Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-09-11, 14:53
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από street-runner Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εχω ενα z3 1.8 (πορτοκαλι φλας) του χω βαλει δυο τρια πραγματακια (φωτα εξατμιση και ηχοσυστημα α και εναν φωτιζομενο λεβιε ταχυτητων) +χαμηλωμενα ελατηρια που ειχε απο πριν
αλλα το μεγαλο παραπονο μου ειναι η κουκουλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ για τετοιο αυτοκινητο
θορυβος ειδικα με την εξατμιση τρελο βουιτο
εμπαζε νερα οταν εβρεχε αυτο βεβαια το φτιαξα με μια πατεντα
η ζελατινα πισω απατη σκετη το χειμωνα που εκανε πολυ κρυο μια μερα κοπηκε μολις την ακουμπησα για να την καθαρισω απο τους υδρατμους

κατα τα αλλα μου αρεσει πολυ το αυτοκινητο ,δν θα σου λεγα να παρεις to facelift ... εγω θα κοιταζα για ενα 2λιτρο ατρακαριστο αν ηταν να το αγοραζα και οχι να μου το δωσουν
και απο κει και περα θα το φτιαχνα οσο μου επετρεπαν τα οικονομικα μου

1) χαρντ-τοπ
2)εξατμιση απο μπροστα
3)ηχοσυστημα(πηγη και ηχεια)
4)angeleyes+xenon
5)καμια φιλτροχοανη αν και δν χωραει οποτε απλα φιλτρο-αερα ελευθερας

οχι καγκουριες ομως δεν ειναι civic oute punto

αυτα τουλαχιστον θα κανα εγω μερικα τα χω κανει ηδη
και μετα το αυτοκινητο απλα φαινεται μοντελο '11 χαλαρα

αν δεν σε νοιαζει η ταχυτητα εισαι μια χαρα ε αν σε παιρναει και κανενα mr-2 δν θα σε παιρνει και το παραπονο φατον στις στροφες χαχα


είναι σαν να φωτογράφισες το αμάξι μου...xaxaaxa
σύμφωνο για το προ facelift θεωρώ ότι είναι πολύ πιο όμορφο από το facelift.εσωτερικά όμως το παραδέχομαι πως έχει ωραιότερη κονσόλα,αυτή είναι και η μονη διαφορα..και φυσικά και άποψη μου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-09-11, 15:06
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων


είναι σαν να φωτογράφισες το αμάξι μου...xaxaaxa
σύμφωνο για το προ facelift θεωρώ ότι είναι πολύ πιο όμορφο από το facelift.εσωτερικά όμως το παραδέχομαι πως έχει ωραιότερη κονσόλα,αυτή είναι και η μονη διαφορα..και φυσικά και άποψη μου!!!
παιδια αυτο που λετε για το προφεηλιφτ...ειναι υποκειμενικο βεβαια...αλλα το φεηλιφτ οπως και να το κανουμε εχει αυτο που λειπει απο το 1ο ζ3...εχει κωλαρα τουμπανο...! επισης...εχει επενδυση κουκουλας...αλλα φαναρια μπρος-πισω...και φυσικα ο 1,9 ειναι αρκετα πιο ροπατος!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-09-11, 15:20
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
ακριβώς είναι υποκειμενικό και το τόνισα και εγώ!
η ομορφιά πάντα είναι υποκειμενική..αλλα το στήσιμο που έχω στο αμάξι μου το χρώμα το HARDTOP φρυδάκια αεροτομές και αλλα πολλά,δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από ένα acelift.to μονο που θέλω είναι η εσωτερική κονσόλα από M και τα καθίσματα και είμαι ok!
τώρα τα μοτέρ και τα δυο είναι για κλάματα,μην καθόμαστε και συζητάμε για 120 και 140 άλλογα..έλεος είναι ιεροσυλία!
από ζημιες όμως τους βγάζω το καπέλο!!!!
σύντομα θα βάλω φωτό και θα δεις για τι πράγμα σου μιλάω!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-09-11, 15:45
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
προσωπικα...το προ φεησλιφτ...μου αρεσει μονο με τα φουσκωτα φτερα απο το 2,8...ή απο ζ3μ...αλλιως ειναι σαν κατι να του λειπει στο πισω μερος για να ολοκληρωθει! οσο για το 1,8 και 1,9...118 αλογα ειναι και τα δυο..απλα το 1,9..στροφαρει λιγο καλυτερα και εχει καλυτερη ροπη...βεβαια το 1,8 ειναι πιο ανθεκτικο στην υπερτοφοδοτηση οπως ειναι...(αντεχει μαμα εως 250 αλογα)..για το 1,9...ακομα δεν ξερω μεχρι που αντεχει, ακομα ειμαι μακρυα απο αυτο το νουμερο..αλλα σιγουρα λιγοτερα απο το 1,8..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-09-11, 16:03
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
λευτερη εμφανισιακα για το Ζ γουστα ειναι αυτα...στον καθενα αρεσει και διαφορετικο και αυτη ειναι η ''ομορφια'' !! η προσωπικη μου ομως αποψη για το φεισλιφτ και για το προ φεισλιφτ οπως και για σενα το ιδιο ισχυει ειναι ''ας μην συγκρινουμε τα ασυγκριτα''..
και αναφερομαι σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις και οχι μονο στα πισω φουσκωμενα φτερα
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-09-11, 16:32
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
λευτερη εμφανισιακα για το Ζ γουστα ειναι αυτα...στον καθενα αρεσει και διαφορετικο και αυτη ειναι η ''ομορφια'' !! η προσωπικη μου ομως αποψη για το φεισλιφτ και για το προ φεισλιφτ οπως και για σενα το ιδιο ισχυει ειναι ''ας μην συγκρινουμε τα ασυγκριτα''..
και αναφερομαι σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις και οχι μονο στα πισω φουσκωμενα φτερα
που εισαι ρε Νικολα....? αντε να κανονισουμε καμια μαζωξη με ζ3...να δουμε διαφορες και ομοιοτητες,,,
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-09-11, 17:05
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
μακαρι να γινοταν μια συναντηση μονο ζ3 ! αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να κανονιστει...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-09-11, 18:16
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
προσωπικα...το προ φεησλιφτ...μου αρεσει μονο με τα φουσκωτα φτερα απο το 2,8...ή απο ζ3μ...αλλιως ειναι σαν κατι να του λειπει στο πισω μερος για να ολοκληρωθει! οσο για το 1,8 και 1,9...118 αλογα ειναι και τα δυο..απλα το 1,9..στροφαρει λιγο καλυτερα και εχει καλυτερη ροπη...βεβαια το 1,8 ειναι πιο ανθεκτικο στην υπερτοφοδοτηση οπως ειναι...(αντεχει μαμα εως 250 αλογα)..για το 1,9...ακομα δεν ξερω μεχρι που αντεχει, ακομα ειμαι μακρυα απο αυτο το νουμερο..αλλα σιγουρα λιγοτερα απο το 1,8..
βγαίνουν και 1,8 και 1,9 με 143 αλογάκια!
το μοτέρ αυτό του φοράνε και τα IS.
όσο για τις διαφορες εξακολουθώ να λέω πως είναι ελάχιστες και μονο εμφανισιακά,μηχανικά είναι το ίδιο αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-09-11, 18:30
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Αν γινει οντως μια συναντηση με ζ3 θα δεις απο κοντα τις διαφορες φιλε θωμα! μακαρι να μαζευτουμε να τα πουμε ολοι μαζι απο κοντα και να συζητησουμε για τα αυτοκινητα μας μοιραζομενοι τις εμπειριες μας..
εγω οπως θα καταλαβες εχω φεισλιφτ γι αυτο και παινευω..χεχεχεχε (εχω και μερικες φωτο στο γκαραζ)
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-09-11, 18:42
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν γινει οντως μια συναντηση με ζ3 θα δεις απο κοντα τις διαφορες φιλε θωμα! μακαρι να μαζευτουμε να τα πουμε ολοι μαζι απο κοντα και να συζητησουμε για τα αυτοκινητα μας μοιραζομενοι τις εμπειριες μας..
εγω οπως θα καταλαβες εχω φεισλιφτ γι αυτο και παινευω..χεχεχεχε (εχω και μερικες φωτο στο γκαραζ)
xaxaxa
καλά κανεις αν δεν παινέψεις το σπίτι σου τότε πιο!
το είδα το τούτου σου είναι πολύ ωραίο το ομόλογο.
η προφυλακτήρες από M είναι κάτι το διαφορετικό πάνω σε αυτό το αμάξι!
επιμένω όμως μηχανικά δεν έχει καμια διαφορα..
άντε να κανονίσουμε να βρεθούμε κάπου να δούμε κιάλα καλά τούτου να πάρουμε καμια ιδέα!
και που ξέρετε τότε μπορεί να πειστώ και να πάρω facelift..xaxaxa
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.