτοκινητο για το οποιο διαθεσαμε ενα αξιοσεβαστο ποσο, στον καθε καραγκιοζη μαντρα που νομιζει οτι τα ευρω ειναι μαρουλοφυλλα, ουτε στον καθε ασχετο που ζηταει να το αγορασει δινοντας τα ψιλα απο τον κουμπαρα του Αν δεν υπαρχει μεγαλη αναγκη και το 36 σου ειναι ok, κρατα το και ασε τον καθε παπαρα να λεει τα δικα του!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-03-10, 15:48
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Φιλε μου οταν υπαρχει κορεσμος απο αμαξια τοτε ποιος θα αγορασει?

Αυτη τη στιγμη ολοι εχουν αμαξι. Παιρνουν ενα αλλο γιατι τους αρεσει περισσοτερο αν μπορεσουν να δωσουν το παλιο τους. Με την οικονομικη κριση τωρα ολοι προτιμουν τη γθηνοτερη λυση, δηλαδη να κρατησουν το ηδη υπαρχον αυτοκινητο τους η να διωξουν οτι δε χρησιμοποιουν.

Και επαναλαμβανω υπαρχει κορεσμος. Ειμαστε 14 εκατομυρια πληθυσμος και μας αντιστοιχουν 5 η 6 εκατομυρια αμαξια?? ε, καταλαβαινεις τι γινεται..

Κορεσμος σημαινει οτι εχω 100 υποψηφιους αγοραστες για παμπερς και προσφερω 200 παμπερς. Καποια θα μεινουν απουλητα. Στα αμαξια τωρα κανεις δε θα αγορασει αμαξι σαν το δικο σου για πρωτο (χωρις παρεξηγηση). Τετοιο αμαξι θα το αγορασεις επειδη το γουσταρεις πολυ και μπορεις να το συντηρησεις. Σκεψου ποσοι τετοιοι υπαρχουν στις μερες μας. Κατα τη γνωμη μου κανεις! Ολοι θελουν να πουλησουν το παλιο τους αμαξι. Ε δε γινεται αυτο, καποιοι θα το δωσουν και θα μειωθουν οι αγοραστες . Οι προτιμησεις της αγορας ειναι τα μικρα και οικονομικα. Παλιο και μεγαλο δυσκολο εως πολυ δυσκολο.

Η το κρατας η το σκοτωνεις κι αλλο, δυστυχως. Κι εμενα πχ μ αρεσει κι εχω 10 χιλιαρικα να το παρω αλλα δεν μπαινω στο ρισκο να το συντηρησω για τα επομενα χρονια.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-03-10, 16:50
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
είναι σκληρό αλλά ο χρόνος είναι χρόνος και την αξία των 36αριών θα την αναγνωρίσει μόνο κάποιος απο εμάς
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-03-10, 18:12
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
φιλε μου θα σου πω ότι εαν δεν ειναι αμεση αναγκη κρατησε το.
το αξιοσεβαστο ποσο που καποτε εδωσες εχει εξανεμιστει , για να παρεις κατι αντιστοιχο παλι πρεπει να δωσεις ενα σωρο λεφτα.Αρα να δωσεις το 36αρι εστα και 12ετιας για ενα νεο ΚΙΑ Η HUADAI δεν αξιζει.

φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-03-10, 19:08
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
οσοι απο εμας εχουμε ε36 και πληρωσαμε αλλα τοσα σε μπαξιματα πιστευω οτι ξεραμε οτι θα τα παντρευτουμε
ειχα σκεφτει και γω να το δωσω αλλα εκτος του οτι ενα 328 εχει τωρα εχει σχεδον οση αξια ενα 316 δεν μπορω να σκεφτω και κατι αλλο σε λογικη τιμη που μπορουσε να μου προσφερει τα ιδια πραγματα ειτε οταν το λιωνω ειτε οταν ταξιδευω χαλαρα και οικογενειακα

δεν θλεω να σε στεναχωρησω αλλα ενα ε36 πολλα κυβικα τωρα πιστευω οτι πωλειτε απο 6000 εως 8000 στην καλυτερη
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-03-10, 19:20
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
θα σου πω 2 πραγματα....Πρώτον αν είναι οκ και θες να κάνεις αλλαγή απλά για το γούστο σου μην το πουλάς. Δεύτερον αν έχεις ανάγκη από λεφτά θα πρέπει να το σκωτώσεις όπου πιστεύω ότι δεν αξίζει. Οι περισσότεροι πλέον ψάχνουν να βρουν αμάξι σε τιμή ευκαιρίας και να το σκωτόσουν. Στο κάτω κάτω εσύ έχεις 36άρι και το χαίρεσαι και άσε τους τους άλλους να ψάχνουν κανα 2-3 για να βρούνε κανά θύμα όπου στο τέλος θα πούνε ότι το πείρανε φθηνότερα ενώ θα χει πέσει η τιμή του επειδή έχουν περάσει 1-2 χρόνια
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-03-10, 19:57
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Μόνο σε ιδιώτη που θα εκτιμήσει την (πραγματική και συναισθηματική) αξία του και μόνο με μετρητά.Μακριά από επιταγές,συναλλαγματικές κλπ.Οι καιροί είναι χαλεποί...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-03-10, 20:51
mafias Ο χρήστης mafias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 192
mafias will become famous soon enough
Νόμος προσφοράς και ζήτησης

Ακριβώς έτσι είναι φίλε μου. Νόμος προσφοράς και ζήτησης.

Υπάρχουν 10 αμάξια και 10 αγοραστές και το αμάξι έχει αντικειμενική αξία 10.000 ευρώ.
Όταν θα υπάρχουν 10 αμάξια και 5 αγοραστές η τιμή θα πέσει στα 5.000
Όταν υπάρχει 1 αγοραστής και έχει να διαλέξει ανάμεσα σε 10 αμάξια, θα το πάρει 1.000 ευρώ, απο αυτόν που πραγματικά καίγεται να το δώσει.

Δυστυχώς όλοι όσοι έχουμε παλιά αμάξια την πατήσαμε...και το χειρότερο είναι να μην μπορείς να πληρώσεις τα πάγια έξοδά του (τέλη κλπ)

Το κρατάς, το χαίρεσαι, το συντηρείς ΣΩΣΤΑ, και μετά απο χρόνια όταν τα υπόλοιπα Ε30/Ε36 θα έχουν αποσυρθεί, παλιώσει, σαπίσει, κλπ, και το δικό σου είναι καλό, τότε θα μπορέσεις να το δώσεις σε μια αξιοπρεπή τιμή σε κάποιον μερακλή, η κάποιον που το θέλει για αγωνιστικό κλπ....

Κουράγιο
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-03-10, 20:58
Το avatar του χρήστη maintenance
maintenance Ο χρήστης maintenance δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2009
Μηνύματα: 97
maintenance is on a distinguished road
πιστευω ότι αυτος που θα καταλήξει να παρει το συγκεκριμένο μοντέλο (ενας απο αυτους και εγω πριν 7 μηνες) ψαχνει γιαν μονο αυτο.

Δεν υπαρχει περιπτωση πιστευω καποιος να ψαχνει και να ειναι μεταξυ, τουοτα. νισαν, κία, και bmw.

Ειναι σαν τα ΚΤΜ.
Συγκροτημενος και αποφασισμενος για συγκεκριμενη αγορα.

Καταλήγουμε ότι, αγοραστες υπαρχουν μεν, αλλα δεν θα το παρει αυτος που δεν ξερει τι θελει.
__________________
δίχρονες μυρωδιές...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.