Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-07-09, 15:17
Το avatar του χρήστη Bilakis2.0l
Bilakis2.0l Ο χρήστης Bilakis2.0l δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Μηνύματα: 51
Bilakis2.0l is on a distinguished road
Exclamation *Eρωτηση* για τετραμπούλονες ζαντες σε bmw e46 !!

Γεια σας παιδια.....Εδω και καιρο με βασανιζει μια απορρία...Ειναι δυνατον να φορεθεί σε bmw e46 ζαντα τετραμπούλονη ?????? (δεν εκατσα ποτε να ασχοληθω με ζαντολαστιχα και ειμαι ασχετος επι του θεματος..!!)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-07-09, 15:27
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Νομιζω υπαρχουν ανταπτορες αλλα ο κοσμος δεν τους εχει πολυ εμπιστοσυνη!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-07-09, 15:32
Το avatar του χρήστη Bilakis2.0l
Bilakis2.0l Ο χρήστης Bilakis2.0l δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Μηνύματα: 51
Bilakis2.0l is on a distinguished road
καταρχας ευχαριστω πολυ που ενδιαφερθηκες φιλε μου και μου απαντησες πολυ γρηγορα προκειμενου να με βοηθησεις..οταν λες οτι ο κοσμος δεν τους εχει πολυ εμπιστοσυνη τι ενοεις? Η λειτουργεια της θα επηρεαστει?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-07-09, 15:41
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Κοιτα αυτο για να καταλαβεις ειναι αυτο που φενεται το λινκ (στο εβαλα για παραδειγμα, ηταν το πρωτο που βρηκα μπροστα μου)

http://cgi.ebay.co.uk/FK-PCD-Adaptor-Wheel-Spacer-4-100-5-100-VW-BMW-SEAT_W0QQitemZ400059362389QQcmdZViewItemQQptZLH_De faultDomain_3?hash=item5d25656c55&_trksid=p3286.c0 .m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1683|293 %3A1|294%3A50

Εσυ θες ανταπτορα απο 5χ120 που εχεις τωρα σε 5χ100(νομιζω) αν η ζαντα ειναι απο τετραμουλονο BMW η εξαρταται απο τι ειναι η ζαντα που θες να βαλεις

Αυτο που εχω ο ακουσει και εχει μια λογικη με τον τροπο που γινεται η αλλαγη ειναι μηπως κατι σου φυγει και κυνηγας καμια ζαντα!!!!!!Δεν ξερω αν ειναι βασιμος ο φοβος αλλα ειπα να στον αναφερω!!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-07-09, 15:44
Το avatar του χρήστη Bilakis2.0l
Bilakis2.0l Ο χρήστης Bilakis2.0l δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Μηνύματα: 51
Bilakis2.0l is on a distinguished road
σε ευχαριστω πολυ μεγαλε.με βοηθησες σε μεγαλο βαθμο.!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-07-09, 17:04
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Η γνώμη μου φίλε μου είναι να μην μπεις σε τέτοια περιπέτεια με τίποτα... Δεν είναι να παίζεις με τους τροχούς! Και έπειτα τι ζάντα είναι αυτή; - που σίγουρα δεν είναι φτιαγμένη για το αυτοκίνητό σου... Τι offset έχει και τι θέση θα πάρει ο τροχός μέσα στο θόλο με τους αντάπτορες; Θα πάει περίπατο και η γεωμετρία και η ζυγοστάθμιση...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-07-09, 17:10
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Θα συμφωνησω απολυτα με τον Αντωνη,

Τοσες ζαντες υπαρχουνε που ταιριαζουνε και αισθητικα και λειτουργικα σε ενα Ε46

μου φαινεται ανουσιο να μπεις σε μια τετοια διαδικασια μετατροπης καρε.

Φιλικα παντα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-07-09, 18:04
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα αυτο για να καταλαβεις ειναι αυτο που φενεται το λινκ (στο εβαλα για παραδειγμα, ηταν το πρωτο που βρηκα μπροστα μου)

http://cgi.ebay.co.uk/FK-PCD-Adaptor-Wheel-Spacer-4-100-5-100-VW-BMW-SEAT_W0QQitemZ400059362389QQcmdZViewItemQQptZLH_De faultDomain_3?hash=item5d25656c55&_trksid=p3286.c0 .m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1683|293 %3A1|294%3A50

Εσυ θες ανταπτορα απο 5χ120 που εχεις τωρα σε 5χ100(νομιζω) αν η ζαντα ειναι απο τετραμουλονο BMW η εξαρταται απο τι ειναι η ζαντα που θες να βαλεις

Αυτο που εχω ο ακουσει και εχει μια λογικη με τον τροπο που γινεται η αλλαγη ειναι μηπως κατι σου φυγει και κυνηγας καμια ζαντα!!!!!!Δεν ξερω αν ειναι βασιμος ο φοβος αλλα ειπα να στον αναφερω!!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα!!!!
Λουκα το παιδι μας λεει οτι θελει να βαλει τετραμπουλονες ζαντες αυτο σημενει οτι το κατε πρεπει να γινει 4χ ..... κι οχι 5χ100 και το λινκ που εβαλες ειναι απλως προσθηκες

Κι αυτο το πραγμα δεν ειναι σωστο ουτε γινετε ο κοσμος ψαχνει απο τετραμπουλονο να το κανει πενταμπουλονο κι οχι το αντιστροφο.

Παντα φιλκα!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-07-09, 19:35
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω υπαρχουν ανταπτορες αλλα ο κοσμος δεν τους εχει πολυ εμπιστοσυνη!!!!
Τους έχει το TUV όμως (αν είναι εγκεκριμένοι, συνήθως η FK βγάζει κάτι τέτοια), οπότε οι γνώσεις του παντογνώστη κόσμου μάλλον περισσεύουν.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-07-09, 20:53
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λουκα το παιδι μας λεει οτι θελει να βαλει τετραμπουλονες ζαντες αυτο σημενει οτι το κατε πρεπει να γινει 4χ ..... κι οχι 5χ100 και το λινκ που εβαλες ειναι απλως προσθηκες

Κι αυτο το πραγμα δεν ειναι σωστο ουτε γινετε ο κοσμος ψαχνει απο τετραμπουλονο να το κανει πενταμπουλονο κι οχι το αντιστροφο.

Παντα φιλκα!!!!!

Τυπογραφικο λαθος!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.