Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-07-12, 07:55
zoltan Ο χρήστης zoltan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Μηνύματα: 30
zoltan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bassakos Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου αν θελεις την γνωμη μου, πηγαινε το αμαξι σε εναν μηχανικο
που να μπιστευεσε να σου κοιταξει το αυτοκινητο και να τσεκαρει βασικα
πραγματα για την λειτουργια του και την ασφαλεια σου!

και ας εχει τζογο το τιμονι, και ας εχει κανα 2 σκουργιες το αμαξωμα , και ας ακους
και κανενα θορυβο σε καμια λακουβα,... σωστα φρενα να εχεις , λαστιχα και τα αμορτισερ να μην ειναι τελιωμενα,

ετσι ωστε να εχεις ενα αμαξι να κανεις την δουλεια σου (αν καταβαλα σωστα)

απο εκει και περα αν αναζητας , μπασιμο στις στροφες με "οσα", να μην ακουγετε "τσικ" απο πουθενα (μηχανικα κτλ),και οοοοοοοολα να λειτουργουν στην εντελεια τοτε θα βαλεις βαθεια το χερι στην τσεπη , γιατι φτιαξε το ενα , φτιαξε το αλλο θα ανεβει πολυ το κοστος!

Πολύ σωστά κατάλαβες. Ποιο μπάσιμο, ποιο turn in και τα ρέστα; Delivery boy θα είναι το αυτοκίνητο και δη για τα κοντινά.

Έχοντας στο παρελθόν από τουρμπάτο by Αλέκος αλλά επίσης 46άρι και 92άρι αμφότερα original Μ, καταλαβαίνεις το πολιτισμικό σοκ που έχω υποστεί. Ας όψεται ο Γιωργάκης και το μεγάλο φαγοπότι.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-07-12, 12:36
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσε ...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-07-12, 14:17
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoltan Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ σωστά κατάλαβες. Ποιο μπάσιμο, ποιο turn in και τα ρέστα; Delivery boy θα είναι το αυτοκίνητο και δη για τα κοντινά.

Έχοντας στο παρελθόν από τουρμπάτο by Αλέκος αλλά επίσης 46άρι και 92άρι αμφότερα original Μ, καταλαβαίνεις το πολιτισμικό σοκ που έχω υποστεί. Ας όψεται ο Γιωργάκης και το μεγάλο φαγοπότι.
Για βοήθα με να καταλάβω..
Είχες αυτοκίνητα που έκαναν 100.000 ευρώ έκαστο,
και το φαγοπότι του Γιωργάκη σε γονάτισε??
(τα 3.000 για έκτακτη εισφορά και τέλη??)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-07-12, 14:37
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Για βοήθα με να καταλάβω..
Είχες αυτοκίνητα που έκαναν 100.000 ευρώ έκαστο,
και το φαγοπότι του Γιωργάκη σε γονάτισε??
(τα 3.000 για έκτακτη εισφορά και τέλη??)
Δεν είναι μόνο αυτά (τα οποία και μόνα τους είναι τραγικά πολλά).
Είναι τα υπέρογκα τεκμήρια και φυσικά οι μειώσεις μισθών, συντάξεων κλπ κλπ που τα ξέρουμε όλοι.
Πλέον το να αγοράσει κάποιος μτχ μια Μ3, ιδίως Ε46, είναι το πλέον εύκολο.
Αλλά τέλη, εισφορές, τεκμήρια, ασφάλιστρα και βενζίνες αρκούν για να μην αγοράζονται ούτε με σφαίρες τέτοια αυτοκίνητα, ακόμα και 2λιτρα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-07-12, 22:32
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoltan Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλό... Το μαύρο κουτάκι (της Πανδώρας) το πρόσεξα... Μυστήριο όντως...

Ο οδομετρητής δεν είναι ψηφιακός...Αν εννοείς τα πιξελ τα σχετικά με το service, ναι, δεν ανάβουν.

Ευχαριστω όλους για το feed. Να ρωτήσω κι ένα τελευταίο για να μην το λιωσω το θέμα...;

Κανένα - μη εξουσιοδοτημένο - που να ξέρει τι του γίνεται στα καρανότια (από Γλυφάδα και κάτω... μέχρι Κορωπί) έχει να συστήσει κανείς;
Έχω έναν άνθρωπο λογικό σε τιμές και ξέρει πράγματα! Αυτό μου έχει δείξει τουλάχιστον στα 5 BMW που του έχω πάει.. Στείλε μου μήνυμα να σου πω αν είναι, να μην κάνω και διαφήμιση...
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-07-12, 23:02
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoltan Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλό... Το μαύρο κουτάκι (της Πανδώρας) το πρόσεξα... Μυστήριο όντως...
Βάλτε μια φώτο..
Να το δώ, και να γελάσω με την καρδιά μου..
Ψιλιάζομαι για ποιο πράγμα λέτε, θέλω φωτογραφική επιβεβαίωση....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-07-12, 23:55
zoltan Ο χρήστης zoltan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Μηνύματα: 30
zoltan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι μόνο αυτά (τα οποία και μόνα τους είναι τραγικά πολλά).
Είναι τα υπέρογκα τεκμήρια και φυσικά οι μειώσεις μισθών, συντάξεων κλπ κλπ που τα ξέρουμε όλοι.
Πλέον το να αγοράσει κάποιος μτχ μια Μ3, ιδίως Ε46, είναι το πλέον εύκολο.
Αλλά τέλη, εισφορές, τεκμήρια, ασφάλιστρα και βενζίνες αρκούν για να μην αγοράζονται ούτε με σφαίρες τέτοια αυτοκίνητα, ακόμα και 2λιτρα.
Agreed.

Το προβλημα δεν είναι τα 15+\- χιλιαρικα για 46αρι ή τα 30 και κατι ψιλα για 92.

Η αγορα έχει ήδη φτάσει πάτο. Αλλα σε μια χώρα που δεν ξέρεις αν σε τρεις μήνες θα είσαι εντός ευρώ, αν θα τεκμαιρεται ότι κανεις διακίνηση ναρκωτικών για να έχεις ένα τριλιτρο και ζώντας σε ένα domino effect όπου κυνηγός με το καλασνικοφ για να πάρεις τα δεδουλευμένα σου, αναγκάζεσαι και παρκαρεις το πάθος σου.

Απλά τυγχάνει λόγω επαγγέλματος να παίρνω δημοσιογραφικά για δοκιμή και να έχω την ψευδαίσθηση πως δεν θα βαρεθω στην πρώτη εβδομάδα.

@@ - μετα συγχωρησεως. Καψουρα σε καταστολή.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 17-07-12 στις 08:00 Αιτία: Πιπέριιιι.......
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-07-12, 00:05
zoltan Ο χρήστης zoltan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Μηνύματα: 30
zoltan is on a distinguished road
Έτσι για την ιστορία... Πέρασα σήμερα από τον Σπανο γιατι ξέρω έναν άνθρωπο απο τα χρόνια των παχεων αγελάδων.

Με λύπηθηκε ένας γέρικος θεός της Βαυαριας και το προβλημα με την κολώνα και τους τζογους λύθηκε σε 10 λεπτά καθώς είχαν σφίξει πολυ τον ατερμονα.

Και το πιο σημαντικό επιβεβαίωσαν πως κατα πάσα πιθανότητα πως ο συνταξιούχος ναυτικός έλεγε αλήθεια. .. Lucky strike.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-07-12, 16:13
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoltan Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι για την ιστορία... Πέρασα σήμερα από τον Σπανο γιατι ξέρω έναν άνθρωπο απο τα χρόνια των παχεων αγελάδων.

Με λύπηθηκε ένας γέρικος θεός της Βαυαριας και το προβλημα με την κολώνα και τους τζογους λύθηκε σε 10 λεπτά καθώς είχαν σφίξει πολυ τον ατερμονα.

Και το πιο σημαντικό επιβεβαίωσαν πως κατα πάσα πιθανότητα πως ο συνταξιούχος ναυτικός έλεγε αλήθεια. .. Lucky strike.
Αυτά είναι, το παρακολουθούσα το θέμα και χάρηκα που τέλος καλό όλα καλά.
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-07-12, 16:56
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Thumbs up .......

Xαρηκα και εγω φιλε μου.

Ειχαμε 12 χρονια 518i E34 και το καταχαρηκαμε οικογενειακως.

Δεν σου κρυβω οτι εδω και 1-2 μηνες κοιταω και εγω να ξαναπαρω ενα Ε34.

Εκπληκτικο αυτοκινητο πραγματικα,το καλο ειναι με αυτα τα αυτοκινητα οτι εχει καποιος πολλες ελπιδες να βρει καθαρο και καλο αμαξι λογω του αγοραστικου του κοινου.

Καλα χλμ ευχομαι και τί καλυτερο αμαξι για να βαλεις μεσα την οικογενεια σου (γενικα το λεω) αν δεν θες να ξοδευτεις.Απλα πολυ αμαξι για τα λεφτα του και ανταλλακτικα παντου ακομα και στο περιπτερο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.