Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 19-09-09, 12:10
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
για ποιό ποστ έφαγες κόκκινη?

τρόμαξα με εσένα και κοίταξα στο προφίλ μου να δω μην εχω καμια κόκκινη και τι να δω? ένας συμφορουμίτης που απο ότι κατάλαβα πράσινη ήθελα να ρίξει μου έριξε κατά λάθος κάτι σαν μωβ (!!!). Υπάρχει τέτοια αξιολόγηση?
Μωβ ειναι οταν ειναι πολυ νεος χρηστης απο οτι εχω καταλαβει και δεν δινει ποντους!!!Εχω δει κανα δυο φορες!!! Για το #101 ποστ
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 19-09-09, 12:42
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stavros Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ριμάδα, πριν πέσει στις ρόδες έδωσε μία με το κεφάλι της τον προφυλακτήρα...

Μικρή στο μάτι η ζημιά αλλά η επισκευή του προφυλακτήρα (ζέσταμα για επαναφορά, στοκάρισμα, βάψιμο, περαστικά) κοντά στα 400 με 500 ευρώ.

Το κόστος το έδωσε ένας πολύ "ψείρας" φανοποιός με πολύ καλό όνομα και γνωστός για τις αλμυρές του τιμές.

Εναλλακτική η αγορά καινούργιου προφυλακτήρα, βάψιμο, περαστικά. Το βάψιμο στην περίπτωση αυτή είναι 100ευρώ. Αύριο θα γνωρίζω και το κόστος του προφυλακτήρα από την αντιπροσωπεία.

Τις επόμενες ημέρες θα βρίσκομαι Αθήνα, οπότε αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι, ευπρόσδεκτο.

/σταύρος
Σταύρο,

ειλικρινά λυπάμαι για το ατύχημα που είχες, αλλά συμβαίνουν αυτά (δυστυχώς).
Ναι έχω κάποιον πολύ καλό φανοποιό να σου προτείνω, έφτιαξα εκεί το δικό
μου πριν 2 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Μπορώ να σου στείλω διεύθυνση και τηλέφωνο με πμ.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 19-09-09, 14:50
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MichaeL Εμφάνιση μηνυμάτων
Απέτυχε;
Υπήρχε μήπως κανένα σχέδιο για την εξέλιξη του ανθρωπίνου είδους το οποίο δεν πέτυχε;
Ποιανού χάλασε δηλαδή η συνταγή;
oταν θα ειμαστε τετ-α-τετ θα μου την κανεις αυτη την ερωτηση για να σου απαντησω...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 19-09-09, 15:03
Το avatar του χρήστη MichaeL
MichaeL Ο χρήστης MichaeL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2009
Μηνύματα: 407
MichaeL is just really niceMichaeL is just really niceMichaeL is just really niceMichaeL is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
oταν θα ειμαστε τετ-α-τετ θα μου την κανεις αυτη την ερωτηση για να σου απαντησω...
Έγινε!
Αναμένω!
__________________
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today!

Όλα είναι Δρόμος . . .


Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 22-09-09, 18:19
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μωβ ειναι οταν ειναι πολυ νεος χρηστης απο οτι εχω καταλαβει και δεν δινει ποντους!!!Εχω δει κανα δυο φορες!!! Για το #101 ποστ
ευχαριστώ για την απάντηση, δεν το ήξερα!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 11-10-09, 20:53
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Οι λύσεις που έχω συλλέξει μέχρι τώρα

1. Αλλαγή προφυλακτήρα με καινούργιο σε αντιπροσωπία - 685 ευρώ
προφυλακτήρας: 455
βαφή: 143
περαστικά: 87

2. Επισκευή σε αντιπροσωπία - 280 ευρώ
κόστος επισκευής: 50
βαφή: 143
περαστικά: 87

3. Επισκευή σε ΚΑΛΟ βαφέα - 220 ευρώ
κόστος επισκευής: 50
βαφή: 120
περαστικά: 50

4. Αντικατάσταση προφυλακτήρα με μεταχειρισμένο - 470 ευρώ
(από φίλο εδώ στο forum που του περίσσεψε λόγο MPACK)
προφυλακτήρας: 300
βαφή: 120
περαστικά: 50

5. Επισκευή σε βαφέα - 150 ευρώ
επισκευή/βαφή: 126
περαστικά: 30

6. Αντικατάσταση μπρος πίσω και πλάγια με MPACK - 1854 ευρώ

Για το μέγεθος της ζημίας (θα βάλω φώτο) πιστεύω πως η αντικατάσταση είναι πολύ ακριβή
και μπορώ να την αναβάλω μέχρι την επόμενη φορά που θα βρει κάπου ο προφυλακτήρας.
Με τόσα χιλιόμετρα που κάνω είναι θέμα χρόνου η επόμενη μικροζημιά.

Από εκεί και μετά τα 150ευρώ που ζητάει ο βαφέας για τον οποίο δεν έχω συστάσεις μου φαίνονται πολύ λίγα. Αυτό φυσικά γιατί δεν γνωρίζω και τις τιμές τις αγοράς.

Ρωτάω λοιπόν όποιον γνωρίζει αν τα 150 ευρώ είναι τόσο λίγα ώστε να ανησυχώ και να απορρίψω την πρότασή του ή να του δώσω μια ευκαιρία και να δω το αποτέλεσμα?


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros : 11-10-09 στις 21:02
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 11-10-09, 20:57
Το avatar του χρήστη maris7
maris7 Ο χρήστης maris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-12-2007
Μηνύματα: 471
maris7 is on a distinguished road
για το 6. μιλας παντα χωρις βαψιμο και τοποθετηση ετσι?
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 11-10-09, 21:04
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
για το 6. μιλας παντα χωρις βαψιμο και τοποθετηση ετσι?
Κόστος ανταλλακτικών: 1378
Κόστος βαφής: 476

τα περαστικά είπε δεν θα μου τα χρεώσει
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 11-10-09, 22:13
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stavros Εμφάνιση μηνυμάτων
6. Αντικατάσταση μπρος πίσω και πλάγια με MPACK - 1854 ευρώ
...τo 1854 μου αρέσει ..... σε φαρμακείο θα το φτιάξεις? χεχεχε Δεν κόβουν τα 4 ευρώ???

Σταύρο βγάλε τις σίτες, την κεντρική και του προβολέα ομίχλης, ή την ποδιά από κάτω, πάρε ένα σεσουάρ, βάλτο τέρμα ζεστό και δούλεψε το δεξιά - αριστερά, από απόσταση 15cm πάνω στο τσακισμένο σημείο. Όταν νιώσεις ότι ζεστάθηκε αρκετά (τόσο ώστε να είναι δύσκολο να το πιάσεις με γυμνό χέρι) βάλε γάντια κουζίνας ή πάρε μια πετσέτα και σπρώξε το τσάκισμα από τη πίσω μεριά προς τα εμπρός μέχρι να έρθει περίπου στη θέση του. Όταν το πιέζεις καλό είναι να έχεις και ένα κουβά με νερό και ένα σφουγγάρι, ώστε όταν έρθει στη θέση του να το κρυώσεις για να μείνει εκεί, αλλιώς, όσο είναι ζεστό θα υποχωρήσει πάλι.

Δεν θα γίνει τέλειο αλλά θα είναι πολύ καλύτερο μέχρι να το επισκευάσεις ή να το αλλάξεις....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 11-10-09 στις 22:27
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 11-10-09, 22:22
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_E60_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
...τo 1854 μου αρέσει ..... σε φαρμακείο θα το φτιάξεις? χεχεχε Δεν κόβουν τα 4 ευρώ???

Σταύρο βγάλε τις σίτες την κεντρική και του προβολέα ομίχλης, πάρε ένα σεσουάρ, βάλτο τέρμα ζεστό και δούλεψε το δεξιά - αριστερά, από απόσταση 15cm πάνω στο τσακισμένο σημείο. Όταν νιώσεις ότι ζεστάθηκε αρκετά (τόσο ώστε να είναι δύσκολο να το πιάσεις με γυμνό χέρι) βάλε γάντια κουζίνας ή πάρε μια πετσέτα και σπρώξε το τσάκισμα από τη πίσω μεριά προς τα εμπρός μέχρι να έρθει περίπου στη θέση του. Όταν το πιέζεις καλό είναι να έχεις και ένα κουβά με νερό και ένα σφουγγάρι, ώστε όταν έρθει στη θέση του να το κρυώσεις για να μείνει εκεί, αλλιώς, όσο είναι ζεστό θα υποχωρήσει πάλι.

Δεν θα γίνει τέλειο αλλά θα είναι πολύ καλύτερο μέχρι να το επισκευάσεις ή να το αλλάξεις....
Σωστός, η καλύτερη λύση... Και μετα αν θες βαζεις κ ενα spoiler και ετσι και δεν θα φαινεται τιποτα, και θα εισαι διαφορετικος
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.