Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-09-09, 00:51
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Μία e92 μία αλεπού και 120km/h

Η ριμάδα, πριν πέσει στις ρόδες έδωσε μία με το κεφάλι της τον προφυλακτήρα...

Μικρή στο μάτι η ζημιά αλλά η επισκευή του προφυλακτήρα (ζέσταμα για επαναφορά, στοκάρισμα, βάψιμο, περαστικά) κοντά στα 400 με 500 ευρώ.

Το κόστος το έδωσε ένας πολύ "ψείρας" φανοποιός με πολύ καλό όνομα και γνωστός για τις αλμυρές του τιμές.

Εναλλακτική η αγορά καινούργιου προφυλακτήρα, βάψιμο, περαστικά. Το βάψιμο στην περίπτωση αυτή είναι 100ευρώ. Αύριο θα γνωρίζω και το κόστος του προφυλακτήρα από την αντιπροσωπεία.

Τις επόμενες ημέρες θα βρίσκομαι Αθήνα, οπότε αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι, ευπρόσδεκτο.

/σταύρος
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-09-09, 09:28
eNeRGy Ο χρήστης eNeRGy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2009
Μηνύματα: 279
eNeRGy will become famous soon enougheNeRGy will become famous soon enough
Αυτο που λες ριμαδα... ηταν ενα ζωντανο...

Ο προφυλακτιρας ο ριμαδης θα φτιαχτει με τον ενα η αλλο τροπο...
Το ζωντανο ομως οχι... και σε περιοχη με αγρια ζωη εσυ πηγαινες με 120...?

Απ'οποια μερια και να το κοιταξω το θεωρω απαραδεκτο και αυτο που εγινε και τον τροπο που το περιεγραψες και που το αντιμετωπισες...


Ο τιτλος του τοπικ θα επρεπε να ειναι...: Ενας ασυνειδητος, μια αλεπου και το τελος αυτης...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-09-09, 09:56
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Παράθεση:
stavros Μία e92 μία αλεπού και 120km/h

--------------------------------------------------------------------------------
Η ριμάδα, πριν πέσει στις ρόδες έδωσε μία με το κεφάλι της τον προφυλακτήρα...
Ασφάλεια είχε ?? χεχεχε


Παράθεση:
eNeRGy Αυτο που λες ριμαδα... ηταν ενα ζωντανο...

Ο προφυλακτιρας ο ριμαδης θα φτιαχτει με τον ενα η αλλο τροπο...
Το ζωντανο ομως οχι... και σε περιοχη με αγρια ζωη εσυ πηγαινες με 120...?

Απ'οποια μερια και να το κοιταξω το θεωρω απαραδεκτο και αυτο που εγινε και τον τροπο που το περιεγραψες και που το αντιμετωπισες...


Ο τιτλος του τοπικ θα επρεπε να ειναι...: Ενας ασυνειδητος, μια αλεπου και το τελος αυτης...

Φίλε συμφορουμήτη Μια παροιμία λέει "Μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μη λές "
Θέλω να πω , σε όλους μπορει συμβεί το περιστατικό.
Βέβαια για το συγκεκριμένο ζώο σου γνωρίζω, ότι όσο συμπαθές και αν είναι, κάνει
πολους άνθρωπους της επαρχίας να αγανακτούν και μέχρι πρότινος ήταν επικυρηγμένο.
(Σταμάτησε λόγω της ΕΟΚ γιατί στην Αγγλία τις είχαν αφανίσει)

Ας μη γινόμαστε λοιπόν τόσο σκλήροί κρητές (και τα 120 χλμ δεν είναι πολλά.)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη a.samaro : 16-09-09 στις 10:00
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-09-09, 10:42
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eNeRGy Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που λες ριμαδα... ηταν ενα ζωντανο...

Ο προφυλακτιρας ο ριμαδης θα φτιαχτει με τον ενα η αλλο τροπο...
Το ζωντανο ομως οχι... και σε περιοχη με αγρια ζωη εσυ πηγαινες με 120...?

Απ'οποια μερια και να το κοιταξω το θεωρω απαραδεκτο και αυτο που εγινε και τον τροπο που το περιεγραψες και που το αντιμετωπισες...


Ο τιτλος του τοπικ θα επρεπε να ειναι...: Ενας ασυνειδητος, μια αλεπου και το τελος αυτης...
Φίλε energy

έχεις δίκιο στις παρατηρήσεις σου. Το πνεύμα ήταν σαρκαστικό και μόνο. Αν κατανοήθηκε με τον τρόπο που το περιγράφεις εσύ τότε πρέπει να ζητήσω συγνώμη και να συμφωνήσω μαζί σου.

Πρέπει να ομολογήσω πως μου κόπηκαν τα πόδια και έσφιξε το στομάχι μου μόλις συνέβη. Τις αλεπούδες, επικίνδυνες ή όχι, επικηρυγμένες ή όχι τις θεωρώ πανέμορφα ζώα.

Το συμβάν έγινε σε δρόμο με όριο ταχύτητας τα 90km/h. Όπως όλοι οι επαρχιακοί δρόμοι της Ελλάδας. Τα 120km/h είναι όντως περισσότερα αλλά πείτε μου ποιος οδηγεί με 90 πλέον?

Από εκεί και μετά πιστεύω πως είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα και πίστεψέ με είναι αδύνατο να αντιδράσεις, όσο και να το επιθυμείς.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-09-09, 13:40
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stavros Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε energy

έχεις δίκιο στις παρατηρήσεις σου. Το πνεύμα ήταν σαρκαστικό και μόνο. Αν κατανοήθηκε με τον τρόπο που το περιγράφεις εσύ τότε πρέπει να ζητήσω συγνώμη και να συμφωνήσω μαζί σου.

Πρέπει να ομολογήσω πως μου κόπηκαν τα πόδια και έσφιξε το στομάχι μου μόλις συνέβη. Τις αλεπούδες, επικίνδυνες ή όχι, επικηρυγμένες ή όχι τις θεωρώ πανέμορφα ζώα.

Το συμβάν έγινε σε δρόμο με όριο ταχύτητας τα 90km/h. Όπως όλοι οι επαρχιακοί δρόμοι της Ελλάδας. Τα 120km/h είναι όντως περισσότερα αλλά πείτε μου ποιος οδηγεί με 90 πλέον?

Από εκεί και μετά πιστεύω πως είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα και πίστεψέ με είναι αδύνατο να αντιδράσεις, όσο και να το επιθυμείς.
Ειναι προς τιμην σου η απαντηση που εδωσες...διοτι το αρχικο σου ποστ ειναι "φαουλ"

Mην ξεχναμε οτι τα κακομοιρα τα ζωακια αυτα ζουν στο φυσικο τους περιβαλον το οποιο εμεις παραποιησαμε για να κανουμε αυτοκινητοδρομους. Καλοι και χρησιμοι οι αυτοκινητοδρομοι αλλα οταν τα παταμε μονο αυτα τα κακομοιρα δεν φταινε. Οποτε ,επειδη σε ολους μας μπορει να τυχει, να μην τα βαζουμε με τα ζωα...
__________________

ΒΜW Freak -E92 335i -Space Grey
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-09-09, 10:06
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Φίλε Energy δε νομίζω ότι ο άνθρωπος είναι ασυνείδητος επειδή χτύπησε μια αλεπού με το αυτοκίνητό του, είμαι σίγουρος ότι δε το έκανε σκόπιμα.
Ασυνείδητος μπορεί να είμαι εγώ που πρόπερσι τουφέκισα δύο εντός της κυνηγετικής σεζόν.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-09-09, 14:43
Το avatar του χρήστη REDNECK
REDNECK Ο χρήστης REDNECK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2005
Μηνύματα: 326
REDNECK will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Energy δε νομίζω ότι ο άνθρωπος είναι ασυνείδητος επειδή χτύπησε μια αλεπού με το αυτοκίνητό του, είμαι σίγουρος ότι δε το έκανε σκόπιμα.
Ασυνείδητος μπορεί να είμαι εγώ που πρόπερσι τουφέκισα δύο εντός της κυνηγετικής σεζόν.
Μακραν το καλυτερο ποστ !!!

Εγω με το ταξι βλεπω καθημερινα 5-8 πατημενα σκυλια και γατια .... εντος πολης.
Παιδια συνεχως ακουω για ανθρωπους με καρκινο, απο πελατες και μη ... συνελθετε ανθρωποι χανονται καθημερινα ...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-09-09, 21:15
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Energy δε νομίζω ότι ο άνθρωπος είναι ασυνείδητος επειδή χτύπησε μια αλεπού με το αυτοκίνητό του, είμαι σίγουρος ότι δε το έκανε σκόπιμα.
Ασυνείδητος μπορεί να είμαι εγώ που πρόπερσι τουφέκισα δύο εντός της κυνηγετικής σεζόν.
εσυ αλλαζεις κλιμακα
κριμα που οι λεξεις που σε χαρακτηριζουν δεν επιτρεπονται στο φορουμ

φανταζομαι οταν τις ειδες νεκρες θα ενιωσες κ πολυ αντρας ε?
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-09-09, 21:25
Το avatar του χρήστη slowriver
slowriver Ο χρήστης slowriver δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-04-2006
Μηνύματα: 41
slowriver is on a distinguished road
Aιντε με γινατε ολοι οι αθηναιοι οικολογοι.Βγητε λιγο και επαρχια.Μαζεψτε και εσεις αλεπου σκυλο γαιδαρο αγελαδα που την ειχε ο τσομπανης στον δρομο βραδυ και αν βρειτε ακρη χε... με Ψοφο την πουτ@ν@
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-09-09, 21:33
Nemerkon Ο χρήστης Nemerkon δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2004
Μηνύματα: 95
Nemerkon is on a distinguished road
Αλλο λεμε!

Νομιζω ειναι κατανοητο οτι πλεον δεν μιλαμε για καποιον που χτυπησε κατα λαθος μια αλεπου στο δρομο. Αυτο ειναι να μην σου τυχη , δεν ηταν επιλογη σου!
Οσο για το ποιοι ειναι οικολογοι κτλ οκ, οπως λεει και στο CNN: No Comment.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.