Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 29-01-13, 19:40
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Και γω δεν τρελαίνομαι πολύ για το εμπρός της Ζ4, αντίθετα το εμπρός της Ζ3 είναι κατά τη γνώμη μου ότι καλύτερο έχει σχεδιασει ποτέ η BMW. Απλά δεν μου αρέσουν τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της σαν αμάξι, με κυριότερα από όλα την ακαμψία. Από εμφάνιση όμως όντως είναι classic.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 29-01-13, 20:41
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW S1 Εμφάνιση μηνυμάτων
@paganis , όχι φίλε μου , δεν θα φανείς κακώς, ίσα ίσα , σου ξαναείπα κάθε γνώμη είναι σεβαστή και καλοδεχούμενη , αν ήταν να πάρω ζ4 , δεν θα άνοιγα καθόλου το θέμα αυτό, απλά το αυτοκίνητο αν θα το αποκτήσω , όπως σου προανέφερα δεν θα το χρησιμοποιω σαν 1 , και ούτε σαν γκομενοπαγηδα όπως λες, αν σου έχουν περάσει ότι η ζ3 είναι γκομενοπαγηδα... γελιέσαι οικτρά, δεν είμαι τέτοιο αγοραστικό κοινό, δεν είμαι πιτσιρικάκι... απλά θέλω να έχω και αυτό το αυτοκίνητο γιατί μου αρέσει , και είναι all time classic , αν καταλαβαίνεις πως το θέτω... η ζ4 απλά δεν μου αρέσει.... γούστα είναι αυτά! φιλικά πάντα!
απλα θελω να πω οτι, τον τελευταιο καιρο με την απαξιωση,,των οχηματων...η ζ3 κυριως η πρωτη...εχει γινει ο ευκολος και φθηνος στοχος...απο πιτσιρικια, αλλα και πιτσιρικες...που αφησαν το αυτοκινητο του μπαμπα....και αναζητουν ενα οχημα...αυτοπροβολης....αφηνοντας το στο ελεος του θεου απο πλευρας συντηρησης...
εσενα δεν σε ξερω..οποτε δεν μπορω να σε κατηγορησω ...για κατι αναλογο..απλα κανουμε κουβεντα...
επισης, αν πιστευεις πως μια σωστη ζ3(δες το προφιλ μου ή του nickolas s2k)....δεν ειναι αυτοκινητο ''κραχτης''....να σου πω...πως σε οποιοδηποτε κλαμπ...ο παρκαδορος το αφηνε διπλα σε οχηματα 10πλασιας αξιας..και μου ζηταγε να του το αφησω ξεσκεπαστο..
ενα διαχρονικο κλασσικο καλοσυντηρημενο αμαξι...παντα θα τραβαει τα βλεμματα...
παντως αν εισαι οπως λες συνειδητοποιημενος...και την θες πραγματικα...σου ευχομαι να βρεις καποια καλη...και στα λεφτα που θες...διατηρωντας της οπως της αξιζει..και αν χρειαστεις βοηθεια ...εδω ημαστε..
τελος, εχουμε συναντηση ..την αλλη βδομαδα στα φλοκαφε στον αγιο στεφανο...οποτε αν θες...ελα να σε γνωρισουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 29-01-13, 22:20
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Και γω δεν τρελαίνομαι πολύ για το εμπρός της Ζ4, αντίθετα το εμπρός της Ζ3 είναι κατά τη γνώμη μου ότι καλύτερο έχει σχεδιασει ποτέ η BMW. Απλά δεν μου αρέσουν τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της σαν αμάξι, με κυριότερα από όλα την ακαμψία. Από εμφάνιση όμως όντως είναι classic.
εγω θα αφησω στην ακρη την εμφανιση που ειναι θεμα γουστου (για μενα πχ μια ζ3μ ειναι οντως απο τα πιο ομορφα δημιουργηματα της Bmw αλλα αυτο δεν εχει σημασια..κουβεντα να γινεται)

Θελω να εστιασω λιγο στα υπολοιπα χαρακτηριστικα της οπως τουλαχιστον τα βιωνω στη δικια μου..και εξηγουμαι..ναι οντως μια ζ3 ειναι ''κακο'' αυτοκινητο ετσι οπως παραγεται απο το εργοστασιο καθως ενω αρχικα σχεδιαστηκε για επιδοσεις στη συνεχεια η εταιρεια αλλαξε ροτα και εβγαλε στην παραγωγη ενα πιο soft δημιουργημα το οποιο θα απευθυνοταν σε ενα μεγαλυτερο αγοραστικο κοινο που δεν ειχε ως μονο στοχο το απολυτο κρατημα η τις απολυτες επιδοσεις.

Ομως παρολα αυτα βασιστηκε πανω σε ενα πλαισιο και συστημα αναρτησης αρχαιο μεν αλλα ακρως επιτυχημενο δε οπως αυτο του μ3 ε30 για πισω ενω ταυτοχρονα εξαλειψε ολα τα προβληματα που παρουσιαζε το ε30 τοποθετωντας εμπρος συστημα απο ε36 με
μεγαλυτερη ακαμψια σε θολους
τοποθετηση εργοστασιακου x-brace και
τοποθετωντας επισης μια απο τις πιο γρηγορες και αμεσες κρεμαγιερες μεχρι και σημερα!

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως με αρκετο ψαξιμο και μελετη και τις σωστες κινησεις μπορει αυτο το κακο σε ακαμψια πλαισιο (που παρεπιπτοντως το z3 coupe στο ιδιο ακριβως σασι ειναι απο τα πιο ακαμπτα πλαισια μεχρι και σημερα) να μεταμορφωθει σε κατι πααρα πολυ καλο διοτι κατα τη γνωμη μου συνδυαζει ορισμενα βασικα χαρακτηριστικα ενος αυτοκινητου που απευθυνεται σε καποιον ενθουσιωδη οδηγο και σε συνδυασμο με την εμφανιση της κανουν ενα συνολο ακαταμαχητο..

το ποιες ειναι αυτες οι κινησεις εν ταχει μπορω να πω

1.μια καλη ρυθμιζομενη αναρτηση υψος/σκληροτητα (εγω προσωπικα εχω bilstein / schnizer καλαμι - ελατηριο με προσθηκες (pads ελατηριων 9mm) απο ζ3μ και πιατελα ενισχυσης εμπρος θολων επισης απο ζ3μ
2.μπαρα θολων εμπρος
3.σινεμπλοκ ψαλιδιων εκκεντρα απο ζ3μ/μ3 ε36
4.camber bolt kit (οχι αυτο που δινει η bmw στο αμορτισερ με το ρυθμιζομενο παξιμαδι διοτι γενικα χανεται ευκολα η ρυθμιση και εχουν ακουστει και αρκετα προβληματα)
Εννοω την τοποθετηση μιας ροδελας μεταξυ αμορτισερ και ακρου σε 2 σημεια και φυσικα μακρυτερες βιδες Μ12*25 με 10.9 σκληροτητα..Αυτο το αναφερω για καποιον ο οποιος θελει να αυξησει την camber του με ασφαλεια εως -2 μοιρες που κατα τη γνωμη μου ειναι η χρυση τομη για χρηση δρομου/πιστας ..τονιζω ΜΟΝΟ μια ροδελα για χρηση δρομου καθως με 2 ροδελες το ακρο παυει να ακουμπαει στον πυρο του αμορτισερ και ειναι επικινδυνο στους δρομους μας χτυπα ξυλο!
5.Τοποθετηση παχυτερων αντιστρεπτικων απο ζ3 3.0 σαν τελευταια κινηση..ουτε εδω χρειαζονται υπερβολες καθως το αυτοκινητο μετα γινεται αρκετα δυστροπο

Για πισω τωρα

1.Μπλοκε διαφορικο (εμενα εχει τορσεν 25% θα προτιμουσα ομως ενα δισκατο)
2.Σινεμπλοκ γεφυρας ireland engineering
3.Σινεμπλοκ διαφορικου απο μ3 ε30
4.topmounts απο μ3 ε46 cabrio
5.pads ελατηριων απο ε46 15mm
6.Ενισχυσεις για πανω απο τους θολους απο ζ3 (προσφερεται σαν μεταγενεστερης τοποθετησης)
7.μπαρα θολων πισω

Σε γενικες γραμμες αυτα γιατι μπορει και να ξεχναω κατι.!

Και για φρενα που ξεχασα..μαμα με σωληνακια υψηλης, ενα καλο τακακι και καλα υγρα.

Απο κει και περα πολλα ακομα μπορουν να γινουν ειδικα πισω για ρυθμιση συγκλισης και camber ομως δεν τα συνιστω για χρηση δρομου..

Για το τελος κρατησα τον παραγοντα offset ζαντων καθως ειδικα στο ζ3 παρατηρειται πολυ μεγαλη διαφοροποιηση της συμπεριφορας του αυτοκινητου σε αυτους τους παραγοντες..

Τωρα θα μου πειτε οκ αμα ειναι να κανεις ολα αυτα για να χεις αμαξι ... αυτο που ηθελα να πω ειναι πως υπαρχει η βαση για να κανεις οτι θες και να εισαι μονιμως με το χαμογελο στο στομα ακομα και με λιγοτερα κυβικα.. εγω προσωπικα ουδεποτε υπηρξα λατρης της δυναμης και των μεγαλων μοτερ..Παντα κατηγορουσα οσους ενδιαφερονταν μονο για δυναμη και την υπερτονιζαν ως το βασικοτερο προσον ενος αυτοκινητου..

Ναι μια ζ3 4κυλινδρη προσεγμενη με αγαπη μπορει να μην ειναι πυραυλος ομως οπως ειπα μπορει να μιλησει μεσα σου διοτι εχει κατι που παρα πολλα συγχρονα - αποστειρωμενα οχηματα θα ζηλευουν για παντα ..Οποιος καταλαβαινει καταλαβαινει..Και με το συγκεκριμενο στησιμο που ανεφερα πιο πανω για μενα μεταμορφωνεται σε μοναδικο παιχνιδι!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nickolas_s2k : 29-01-13 στις 22:24
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-01-13, 23:11
panos z3 Ο χρήστης panos z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-08-2011
Μηνύματα: 23
panos z3 is on a distinguished road
Νικολα συμφωνω απολυτα με αυτα που εγραψες και πραγματικα μπορουν να βοηθησουν οποιον θελει το Ζ3 του να ξεχωριζει κυριως για τον ιδιοκτητη προσδιδωντας του απολυτη ευχαριστηση στην οδηγηση!επισης οπως αναφερθηκε πιο πανω μπορει να εντυπωσιασει οποιοδηποτε κοινο και ναι πιστευω οτι ενα καλοσυντηρημενο οπως του αξιζει Ζ3 υπερισχυει απο πολλα αλλα κατα την γνωμη μου ακομα και εμφανησιακα!Η εργοστασιακη μορφη ειναι η βαση,απο κει και περα ειναι τι κανεις εσυ ο ιδιος για να το φερεις στα μετρα σου και να το χαρεις!στα 3000 ευρω που κοιτας επειδη πριν απο ουτε 2 χρονια ειχα μπει και εγω στην ιδια διαδικασια τα περισσοτερα ειναι κομενα,κολιμενα,με ενα σωρο προβλημματα..και προφανως μιλαμε για το προφεισλιφτ που ειναι αρκετα πιο παλιο και αλλο αμαξι εμφανισιακα,αρκει να τα δεις απο πισω και τα δυο..και οπως ειπε και ο λευτερης για να το πουλαει καποιος σε αυτην την τιμη οχι μονο δεν θα χει επενδυσει σε αυτο ωστε να το κανει καλυτερο αλλα θα θελει και ενα σωρο μαζεματα..καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω για προφεσλιφτ πχ 4-5 αφου οπως λες θες να δωσεις λιγα,αλλα με τπτ κοντα στα 3..ειναι αστειο!φιλικα παντα και ευχομαι να παρεις κατι καλο και αξιοπιστο στο τελος!οτι θες εδω ειμαστε δειξε μας και ποια σκεφτεσαι μιπως μπορουμε να βοηθησουμε!!

Και φυσικα με 6000 δεν περνεις Ζ4(σωστη τουλαχιστον)..ισχυουν καποια αναλογα πραγματα..!αλλα πιστευω ειναι πιο δυσκολο να βρεις μια καλη Ζ3!!τουλαχιστον αυτο διαπιστωσα εγω γενικα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 30-01-13 στις 09:03
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-01-13, 23:24
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Φίλε Νικόλα, από όλα όσα ανέφερες, ΤΙΠΟΤΑ δεν φτιάχνει την ακαμψία του πλαισίου. Τίποτα δεν θα το κάνει να συμπεριφέρεται σωστά στο βρεγμένο με αυτή την πίσω ανάρτηση. Η ακαμψία του αντιστοιχεί στο 25% της ακαμψίας του πλαισίου του ΜΙΝΙ μου. (χωρίς υπερβολή). Τίποτα δεν θα κάνει τα 8V μοτέρ να γίνουν ανθρώπινα, μπορεί να είναι σκυλιά, αλλά πάλιωσαν πολύ πια από όλες τις πλευρές. Όσο γρήγορη κρεμαγιέρα και να έχει, η αίσθηση παραμένει Ε36 (έχω οδηγήσει Ζ3, είχα και Ε36). Το αμάξι ΔΕΝ φτιάχνεται σε πολλά θέματα. Και δεν με νοιάζει γιατί θα ήθελα να το βάλω στην πίστα, όμως δεν θα ήθελα να έχω αμάξι που πριν από όλα τα άλλα δεν με ικανοποιούν οι προδιαγραφές. Έλεος, η ακαμψία του αντιστοιχεί σε ford fiesta του 1976.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-01-13, 01:03
nikZ3 Ο χρήστης nikZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-12-2009
Μηνύματα: 26
nikZ3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
... εγω προσωπικα ουδεποτε υπηρξα λατρης της δυναμης και των μεγαλων μοτερ..Παντα κατηγορουσα οσους ενδιαφερονταν μονο για δυναμη και την υπερτονιζαν ως το βασικοτερο προσον ενος αυτοκινητου ..
Το αδικεις εδω το θεμα. Το Ζ3 θεωρειται σπορ αυτοκινητο αρα οφειλει να ειναι και δυνατο, για τους λατρεις του ειδους.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΙΠΟΤΑ δεν φτιάχνει την ακαμψία του πλαισίου.
Τίποτα δεν θα το κάνει να συμπεριφέρεται σωστά στο βρεγμένο με αυτή την πίσω ανάρτηση.
Η ακαμψία του αντιστοιχεί στο 25% της ακαμψίας του πλαισίου του ΜΙΝΙ μου. (χωρίς υπερβολή).
Τίποτα δεν θα κάνει τα 8V μοτέρ να γίνουν ανθρώπινα, μπορεί να είναι σκυλιά, αλλά πάλιωσαν πολύ πια από όλες τις πλευρές.
Δυστυχως ετσι ειναι ... κι ας ειναι ενα απο τα ωραιοτερα ροουντστερ στην ιστορια του ειδους. Και αρκετα απολαυστικο σε γενικες γραμμες στην οδηγηση του.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 30-01-13, 07:26
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Νικόλα, από όλα όσα ανέφερες, ΤΙΠΟΤΑ δεν φτιάχνει την ακαμψία του πλαισίου. Τίποτα δεν θα το κάνει να συμπεριφέρεται σωστά στο βρεγμένο με αυτή την πίσω ανάρτηση. Η ακαμψία του αντιστοιχεί στο 25% της ακαμψίας του πλαισίου του ΜΙΝΙ μου. (χωρίς υπερβολή). Τίποτα δεν θα κάνει τα 8V μοτέρ να γίνουν ανθρώπινα, μπορεί να είναι σκυλιά, αλλά πάλιωσαν πολύ πια από όλες τις πλευρές. Όσο γρήγορη κρεμαγιέρα και να έχει, η αίσθηση παραμένει Ε36 (έχω οδηγήσει Ζ3, είχα και Ε36). Το αμάξι ΔΕΝ φτιάχνεται σε πολλά θέματα. Και δεν με νοιάζει γιατί θα ήθελα να το βάλω στην πίστα, όμως δεν θα ήθελα να έχω αμάξι που πριν από όλα τα άλλα δεν με ικανοποιούν οι προδιαγραφές. Έλεος, η ακαμψία του αντιστοιχεί σε ford fiesta του 1976.
Νικο συμφωνω οτι το αυτοκινητο στο βρεγμενο δεν μπορει να συμπεριφερθει καλα ομως αυτο ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων και οχι της ακαμψιας.. Το κοντο μεταξονιο σε συνδυασμο με τη γρηγορη κρεμαγιερα απαιτουν προσοχη στη βροχη καθως το αμαξι σε πουλαει για πλακα αν υπερεκτιμησεις τις δυναμεις του..ομως και ενα s2k στο βρεγμενο ειναι χαρος!σημαινει πως δεν ειναι καλο αυτοκινητο;προσεξε δεν τα συγκρινω απλα επισημαινω συγκεκριμενα μειoνεκτηματα.. Για να επανελθω στο θεμα της ακαμψιας εχει γινει καραμελα στο στομα των επικριτων της ζ3 και ακομα και οσοι ειναι παντελως ασχετοι τη χρησιμοποιουν συνεχεια για να κατακρινουν το αυτοκινητο! Νικο ξερεις καλα πως για να φτασει στο σημειο καποιος να καταλαβει προβλημα ακαμψιας πρεπει πρωτα να εχει εξαντλησει ολα τα περιθωρια του συστηματος αναρτησης και εδω πρωτευοντα ρολο παιζουν τα αμορτισερ ελατηρια, τα σινεμπλοκ, τα topmounts, οι αντιστρεπτικες κλπ τα οποια εαν εχουν υποστει προσεκτικες βελτιωσεις δημιουργουν ενα τελειως διαφορετικο συνολο και τελειως διαφορετικη αισθηση του πλαισιου..
Σε αυτα η ζ3 πασχει εκ κατασκευης και ολα οσα εγραψα πιο πανω ΔΕΝ βελτιωνουν την ακαμψια(εκτος απο τις μπαρες θολων λιγο) οπως σωστα ειπες.. Αυξανουν ομως στο επακρο το σημειο στο οποιο θα αισθανθεις την απουσια της και πιστεψε με και εγω εχω οδηγησει αρκετα ζ3 και καποια e36 και δεν ειχα μεινει ικανοποιημενος απο αυτα που εγω τουλαχιστον *ζηταω..κανενα αυτοκινητο δεν ειναι ιδιο με ενα αλλο και σου ξαναλεω πως συμφωνω σε οσα λες ομως πιστεψε με μια ζ3 μπορει να γινει φανταστικο αυτοκινητο και να γινει solid τουλαχιστον εως τα ορια της αναρτησης του τα οποια δεν ειναι ευκολο να εξαντληθουν απο το μεσο οδηγο.. Aλλωστε και μια φερραρι 360 spider αν δε με απατα η μνημη μου εχει ιδια σχεδον η και μικροτερη ακαμψια απο ενα γκολφ.. Τι σημαινει αυτο; Οτι ενα γκολφ ειναι καλυτερο αυτοκινητο η οτι στριβει καλυτερα; Γελοιο παραδειγμα βεβαια αλλα αποδεικνυει οτι δεν ειναι μονο η ακαμψια το κοκκαλακι της νυχτεριδας.. Αλλωστε την ειδα και την ακαμψια των e36,e46 που ανοιγουν σε 200 σημεια σαν καρυδοτσουφλα χωρις λογο!φυσικα δεν αναφερομαι στην ακαμψια στρεψης που συζηταμε πιο πανω απλα το φερνω σαν παραδειγμα..*
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 30-01-13, 07:37
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikoZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αδικεις εδω το θεμα. Το Ζ3 θεωρειται σπορ αυτοκινητο αρα οφειλει να ειναι και δυνατο, για τους λατρεις του ειδους.
Ρε συ Νικο δεν το αδικω το θεμα..ειπα οτι δεν συμφωνω με οσους ασχολουνται ΜΟΝΟ με την αυξηση ιπποδυναμης παραμελωντας ολα τα υπολοιπα και υπερτονιζουν την απουσια της ως το μεγαλυτερο ελαττωμα του αυτοκινητου.. Τι να το κανω να εχω γκαζι να το παταω και το αμαξι μπροστα να χορευει καλαματιανο και πισω τσαμικο;; Ποια χαρα θα μου δωσει;; Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως ενα αυτοκινητο γενικα δεν ειναι καλο λογω ενος μοτερ δυνατου αλλα ειναι καλο οταν εχει ολα τα χαρακτηριστικα εκεινα που να μπορουν να κανουν το δυνατο μοτερ να αποδειξει τη δυναμη του σε ολους τους τομεις!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-01-13, 08:50
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Νικόλα συμφωνώ ότι η Ζ3 είναι πολύ ελκυστική (η facelift). Άλλωστε το έγραψα και παραπάνω. Δεν είναι άσχημο βολτάδικο αυτοκίνητο. Απλά δεν έκανε πολύ καλά την δουλειά της η BMW. Δεν είπα ότι φταίει η ακαμψία για το βρεγμένο, αν είδες είπα ότι φταίει η πίσω ανάρτηση. (το Ε36 που είχα ήταν compact έτσι ήταν κι εκείνο). Απλά είμαι "λίγο" κολλημένος με τα νούμερα και τα tech specs.

EDIT : Νικόλα όλες τις βελτιώσεις που ανέφερες τις γνωρίζω λόγω του compact που είχα όπως ανέφερα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_compact : 30-01-13 στις 08:56
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 30-01-13, 11:55
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
δεν νομιζω ,οτι ο υποψηφιος αγοραστης μιας ζ3...θα την παρει για αγωνες ταχυτητας...και φυσικα , δεν τον αποσχολουν δεκατα και μεγιστες ταχυτητες εισοδου-εξοδου στην στροφη....
μια σωστα προετοιμασμενη ζ3,,,ομως θα δωσει αλλες χαρες στον ιδιοκτητη της...
θα τον ταξιδεψει αβιαστα στην εθνικη...
και θα τον προκαλεσει να ανοιξει την κουκουλα μια ανοιξιατικη βραδυα.. να παει μια βολτα στην παραλια..
και φευγοντας να περασει ,απο την αγαπημενη του διαδρομη...για λιγες υπερβολες...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.