Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 19-01-09, 10:22
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Να κανω μια ερωτηση?

Με ολα αυτα που θα δωσεις (περιπτωση μετατροπης σε m3)
εχεις σκεφτει οτι παιρνεις ετοιμο m3?
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 19-01-09, 10:28
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
το έχει ήδη αναλύσει

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw318vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
ΦΙΛΟΙ......επειδη πλησιαζει ο καιρος για την πολυποθητη μετατροπη του καρου μου....επειδη εχω διαβασει εκατονταδες θεματα του φορουμ μας και εχω ακουσει αλλες τοσες γνωμες...επειδη επειδη επειδη.....ανοιγω αυτο το Θεμα.....Μ3 ή 330?

Εχω κατα νου τα εξης και θα θελα την γνωμη σας ή αν εχετε να μου συστησετε που και ποσο για τα παρακατω:

1η επιλογη
σε Μ3
*πληρη αλλαγη μηχανικων εξαρτηματων συμπεριλαμβανομενων και φρενων και εξατμισης
*αλλαγη καπω,μαρσπιεδες,εμπρος πισω προφυλακτηρα με pdc
*φουσκωμα φτερων εμπρος πισω
*αλλαγη κοντερ και λοιπων εσωτερικων μερων σε Μ3 εκτος σαλονιου

2η επιλογη
σε 3.0λιτρο κινητηρα alla look M3
*πληρη αλλαγη μηχανικων εξαρτηματων συμπεριλαμβανομενων και φρενων και εξατμισης με αποληξη σε Μ3
*αλλαγη καπω,μαρσπιεδες,εμπρος πισω προφυλακτηρα με pdc σε Μ3
*φουσκωμα φτερων εμπρος πισω σε Μ3

3η επιλογη
σε 3.0λιτρο κινητηρα
*πληρη αλλαγη μηχανικων εξαρτηματων συμπεριλαμβανομενων και φρενων και εξατμισης
*αλλαγη καπω σε Μ3
*μαρσπιεδες,πισω προφυλακτηρα με pdc σε ΜΤECH

Δεδομενης της μετατροπης....θα θελα να ξερω αν μου αφαιρουνται χρηματα απο τα δικα μου ανταλλακτικα (π.χ.μοτερ,
εξατμισεις,προφυλακτηρες....κλπ τα οποια ειναι σε αριστη κατασταση),καθως και τις εγγυησεις που μου διδονται για οτι τοποθετηθει.
Υπαρχει πιστοποιηση για το μοτερ που θα τοποθετηθει να γνωριζω απο τι χρονολογιας αυτοκινητο θα ειναι και με ποσα χλμ?Νομιζω οτι απο τον αριθμο
της μηχανης μπορω να το γνωριζω...θα με ενδιεφεραν και τα χλμ του. υπαρχει περιπτωση να ξερω τα πραγματικα.

Δεδομενου του χρονου και της διαθεσης σας.....θα χαιρομουν αν ακουσω γνωμες και προτασεις προς αποφυγη.....πατατας μετατροπης.

Ξερω οτι οι πιο πολυ θα πειτε δωστο και παρε ενα ετοιμο....ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!
Συναισθηματικοι λογοι με συνδεουν με το εν λογω αυτοκινητο και δεν θα δοθει ΠΟΤΕ!!!!!
Ακομα και το Τζοκερ να πιανα....θα το φτιαχνα και θα το χα να το βλεπω!!


Thanks για τον χρονο σας και τις τυχον αποψεις και απαντησεις σας εκ των προτερων...καλη συνεχεια!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas_R Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κανω μια ερωτηση?

Με ολα αυτα που θα δωσεις (περιπτωση μετατροπης σε m3)
εχεις σκεφτει οτι παιρνεις ετοιμο m3?
δεν παίζει
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 19-01-09, 10:31
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν παίζει
Μπορουμε ομως να ξαναρχισουμε απο την αρχη
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 19-01-09, 10:32
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Καποτε ολες αυτες οι γλυκες τελειωνουν και δυστυχως δεν μενει ουσια στο τελος!

Σου μιλαει ανθρωπος που εχει βελτιωσει μεχρι τα 26 του 4 αυτοκινητα οπου στα 3 απο αυτα
ηταν με αλλαγη κινητηρα και ολα τα συναφη...

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ παρτο ετοιμο!

Καλη επιτυχια σε οτι κανεις παντως
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 19-01-09, 13:35
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
αλλαγη της μπεμπας μου.....ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!
παιρνοντας ολα τα ρισκα....αλλα πρωτα εξατλωντας ολες τις εκδοχες!!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 19-01-09, 17:59
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Βασιλη . . .

M pack με 330 μοτερακι κ τελος φιλε . . .

Ασε τα μεγαλα κ χοντρα Goal δεν ειναι καιρος για περιπετειες φιλε . . .

Ουτε κοντρακιας εισαι ουτε γκαζακιας με την καλη εννοια . . .

Βρες ενα καλο μοτερακι (6χυτο) κ αστο φιλε . . .

Κ πιστεψε με θα το ευχαρηστηθεις παρα πολυ το τριλιτρο κ θα αργησεις για κομπρεσορα . . .

Μην τυχον κοψε ραψε δεν λεω κ εμενα μου αρεσει το Μ3 αλλα οχι κοψε ραψε . . .

Το ετοιμο ειναι ετοιμο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 19-01-09, 18:35
takism3 Ο χρήστης takism3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-11-2006
Μηνύματα: 166
takism3 is an unknown quantity at this point
.....

πως δε παιζει ρε παιδια εγω βρηκα ελλαδα και οχι ενα αλλα δυο Μ3 2001 με 27.000 ευρω με δουλευετε....και κατσε του λετε του ανθρωπου να μη βαλει μ3 για το κοστος και του λετε330 με κομπρεσορα αργοτερα....δλδ περισσοτερα λεφτα...φιλε να σου πω δε το παιζω εξυπνος αλλα επειδη εχω αρκετες γνωσεις και επειδη το ε36 1600 που ειχα το εκανα μ3 με απο ενα ολοκληρο αυτοκινητο μ3...και δε χρειαστηκα να αγορασω μια βιδα...εγινε 90 % γνησιο...και δεν ειχε κανενα προβλημα...αν ειναι να παθει κατι το μοτερ θα παθει και το 330.....δε ξερω τι τιμη εχεις βρει για ανταλακτηκα...γερμανια βρισκεις τρακαρισμενο πλαγια η πισω με 7000 ευρω περιπου...για μ3 ε46...το 30αρι που εχω παλι μ3 του εβαλα μια χαρα ολα και το στησιμο του απ την αρχη....μια χαρα...ουδεν προβλημμα....βρες ενα μαστορα με γνωσεις και ολα μια χαρα...νομιζεις ειναι δυσκολο να κουμπωσεις ενα μοτερ πανω στο αμαξι σου....αν δε το εχεις κανει σου το λεω δεν ειναι ..αρκει να εχεις τα παντα...Μ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Μ....να ακους αυτους που εχουν κανει μετατροπες....χωρις παρεξηγηση..........
__________________
m3
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 19-01-09, 18:43
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
εχεις καποιον καλο για μετατροπη να προτεινεις φιλε τακη?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takism3 Εμφάνιση μηνυμάτων
πως δε παιζει ρε παιδια εγω βρηκα ελλαδα και οχι ενα αλλα δυο Μ3 2001 με 27.000 ευρω με δουλευετε....και κατσε του λετε του ανθρωπου να μη βαλει μ3 για το κοστος και του λετε330 με κομπρεσορα αργοτερα....δλδ περισσοτερα λεφτα...φιλε να σου πω δε το παιζω εξυπνος αλλα επειδη εχω αρκετες γνωσεις και επειδη το ε36 1600 που ειχα το εκανα μ3 με απο ενα ολοκληρο αυτοκινητο μ3...και δε χρειαστηκα να αγορασω μια βιδα...εγινε 90 % γνησιο...και δεν ειχε κανενα προβλημα...αν ειναι να παθει κατι το μοτερ θα παθει και το 330.....δε ξερω τι τιμη εχεις βρει για ανταλακτηκα...γερμανια βρισκεις τρακαρισμενο πλαγια η πισω με 7000 ευρω περιπου...για μ3 ε46...το 30αρι που εχω παλι μ3 του εβαλα μια χαρα ολα και το στησιμο του απ την αρχη....μια χαρα...ουδεν προβλημμα....βρες ενα μαστορα με γνωσεις και ολα μια χαρα...νομιζεις ειναι δυσκολο να κουμπωσεις ενα μοτερ πανω στο αμαξι σου....αν δε το εχεις κανει σου το λεω δεν ειναι ..αρκει να εχεις τα παντα...Μ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Μ....να ακους αυτους που εχουν κανει μετατροπες....χωρις παρεξηγηση..........
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 19-01-09, 19:02
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takism3 Εμφάνιση μηνυμάτων
πως δε παιζει ρε παιδια εγω βρηκα ελλαδα και οχι ενα αλλα δυο Μ3 2001 με 27.000 ευρω με δουλευετε....και κατσε του λετε του ανθρωπου να μη βαλει μ3 για το κοστος και του λετε330 με κομπρεσορα αργοτερα....δλδ περισσοτερα λεφτα...φιλε να σου πω δε το παιζω εξυπνος αλλα επειδη εχω αρκετες γνωσεις και επειδη το ε36 1600 που ειχα το εκανα μ3 με απο ενα ολοκληρο αυτοκινητο μ3...και δε χρειαστηκα να αγορασω μια βιδα...εγινε 90 % γνησιο...και δεν ειχε κανενα προβλημα...αν ειναι να παθει κατι το μοτερ θα παθει και το 330.....δε ξερω τι τιμη εχεις βρει για ανταλακτηκα...γερμανια βρισκεις τρακαρισμενο πλαγια η πισω με 7000 ευρω περιπου...για μ3 ε46...το 30αρι που εχω παλι μ3 του εβαλα μια χαρα ολα και το στησιμο του απ την αρχη....μια χαρα...ουδεν προβλημμα....βρες ενα μαστορα με γνωσεις και ολα μια χαρα...νομιζεις ειναι δυσκολο να κουμπωσεις ενα μοτερ πανω στο αμαξι σου....αν δε το εχεις κανει σου το λεω δεν ειναι ..αρκει να εχεις τα παντα...Μ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Μ....να ακους αυτους που εχουν κανει μετατροπες....χωρις παρεξηγηση..........

27χιλιάρικα μπορείς να μου πείς που είναι?

Ενδιαφέρομαι σοβαρά για να τα δώ τα αυτοκίνητα αυτα.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 19-01-09, 19:05
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
μετατροπες θα ειναι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.