Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-01-05, 11:43
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
καλοταξιδο το compactaki, σωστα ειπες πως πηρες ενα ποιοτικο αυτοκινητο, εχω ενα ιδιο εδω και ενα χρονο και εχω κανει 22.000 χλμ απροβληματιστα.
Στρωσε το με το καλο και μαθε το, και μετα θα δεις πως και το κωλαρακι της θα παιξει, γιατι μην ξεχνας η ελλαδα εχει δρομους με καλη ολισθηροτητα!!!
Μετα χρειαζεται μερακι και ψαξιμο για να βελτιωνεις επιμερους πραγματα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-01-05, 11:48
CROESUS Ο χρήστης CROESUS δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Μηνύματα: 6
CROESUS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tupac
Oxi den ginete!
Kalotaksido file. To amaksi einai poli kalo (kai ego to idio exo) alla thelei merika alogakia akoma.
Φίλε TUPAC σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!
Το αυτοκίνητο σίγουρα είναι αδύναμο, πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη έκδοση ταιρίαζει μόνο ο δίλυτρος κινητήρας με τους 144 ιππους, επίσης πιστεύω, ότι έτσι όπως ήταν η έκδοση αυτή, το αυτοκίνητο έιναι πολύ όμορφο και δεν τονίζεται ο κάπως ιδιαίτερος χαρακτήρας του, τουλάχιστον όχι τόσο όσο στις απλές εκδόσεις. Προσωπικά το αγόρασα για δύο λόγους, πρώτα απ' όλα για αυτά που προσφέρει μια BMW, αξιοπιστία, άνεση, ευχάριστη οδήγηση κλπ και δεύτερο για την τιμή του, μια και θεωρώ ότι η σχέση κόστος/απόδοσης είναι ιδιαίτερα συμφέρουσα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-01-05, 16:54
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kiro
Εσείς γιατί το αγοράσατε;
Εγω βασικα την αγορασα προσωρινα (για 1-1,5 χρονο).
Ηθελα ενα αυτοκινητο που να χωραει κατι περισσοτερο απ'το προηγουμενο(Polo 6NF)(το οποιο ηταν σε τροχια "ανανεωσης" με 55.000 αγρια χιλιομετρα στην πλατη του :p ),αλλα "αυστηρως" 2-3πορτο,οποτε κοιτουσα την "κατηγορια Golf"(οπως λενε + οι Γερμανοι)!Ετσι εμεναν τα:Golf,A3,+Compact.(Για Ιταλικα ουτε που το συζητουσα γιατι με τη χρηση που κανω,σε 3 μηνες θα μου ειχε μεινει στο χερι...)!Η αποφαση αρκετα ευκολη,λογω πισω κινησης πιο πολυ.Με τους ελληνικους δρομους που εχουμε...γινεται παρτυ !!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-01-05, 10:44
Kiro Ο χρήστης Kiro δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Μηνύματα: 8
Kiro is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Εγω βασικα την αγορασα προσωρινα (για 1-1,5 χρονο).
Ηθελα ενα αυτοκινητο που να χωραει κατι περισσοτερο απ'το προηγουμενο(Polo 6NF)(το οποιο ηταν σε τροχια "ανανεωσης" με 55.000 αγρια χιλιομετρα στην πλατη του :p ),αλλα "αυστηρως" 2-3πορτο,οποτε κοιτουσα την "κατηγορια Golf"(οπως λενε + οι Γερμανοι)!Ετσι εμεναν τα:Golf,A3,+Compact.(Για Ιταλικα ουτε που το συζητουσα γιατι με τη χρηση που κανω,σε 3 μηνες θα μου ειχε μεινει στο χερι...)!Η αποφαση αρκετα ευκολη,λογω πισω κινησης πιο πολυ.Με τους ελληνικους δρομους που εχουμε...γινεται παρτυ !!
Αυτό πιστεύω και εγώ Octane, ότι έκανες πολύ σωστή επιλογή. Για Ιταλικό ούτε εγώ θα το συζητούσα (Γαλλικό ούτε με σφαίρες), ενώ για Ιαπωνέζικο ίσως, αν υπήρχε κάτι το ενδιαφέρον (value for money).
Όταν μιλάς για τη χρήση που κάνεις στα αυτοκίνητα, τι θέλεις να πεις?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-01-05, 15:31
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kiro
Αυτό πιστεύω και εγώ Octane, ότι έκανες πολύ σωστή επιλογή. Για Ιταλικό ούτε εγώ θα το συζητούσα (Γαλλικό ούτε με σφαίρες), ενώ για Ιαπωνέζικο ίσως, αν υπήρχε κάτι το ενδιαφέρον (value for money).
Όταν μιλάς για τη χρήση που κάνεις στα αυτοκίνητα, τι θέλεις να πεις?
Τα γαλλικα πιστευω ειναι καλυτερα απ'τα ιταλικα σε αντοχη + περιεργως ξεχασα να τ'αναφερω!Αλλα σε συγκριση με Α3 + Compact ,το μονο που κατι προσπαθει να κανει κοντα τους ειναι το Golf(IV)!147,307,Xara coupe,Corollες,Civicακια + αλλα ψιλα ειναι για μενα μια κατηγορια κατω απ'τους Γερμανους,οχι τοσο μηχανικα,οσο ποιοτικα!!
Οσο για τη χρηση,εννοω οτι αντεχει μηχανικα το σκησιμο,σε αντιθεση με τα ιταλικα πχ που στην καλυτερη θα κανουν υπερκαταναλωση λαδιουθα ανεβασουν θερμοκρασια + αλλα τετοια(ενταξει,καλυτερευσαν σε σχεση με το ασχημο παρελθον,αλλα οχι οτι εχουν + μεγαλες αντοχες!),ενω στη χειροτερη θ'αρχισει να σου μενει το καθετι "στο χερι","ποδι" + ο,τι αλλο φανταστεις!Εκτος αν τα εχεις αλλαξει ολα οσα αλλαζονται(μηχανικα)με αλλα aftermarket!!
Γενικα πιστευω οι Γερμανοι ειναι αλλου,σε καθε κατηγορια,απ'ολους τους υπολοιπους!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-01-05, 17:18
Kiro Ο χρήστης Kiro δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Μηνύματα: 8
Kiro is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Γενικα πιστευω οι Γερμανοι ειναι αλλου,σε καθε κατηγορια,απ'ολους τους υπολοιπους!!

Σωστός ο κύριος!!!

Βέβαια τα γιαπωνέζικα μοτέρ (όχι στο σύνολο τους) είναι καλά. Ανάλογα βέβαια και τη χρήση....
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-01-05, 01:18
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kiro
Σωστός ο κύριος!!!

Βέβαια τα γιαπωνέζικα μοτέρ (όχι στο σύνολο τους) είναι καλά. Ανάλογα βέβαια και τη χρήση....
Εχεις δικιο!Καποια,οχι ολα!Να σου πω ειχα κοιταξει + το Type R (ωραια-αγωνιστικη αισθηση)μεσα σε ολα οσα σκεφτομουν + μου αρεσε πολυ,αλλα ισως αργοτερα!Επισης τα "sport" ειναι τρελλα υπερτιμημενα + δεν προσφερουν + τιποτα!Ουτε ποιοτητα,ουτε look,ουτε επιδοσεις!Ασε που στηθηκα καμποσες φορες σε φαναρι + ρεπριζ με ενα 1.6 που περιμενα οτι θα ειναι πιο γρηγορο(ειδικα απο σταση) + τελικα το εφαγαααααααα!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-02-05, 23:27
Το avatar του χρήστη bmw5argolida
bmw5argolida Ο χρήστης bmw5argolida δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 147
bmw5argolida is on a distinguished road
kaloriziko kala xiliometra na exeis...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.