Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-07-12, 22:14
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Cool γιατι ???μια γενικη ερωτηση

διαβαζω στα διαφορα θεματα κατα καιρους πολλα και διαφορα για τα z3
παλιωσε λεει το ζ3 και θελει αναβαθμισεις καλα παλιωνουν τα ζ3 σε στυλ εννοω
ενα ζ3 θα ειναι παντα ενα ζ3 οτι και να το κανεις
εχω λοιπον τις εξης αποριες
1.γιατι πρεπει να πεταξω ενα σορο χρηματα για ενα μπλοκε διαφορικο οταν δεν εχω το μοτερ για να το απολαυσω και λεω για μοτερ με αλογακια καλα
2.γιατι για τον ιδιο λογο θα πρεπει να δεσω θολους να αλλαξω συνεμπλοκ,,ακρομπαρα,σωληνακια και καθε ειδους π@π@ρι@ αφου δεν κατεχω 200 φοραδουλες γιατι και 150 να ειχα τετοια πραγματα δεν τα χρειαζομαι
3.γιατι πρεπει να δεσω το γαιδαρο μου με καραβισια αλυσιδα αφου μια χαρα δεμενος ειναι και με το σχοινι που εχω .
4.γιατι καθε φορα που σκεφτομαι τετοια πραγματα και μετατροπες αισθανομαι τον καγκουρα τον saxorallo να προσπαθει να παρει μια θεση στην ζωη μου που ποτε δεν ειχε
5.γιατι ο ελληναρας πρεπει να κανει ολα αυτα που δεν εκανε ο γερμανος κατασκευαστης του μηπως ξερει την δουλεια πιο καλα απο μια τεραστια εταιρεια σαν την bmw
6.γιατι δεν ξεκιναει σχεδον κανεις απο ενα ωραιο μοτερακι και μετα ολα τα αλλα.και ακομη και αν κανει τα παντα παλι εν ζ3 δεν θα εχει.
7.γιατι να κανω το ζετακι μου ενα ζετακι που δεν θα ειναι ζετακι με χρηματα που θα επερνα ενα πιο καλο καλο αοτοκινητο απο το ζετακι και να εχω το ζετακι ενα πραγματικο original ζετακι και να το απολαυμβανω για το λογο που φταχτηκε απο ανθρωπους που ξερουν την δουλεια τους καλητερα απο τον καθε ελληναρα
δεν θα βαλω μεσα στις αποριες μου αισθητικες επεμβασεις μεχρι ενα οριο φυσικα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-07-12, 22:56
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Με αυτή τη λογική γιατί το ρίχνουμε και κανένα νεράκι από την στιγμή που είτε καθαρό είτε βρώμικο πάλι το ίδιο θα είναι.
Η το να βάλω μεγαλύτερη μπαταρία δεν υπάρχει λόγος μιας και με τη μικρότερη θα κάνω την δουλειά μου.

Φαντάζομαι πως με όλα αυτα δεν κάνεις απόλυτα κακό αλλά ένα καλύτερο αυτοκίνητο.
Ο Γερμανός π.χ που ανεφερες σίγουρα τα ξέρει όλα αυτα αλλά αν έκανε ένα τέτοιο αυτοκίνητο θα είχε τρελο κοστολόγιο.

Πάντως πέρα από όλα αυτα πιστεύω πως είναι αυτό το μικρόβιο που πολλές φορές μας κάνει να βάζουμε πράγματα που ίσως και να μη χρειάζονται.

Φιλικα πάντα όλα αυτα.
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-07-12, 23:08
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
το επιασες πολυ light το θεμα
για αυτα που λες και εγω μαζι σου για τα παραπερα αναφερομαι
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-07-12, 23:39
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Εγω προσωπικα παντως δεν καταλαβα τον λογο που εθεσες ολα αυτα τα ερωτηματα....Θες να κραξεις αυτους που φτιαχνουν το Ζετακι τους??Εχεις μετανοιωσει που το πηρες??Σε πιεσε κανενας ν'αλλαξεις ολα αυτα που λες,με το πιστολι στον κροταφο?Η' απλως αντιμετωπιζεις καποια υπαρξιακα προβληματα που περιμενεις εμας να τα λυσουμε??
Φιλικα παντα...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-07-12, 00:21
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonidaskal Εμφάνιση μηνυμάτων
το επιασες πολυ light το θεμα
για αυτα που λες και εγω μαζι σου για τα παραπερα αναφερομαι
Ξεκινησα να γραφω,πιανοντας το θεμα heavy,αναλυοντας ξεχωριστα γιατι κανεις 5 λαθη στα 7 που ανεδειξες (μα επιασες και εσυ να συζητας κατακρινοντας ,αυτα που πραγματικα οφειλει καποιος που νιωθει απο αυτοκινητα και συμπεριφορες να αλλαξει σε ενα Ζ3 !!!)

Κατοπιν τα εσβησα, και ειπα μεσα μου οτι ειναι κριμα να πικραινομαστε νυχτιατικα....σε τελικη αναλυση,αν αυτος τη βρισκει αρνουμενος την πραγματικοτητα,δικαιωμα του....θα του μεινουν και λεφτα στην τσεπη...
Χωρις καμμια διαθεση αντιπαραθεσεως,μην το συνεχισεις το τοπικο,κινεισαι σε αλλο πνευμα απο το στριβειν,που συνηθως επικρατει σε fora με το προσωνυμιο motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-07-12, 08:08
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
οχι ρε παιδια καμια σχεση και μαλλον παρεξηγηθηκα
το ζουμι ειναι πως για καθε τι που γινετε υπαρχει και ενας λογος
εννοειται πως οποιος φτιαχνει κατι για την κ@@λα του καλα κανει απλα ψαχνω την υπερβολη σε σχεση με το δικο μου αυτοκινητο
εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν πολλα για τα αυτοκινητα τους και ξαχνομαι και εγω ,με τρωει πως το λενε ,το θεμα ειναι πως με τις λιγες γνωσεις που εχω δεν ξερω τα ορια του φυσιολογικου κασι τις υπερβολης.
μην πεταω τσαμπα τα λιγα χρηματα μου ,ποιος χωρος περαν αυτου εδω πιο καλος για τις απορειες ενος ημιμαθους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 25-07-12 στις 08:10 Αιτία: Οποτε για να ξεκαθαριστει το θεμα ολα τα καπακια των Μ20 ειναι αλουμινενια αλλα καποιες παρτιδες βγαινανε με διαφορετικο 'τυπ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-07-12, 09:51
Stradale Ο χρήστης Stradale δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 85
Stradale is on a distinguished road
Το απλό Ζ3 δεν έχει δύναμη και μπλοκέ γιατι αν είχε θα ήταν...Ζ3Μ. Και αν ήταν Ζ3Μ θα είχε παρέα και την τιμή της.

Αν μπορείς να βάλεις κάτι καλύτερο,βάλε.Αν θες κάτι πιο νέο,όχι απαραίτητα και καλύτερο σαν αμάξι πάρτο.Δεν υπάρχει καλό και κακό
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-07-12, 10:28
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
το να βάλεις σε ενα μικρό Ζ3 ενα μπλοκέ είναι αρκετά "καλό". μπορεί να μην έχει τη δύναμη να σου κάνει ενα τεράστιο powerslide, αλλα θα αξιοποιήσει εέστω τη λίγη δύναμη που έχει και θα σε κάνει να χαμογελάσεις λιγουλάκι
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-07-12, 10:28
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonidaskal Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι ρε παιδια καμια σχεση και μαλλον παρεξηγηθηκα
το ζουμι ειναι πως για καθε τι που γινετε υπαρχει και ενας λογος
εννοειται πως οποιος φτιαχνει κατι για την κ@@λα του καλα κανει απλα ψαχνω την υπερβολη σε σχεση με το δικο μου αυτοκινητο
εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν πολλα για τα αυτοκινητα τους και ξαχνομαι και εγω ,με τρωει πως το λενε ,το θεμα ειναι πως με τις λιγες γνωσεις που εχω δεν ξερω τα ορια του φυσιολογικου κασι τις υπερβολης.
μην πεταω τσαμπα τα λιγα χρηματα μου ,ποιος χωρος περαν αυτου εδω πιο καλος για τις απορειες ενος ημιμαθους
Δεν υπαρχουν υπερβολες στη βελτιωση ενος καλου,απ'το εργοστασιο,αυτοκινητου...Αμα η βαση ειναι καλη και προσφερεται,τοτε ολα ειναι θεμα διαθεσης και χρηματος...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-07-12, 10:51
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Γιατί η z3 έχει την πίσω ανάρτηση της Ε30 και όχι της σύγχρονής της Ε36 με τους πολλαπλούς συνδέσμους?

Γιατί η z3 έχει στρεπτική ακαμψία περί τα 6000Nm/deg...κοινώς πλαστελίνη πλαίσιο?

Διότι και η Bmw κάνει λάθη...άλλα ηθελημένα λόγω κόστους και άλλα λόγω ελλειπούς engineering...
Οπότε περιθώρια βελτίωσης πάντα υπάρχουν...
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.