Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-10-13, 20:34
M8CSI Ο χρήστης M8CSI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-11-2009
Μηνύματα: 133
M8CSI is an unknown quantity at this point
Παιδες Φιλοι Συμφ/τες Το Θεμα για μενα εχει ΗΔΗ Κλειση Πρωσοπικα μετα και την Σημερινη Επισκεψη που εκανα οταν Περνουσα στην δουλεια και μπηκα Παλι στην BMW Adamidis A.E. Γενικη Αντιπρωσοπεια Β.ελλαδος εκει βρηκα τον πιο Πεπειραμενο Υπευθηνο στα σερβις απο τοτε που Δημιουργηθηκε η Αντ/πεια λεγετε κος Πετριδης και πηγα στο γραφειο του και του μιλησα μεσα στο μεγαλο συνεργειο.
Του Παρακαλεσα να μου δωση την Σαφεστερη Απαντηση για το θεμα και δεν μου εκανε Καθολου μεγαλο Διαλογο οπως το αλλο στελεχος εχθες
μου'πε λιγα Ορθα Κοφτα
Μου λεει , ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ Αυτο ΔΕΝ το Συνηστα η Ιδια η BMW σε ολα τα αυτοκινητα της, Διοτι αν σε πω οτι Μεχρι και Τρυπες σε Πιστονια εχουμε δει , εχουνε σηκωθει τα μαλια μας απ'αυτα που εχουμε δει.
και,,,,,,, μολις του'πα χμμμμ εδω (smile) ΠΙΟ αυτ. της BMW εχω τοτε ,σταματαη με κοιταει για λιγο και μετα σιγανα μου λεει :
Και,,,,,Διανοηθηκες σ'αυτο το αυτ/το να Περασης Υγραεριο?
Με κοιταει παλι για λιγο ξανα να δει μηπως Αστειευομαι για ολα αυτα ,,,,,, φιλε μου , λεει εδω δεν Υπαρχει πλεον συζητηση γι'αυτο ΚΑΜΙΑ
Ποσο μαλλον σ'αυτο το ///Μ Κατασκευης Προδιαφραφων αυτ.
Χαιρετωντας του για το τριημερο μου Ξαναλεει απο το Γραφειο μολις εφευγα ,Το Ξεχνααας,,,,,, φιλε μου
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-10-13, 20:42
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες Φιλοι Συμφ/τες Το Θεμα για μενα εχει ΗΔΗ Κλειση Πρωσοπικα μετα και την Σημερινη Επισκεψη που εκανα οταν Περνουσα στην δουλεια και μπηκα Παλι στην BMW Adamidis A.E. Γενικη Αντιπρωσοπεια Β.ελλαδος εκει βρηκα τον πιο Πεπειραμενο Υπευθηνο στα σερβις απο τοτε που Δημιουργηθηκε η Αντ/πεια λεγετε κος Πετριδης και πηγα στο γραφειο του και του μιλησα μεσα στο μεγαλο συνεργειο.
Του Παρακαλεσα να μου δωση την Σαφεστερη Απαντηση για το θεμα και δεν μου εκανε Καθολου μεγαλο Διαλογο οπως το αλλο στελεχος εχθες
μου'πε λιγα Ορθα Κοφτα
Μου λεει , ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ Αυτο ΔΕΝ το Συνηστα η Ιδια η BMW σε ολα τα αυτοκινητα της, Διοτι αν σε πω οτι Μεχρι και Τρυπες σε Πιστονια εχουμε δει , εχουνε σηκωθει τα μαλια μας απ'αυτα που εχουμε δει.
και,,,,,,, μολις του'πα χμμμμ εδω (smile) ΠΙΟ αυτ. της BMW εχω τοτε ,σταματαη με κοιταει για λιγο και μετα σιγανα μου λεει :
Και,,,,,Διανοηθηκες σ'αυτο το αυτ/το να Περασης Υγραεριο?
Με κοιταει παλι για λιγο ξανα να δει μηπως Αστειευομαι για ολα αυτα ,,,,,, φιλε μου , λεει εδω δεν Υπαρχει πλεον συζητηση γι'αυτο ΚΑΜΙΑ
Ποσο μαλλον σ'αυτο το ///Μ Κατασκευης Προδιαφραφων αυτ.
Χαιρετωντας του για το τριημερο μου Ξαναλεει απο το Γραφειο μολις εφευγα ,Το Ξεχνααας,,,,,, φιλε μου
εδω υπαρχει φλερτ!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-10-13, 20:51
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Μακάρι να είχα το αυτοκίνητό σου, φίλε M8CSI.

Η πρώτη φορά που το είδα, ήταν στο περιοδικό auto moto und sport, τεύχος 25, 15 Απριλίου 1993. Γυμνασιόπεδο, τότε, διάβασα το τεστ και αμέσως το ερωτεύτηκα. Βέβαια τότε έκανε 55 εκ. δραχμές και σκεφτόμουν πότε (αν) θα μπορούσα να τα μαζέψω για να πάρω κι εγώ ένα!

Σήμερα στο εξωτερικό βρίσκεις σε προσιτή τιμή, αλλά εδώ στην Ελλάδα, απλά το ξεχνάω. Ευτυχώς ένας φίλος μου έχει μια 850Ci (αυτόματη ΔΥΣΤΥΧΩΣ...) και περιμένω πως και πως να τη βγάλει στο δρόμο να με πάει βόλτα. (και γιατί όχι, να μου τη δώσει να την οδηγήσω!)

Προσπάθησε όσο μπορείς να το χαίρεσαι το αυτοκίνητο (αν όχι σε καθημερινή βάση, τουλάχιστον σε γρήγορες βόλτες το Σαββατοκύριακο) και σοφά (κατά τη γνώμη μου) επέλεξες να ξεχάσεις το υγραέριο.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-10-13, 21:06
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω τι εννοεις εχει Υποστει αρκετα αλλα μολις το πηρα τα 6.5 χιλιαρικα εφυγαν για πλακα σε σερβις ολες οι φλαντζες επρεπε να αλλαχτουν και αλλαχτηκαν σε μοτερ - σασμαν (εκτος των κεφαλων ητανΟ.Κ.) το σασμαν ηθελε η κεντρικη τσιμουχα αλλαγη εχανε ενα ειδικο δαχτυλιδι στο σασμαν επρεπε να αλλαχτη αλλαχτηκε διοτι ο λεβιες δεν λειτουργουσε σωστα μου ειπαν εγω δεν το καταλαβαινα (μηπως ξαναχα τετιο αυτ. ποτε να ξερω?) οταν εγινε τοτε ειδα τι διαφορα , Βαση μοτερ η μεγαλη η Κατω η Στρογγυλη αλλαχτηκε ειχε σχισμες και τρεχανε τα λαδια της (Ακομη και η βαση του η μεγαλη εχει λαδι μεσα) 4τραδα δισκοι - τακακια καινουργια τα Μανησια Original , Προγραμμα Βελτειωσης Chip Tuning 700 euro και για ελευθερας απο καταλυτες εξατμιση για να δωση αποτελεσμα εγινε κι αυτο 425PS στις Νορμαλ 5.300 σ.α.λ. + στην τιμη μεσα και η Απομακρυνση του Περιοριστη Κοφτη Ταχυτητας στα 250χ.α.ω. Ζαντολαστιχα Παραγγελια 5.000ευρω που οι Πισω ειχαν βγη για 2 Αμαξια στο Κοσμο Porsche GTR Carrera και Merc. XLR600 / F1 Mc Laren BBS Le Mans 11ρες σε Πλατος πισω σε πλατος για μπορεση να παρη λαστιχο 315/25/19 με δεκαρες μπροστα σε πλατος δηλδ. αν σου βαλω Xenon, Στερεοφωνικο Πηγη /////ALPINE ( Το Μανησιο Hi Fi Stero System που εχει βαλει η ///Μ ΔΕΝ το πειραζω) Ψυγεια καινουργια Bordcomputer καινουργιο με Instalation Βαψιματα και πολλα αλλα που αν στα βαλω ΟΛΑ με τις Αποδειξης που τις Κρατω οχι φαφλατολογιες στο αυτ. εχω δωσει παραπανω απο οτι το αγορασα φιλε μου οχι ελλαδα φυσικα αλλα στη βιεννη τοτε που μπορουσα και εβγαζα ενα χιλιαρικο τη βδομαδα καθαρο οποτε δεν πθιστευω να εχει Υποστη τιποτα αλλα Πεταει στα συνεφα γιατι Αμφιβαλω αν Υπαρχουν αλλα 850 που να εχουν αυτα που εχει σε Τοp αυτ.
Να Φανταστης το αυτ, εμεινε μεσα στην BMW Winter Simmering Wien , 2,μιση μηνες γιατι ενω εφτιαχναν κατι εβλεπαν και αλλο και τα ανταλαχτικα του καναν κανα 4 μερες να ρθουν απο τα Κεντρικα στο Munchen π.χ. η Μια η φλαντζα του καρτερ η Μεγαλη εκανε 170 ευρω (εχει και μικρη διοτι το αυτ. εχει 2 καπακια καρτερ ενα μεγαλο και στο μεγαλο ενα μικρο) εκει που καναν αυτα ειδαν οτι η λαστιχιενιοι συνδετηρες απο τις 2 πολλαπλες ειχαν ραγισματα μου παιρναν στο κινητο και τους Υπεδειχνα " Αλλαξτε τα ΟΛΑ καινουργια" 4 ελαστικα κομματια 1 ανα 3 κιλινδρους 180 ευρω ο ενας!
και χιλια δυο αλλα
χμμ εδω να δεις τι,,,,,εχει Υποστει φιλε μου,,,,,,, εχει γινη οχι για μια αλλα για 2 ζωες επιπλεον.
ετσι για να μηνξεχνιομαστε...

καθε φορα που μιλας για το αμαξι σου μπορεις να εχεις ανοιχτο το word και να κανεις copy paste, δεν κουραζεσαι να τα ξαναγραφεις?
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-10-13, 21:07
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
βρε παιδια και σε ποιον δεν αρεσει αυτο το αυτοκινητο . . αλοιμονο
Ομως, με 10αρα ζαντα εμπρος και 11αρα πισω μονο γρηγορες βολτες δεν κανει.
βαζει 315 λαστιχο και μετα θελει να το κανει υγραεριο επειδη καιει . .

οποσδηποτε 8αρα ζαντα εμπρος με κανα λαστιχακι 235 αντε 245
και πισω 9αρα με λαστιχο 265, (το πολυ 285). προσωπικη αποψη ετσι?
καλα αμα μπει και η m-system II ζαντα με τα καπακια throwing star . . . . . ANTE ΓΕΙΑ
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-10-13, 21:34
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Ε, κανονικά αυτή έπρεπε να φοράει. Είναι Η ΖΑΝΤΑ ΤΟΥ!
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-10-13, 14:06
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
Προγραμμα Βελτειωσης Chip Tuning 700 euro και για ελευθερας απο καταλυτες εξατμιση για να δωση αποτελεσμα εγινε κι αυτο 425PS στις Νορμαλ 5.300 σ.α.λ.

Δεν μπορω να πιστεψω ποιοι μαστοροι τα πουλανε αυτα τα σαλια . .
Ολοκληρο Μ division εκανε το μοτερ απο 5000cc 5600cc , προγραμματισμο, ανεβασανε συμπιεση, αλλη εξαγωγη, ελαφρυτερα πιστονια και και και και . . .. και πηρανε 80 επιπλεων ιππους στις 5300 rpm και εσεις με ενα chip βαλατε +45 ιππους και μαλιστα για 2 ζωες εγγυηση ΠΩΣ ? ΠΟΥ ?

εχεις κανει δυναμομετρηση ?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-10-13, 19:52
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες Φιλοι Συμφ/τες Το Θεμα για μενα εχει ΗΔΗ Κλειση Πρωσοπικα μετα και την Σημερινη Επισκεψη που εκανα οταν Περνουσα στην δουλεια και μπηκα Παλι στην BMW Adamidis A.E. Γενικη Αντιπρωσοπεια Β.ελλαδος εκει βρηκα τον πιο Πεπειραμενο Υπευθηνο στα σερβις απο τοτε που Δημιουργηθηκε η Αντ/πεια λεγετε κος Πετριδης και πηγα στο γραφειο του και του μιλησα μεσα στο μεγαλο συνεργειο.
Του Παρακαλεσα να μου δωση την Σαφεστερη Απαντηση για το θεμα και δεν μου εκανε Καθολου μεγαλο Διαλογο οπως το αλλο στελεχος εχθες
μου'πε λιγα Ορθα Κοφτα
Μου λεει , ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ Αυτο ΔΕΝ το Συνηστα η Ιδια η BMW σε ολα τα αυτοκινητα της, Διοτι αν σε πω οτι Μεχρι και Τρυπες σε Πιστονια εχουμε δει , εχουνε σηκωθει τα μαλια μας απ'αυτα που εχουμε δει.
Την επόμενη φορά που θα πάς, πές του..
Ο rapid_fast μου είπε, πως η ίδια η BMW έχει βγάλει εργοστασιακά όχημα παραγωγής με
υγραέριο..
Και αν χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες για την ασχετοσύνη του.. εδώ είμαι...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-10-13, 00:16
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Ένα 12κύλινδρο σειρά 7 ήταν, αν θυμάμαι καλά.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-10-13, 14:20
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.