Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 01-09-09, 13:24
driftakias Ο χρήστης driftakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2009
Μηνύματα: 102
driftakias is on a distinguished road
Δεν ξερω,μηπως υπαρχει περιπτωση να εβγαινε 97αρι χωρις αεροσακο?
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-09-09, 13:42
Το avatar του χρήστη Airness
Airness Ο χρήστης Airness δεν είναι συνδεδεμένος
You 're despicable!!!
 
Εγγραφή: 21-06-2008
Μηνύματα: 1.087
Airness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από driftakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω,μηπως υπαρχει περιπτωση να εβγαινε 97αρι χωρις αεροσακο?
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Το δικό μου να φανταστείς που είναι μοντέλο 4/95, έχει 2 αερόσακους.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-09-09, 20:23
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Airness Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Το δικό μου να φανταστείς που είναι μοντέλο 4/95, έχει 2 αερόσακους.
Φίλε Airness, μπορείς να δώσεις τις εξής πληροφορίες;
(α) Στο αυτοκίνητο αυτό ήσουν εσύ ο πρώτος ιδιοκτήτης; Ή το πήρες δεύτερο χέρι;
(β) Το αυτοκίνητο πρωτοκυκλοφόρησε στην Ελλάδα ή σε άλλη χώρα;
(γ) Ξέρεις με βεβαιότητα αν ο αερόσακος συνοδηγού περιλαμβανόταν στον βασικό εξοπλισμό του αυτοκινήτου ή ήταν πρόσθετος εργοστασιακός εξοπλισμός (παραγγελία);

Επειδή είμαι κι' εγώ κάτοχος Ε36, έχω κάνει κάποιες διαπιστώσεις σχετικά με τον εξοπλισμό και θέλω να ελέγξω αν ευσταθούν. Μόλις γράψεις θα ποστάρω σχετικά. Ίσως έτσι μπορέσω να λύσω και την εύλογη απορία του Κυριάκου...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κυριακος Εμφάνιση μηνυμάτων
Με παρέσυρε το σχέδιο του ταμπλο του 316ι coupe 93'
http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...engers_airbag/

Από την άλλη πάλι σίγουρα όλα τα 97αρια εχουν αερόσακο συνοδηγού? Έτσι νομίζω και εγώ άλλα βλέπω στο μηχανολογικό σχέδιο του ταμπλό 97' 316ι coupe οτι βαζει δυο ταμπλο το ενα εχει και το αλλο δεν δεν έχει.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nel_dashboard/
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-09-09, 20:39
Το avatar του χρήστη Airness
Airness Ο χρήστης Airness δεν είναι συνδεδεμένος
You 're despicable!!!
 
Εγγραφή: 21-06-2008
Μηνύματα: 1.087
Airness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Airness, μπορείς να δώσεις τις εξής πληροφορίες;
(α) Στο αυτοκίνητο αυτό ήσουν εσύ ο πρώτος ιδιοκτήτης; Ή το πήρες δεύτερο χέρι;
(β) Το αυτοκίνητο πρωτοκυκλοφόρησε στην Ελλάδα ή σε άλλη χώρα;
(γ) Ξέρεις με βεβαιότητα αν ο αερόσακος συνοδηγού περιλαμβανόταν στον βασικό εξοπλισμό του αυτοκινήτου ή ήταν πρόσθετος εργοστασιακός εξοπλισμός (παραγγελία);

Επειδή είμαι κι' εγώ κάτοχος Ε36, έχω κάνει κάποιες διαπιστώσεις σχετικά με τον εξοπλισμό και θέλω να ελέγξω αν ευσταθούν. Μόλις γράψεις θα ποστάρω σχετικά. Ίσως έτσι μπορέσω να λύσω και την εύλογη απορία του Κυριάκου...
Φίλε Αντώνη είμαι ο δεύτερος ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου. Το αυτοκίνητο το πήρα απο τη Γερμανία. Στα χαρτιά που είχε το αυτοκίνητο φαίνεται να ήταν με αυτον τον εξοπλισμό. Να προσθέσω οτι έχει και τον αυτόματο κλιματισμό πάνω το αυτοκίνητο. Τώρα αν έκανε "ειδική" παραγγελεία όταν το πήρε δεν ξέρω. Απλά να σου πώ ότι απο τα χαρτιά που είχε πάνω το αυτοκίνητο, έχει και μία βεβαίωση αυθεντικότητας απο την Μ Division!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-09-09, 20:59
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Airness Εμφάνιση μηνυμάτων
...Το αυτοκίνητο το πήρα απο τη Γερμανία...
Τα Ε36, ίδιας "γενιάς" με το δικό σου ή και λίγο μεταγενέστερα (π.χ. το δικό μου παραγωγής 09/1995), που προορίζονταν για την Ελλάδα, είχαν αερόσακκο οδηγού μόνο. Αυτό (που δεν αφορά μόνο τους αερόσακκους) λεγόταν, την εποχή εκείνη, "πακέτο εξοπλισμού Intercar"...
Τώρα ίσως, ο Κυριάκος μπορεί να βγάλει κι' αυτός τα συμπεράσματά του, σχετικά με τις πληροφορίες που εμφανίζονται στο ΕΤΚ.
Σε οποιαδήποτε περίπτωση θα επανέλθω αύριο με περισσότερα στοιχεία επί του θέματος.

Η απάντησή σου ήταν σαφέστατη και πολύτιμη στην επιβεβαίωση των συμπερασμάτων στα οποία έχω καταλήξει σχετικά με τον εξοπλισμό των Ε36 της εποχής.

Υ.Γ.: Ευχαριστώ για το friendship request. Σπεύδω να ανταποκριθώ!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-09-09, 21:07
Το avatar του χρήστη Airness
Airness Ο χρήστης Airness δεν είναι συνδεδεμένος
You 're despicable!!!
 
Εγγραφή: 21-06-2008
Μηνύματα: 1.087
Airness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really niceAirness is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα Ε36, ίδιας "γενιάς" με το δικό σου ή και λίγο μεταγενέστερα (π.χ. το δικό μου παραγωγής 09/1995), που προορίζονταν για την Ελλάδα, είχαν αερόσακκο οδηγού μόνο. Αυτό (που δεν αφορά μόνο τους αερόσακκους) λεγόταν, την εποχή εκείνη, "πακέτο εξοπλισμού Intercar"...
Τώρα ίσως, ο Κυριάκος μπορεί να βγάλει κι' αυτός τα συμπεράσματά του, σχετικά με τις πληροφορίες που εμφανίζονται στο ΕΤΚ.
Σε οποιαδήποτε περίπτωση θα επανέλθω αύριο με περισσότερα στοιχεία επί του θέματος.

Η απάντησή σου ήταν σαφέστατη και πολύτιμη στην επιβεβαίωση των συμπερασμάτων στα οποία έχω καταλήξει σχετικά με τον εξοπλισμό των Ε36 της εποχής.

Υ.Γ.: Ευχαριστώ για το friendship request. Σπεύδω να ανταποκριθώ!
Όντως έχεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ δίκιο για τις διαφορές στον εξοπλισμό με Γερμανία και Ελλάδα. Αν και ότι έχει να κάνει με τα Ε36 δεν μπορείς να βγάλεις άκρη γιατί απλούστατα το κάθε αυτοκίνητο είχε και κάτι διαφορετικό! (Απίστευτο και όμως αληθινό!)

Υ.Γ. Εγώ ευχαριστώ για την αποδοχή! Παναγιώτης
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-09-09, 23:22
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Airness, μπορείς να δώσεις τις εξής πληροφορίες;
(α) Στο αυτοκίνητο αυτό ήσουν εσύ ο πρώτος ιδιοκτήτης; Ή το πήρες δεύτερο χέρι;
(β) Το αυτοκίνητο πρωτοκυκλοφόρησε στην Ελλάδα ή σε άλλη χώρα;
(γ) Ξέρεις με βεβαιότητα αν ο αερόσακος συνοδηγού περιλαμβανόταν στον βασικό εξοπλισμό του αυτοκινήτου ή ήταν πρόσθετος εργοστασιακός εξοπλισμός (παραγγελία);

Επειδή είμαι κι' εγώ κάτοχος Ε36, έχω κάνει κάποιες διαπιστώσεις σχετικά με τον εξοπλισμό και θέλω να ελέγξω αν ευσταθούν. Μόλις γράψεις θα ποστάρω σχετικά. Ίσως έτσι μπορέσω να λύσω και την εύλογη απορία του Κυριάκου...
Με καλυψες φιλε Αντωνη
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-09-09, 13:40
driftakias Ο χρήστης driftakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2009
Μηνύματα: 102
driftakias is on a distinguished road
Με ειχε παρεξενεψει και εμενα το γεγονος οτι 97 μοντελο δεν εχει αεροσακο συνοδηγου.Του φιλου μου το αμαξι το ειχε πρωτα ο θειος του που ηταν ο αρχικος κατοχος και μου ειπε οτι απλα δεν ηταν στον εξοπλισμο ο δευτερος αεροσακος.Τα πραγματα τελικος κουμποσαν κομπλε,δηχνει αλλο αμαξι πλεον.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-09-09, 15:34
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Τέλεια ,τότε όλα καλά
Καλοφόρετα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.