Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες!! > Εξωκλαμπικές

Εξωκλαμπικές Οι "μονομαχίες" με αυτοκίνητα που δεν είναι μέλη του BMW-Motorsport.gr Το παρόν φόρουμ βρίσκεται υπό επιτήρηση! Αν το κλίμα δεν είναι απόλυτα ήρεμο και φιλικό, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-05-10, 17:08
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
M3 E46 vs Z4M

Έγινε χθες τελικά όχι και τόσο φιλικά

Το Ζ4 φοράει διαφορικό 3.91 , εξατμίσεις τιτανίου ένα περίεργο κάρμπον ή κάτι παρεμφρές στην οροφή και πρόγραμμα. Έχει βγάλει στον Ανδριανάκη 313 δηλαδή όσα περίπου κι εγώ !!!

Έγινε πρώτο πάτημα απο 2ες και 50 το Ζ4 έφυγε στις 2 κόρνες και έκανε μισό αμάξι , κάλυψα ελαφρώς μέχρι το τέλος που πρέπει να πέρασε μισό καπό

Έγινε 2ο πάτημα πάλι από 2ες όπου έφυγε κανονικά στις 3 κόρνες και έκανα εγώ μισό αμάξι το οποίο κάλυψε αφού σπινιάρησα στην αλλαγή σε 3η και έκανε μισό καπό ... στον κόφτη τετάρτης που τελείωσε το άνοιγμα κάτω από την ταμπέλα δηλαδή ... πέρασα λίγο μπροστά

αφού έχω κόφτη 400 στροφές παραπάνω και γενικά ψηλά θεωρώ ότι πηγαίνω καλύτερα αφού το βάρος του Ζ4 δεν παίζει τόσο ρόλο...

Εκεί χάλασε και το κλίμα ... αφού ενώ εγώ είπα ότι θεωρώ ότι το αποτέλεμα για φιλικό άνοιγμα είναι ότι πάμε παρέα ... αυτός ισχυρίστηκε ότι είναι μπροστά στην αρχή ένα μετά μισό καπό ... και μετά ότι είχε αφήσει πριν τον περάσω κλπ κλπ κλπ !!!!

Από το βίντεο δε βγαίνει εύκολα συμπέρασμα αφού άφησε στην ταμπέλα και το βίντεο είναι από τη γέφυρα...

Τελικά ΔΕΝ υπάρχει φιλικό άνοιγμα ... από ότι κατάλαβα το Ζ4 θεωρούσε ότι πάει για εύκολη νίκη αφού έχει περάσει λέει ΟΛΑ τα 46άρια και το Cayman s pdk ... και δεν του κάθησε καλά το αποτέλεσμα ...

τέσπα εγώ είμαι ευχαριστημένος αφού το Ζ4 είναι μετρημένο 1400 κιλά και στα ίδια άλογα και με το ίδιο βήμα με μένα ... που σημαίνει ότι τα υπόλοιπα πράγματα που φοράω έχουν όντως καλό αποτέλεσμα !!!!

P.S. Στην επιστροφή κάναμε και πολύ ωράιο ανοιγματάκι με το Γιώργο με το Cayman ... 1ες όπου το Μ3 στη γλίτσα δίπλωσε ΛΙΑΝ επικίνδυνα ... έως κόφτες 4ης ... μετά ο Γιώργος είπε το θεικό "Ρε μλκ έχω βαρεθεί να πηγαίνουμε μαζί !!!!" ...

τέσπα θα βάλω λαστιχάκι και ο Γιώργος δίσκο και θα δούμε και σε κανονικό άνοιγμα ... που βέβαια θα με πάει στάση ο αλήτης ... χαχαχαχα ... τελικά τα πατήματα με το Γιώργο τα χαίρομαι περισσότερο από όλα !!!!

P.S.2 Ο Γιώργος με το cayman έχει ρίξει από στάση στο Ζ4Μ ... προφανώς !!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-05-10, 17:56
Το avatar του χρήστη Sokin M3
Sokin M3 Ο χρήστης Sokin M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-04-2008
Μηνύματα: 473
Sokin M3 will become famous soon enough
μαλιστα.....λυσσαξες παλι
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-05-10, 18:41
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Ευαγγελε,το Ζ4Μ είναι μινιμουμ 1420 κιλα. Και θεωρώ ΑΠΙΘΑΝΟ εως ΑΔΥΝΑΤΟ να ριξει σε cayman S PDK, του οποίου οι μετρήσεις απο σταση είναι αντίστοιχες με ε92 Μ3 μέχρι τα 160-180.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-05-10, 19:03
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zed Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευαγγελε,το Ζ4Μ είναι μινιμουμ 1420 κιλα. Και θεωρώ ΑΠΙΘΑΝΟ εως ΑΔΥΝΑΤΟ να ριξει σε cayman S PDK, του οποίου οι μετρήσεις απο σταση είναι αντίστοιχες με ε92 Μ3 μέχρι τα 160-180.
Λες να είναι ανύπαρκτο το λευκό το cayman s pdk ????

http://www.streetdragster.gr/forum/v...php?f=7&t=1220

Ρε συ δεν τα βγάζουμε από το μυαλό μας !!!

αφήστε τις μετρήσεις και τα περιοδικά ... εδώ ο Γιωργάκης με το manual cayman 1st gen (το προηγούμενο μοντέλο) πέρασε το ίδιο pdk ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ !!! ... που θεωρητικά δε θα έπρεπε ΠΟΤΕ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-05-10, 19:13
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Πρεπει να γραφτω για να το διαβασω. Αρα λες οτι υπαρχει concensus ότι το συγκεκριμενο ζ4Μ έχει ρίξει στο συγκεκριμενο cayman s pdk?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-05-10, 19:38
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
kalhmera...opws les brethikate tyxaia kai kanate ena pathma pou o makis den symfwnei...mou eipe oti phgainate poly konta synexeia enw se ena pathma pou brethikes mprosta eixe kopsei giati pernage tis rages tou tram... htan kai dikabalos...

epeidh den mpainei pleon edw mou eipe an theleis na kanete ena pathma kanonismeno san thn prwth fora o.x....

an theleis steile mou pm
ok ο Μάκης έχει τις παραπάνω ενστασεις !!!
Παράθεση:
Kalimera kai se esena.
Koita gia na valoume ta pragmata se mia taksi.
O Makis itan dikavalos me mia kopelia 50kg kai ego eimoun dikavalos me ena filo 100kg.
Sto proto patima pou kaname opou kai itan akrivos meta tis rages tou tram tou ekana toulaxiston 3 kena, anoigma pou den to egrapsa giati to cayman patise apo piso mou kai ego autes den tis theoro kontres. An den eisai dipla dipla na patisete mazi den pistevo oti einai antikimeniko.
Meta opou kai ftasame mexri tin euthia tou Zaxou o Makis me perimene na anoiksoume, patisame apo deuteres opou kai tou ekana 1.5 amaksi mexri ta 220Km peripou.
Tora an to poli konta einai 1.5 amaksi piso tote nai pigainame poli konta
.

αυτή είναι η άποψη του Νικήτα με το Ζ4Μ

σε κάθε περίπτωση και επειδή και σε μένα έλεγε άλλα ... να δεχτώ ότι ήταν κοπίο !!! μικρή διαφορά

Εγώ αυτό που είπα είναι ότι μάλλον χάλαστηκε γιατί περίμενε έυκολη νίκη ... το τι κάνει με το Pdk ΔΕ με αφορά !!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-05-10, 21:17
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκεί χάλασε και το κλίμα ... αφού ενώ εγώ είπα ότι θεωρώ ότι το αποτέλεμα για φιλικό άνοιγμα είναι ότι πάμε παρέα ... αυτός ισχυρίστηκε ότι είναι μπροστά στην αρχή ένα μετά μισό καπό ... και μετά ότι είχε αφήσει πριν τον περάσω κλπ κλπ κλπ !!!!
Στην ζωή αυτή ότι δίνεις παίρνεις και πολλές φορές πληρώνεσαι με το ίδιο νόμισμα...

Ελπίζω να κατάλαβες πως δεν πρέπει να κάνεις σε άλλους αυτά που δεν θες να σου κάνουν.


Φιλικά
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη InsaneDriver : 26-05-10 στις 21:31
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-05-10, 21:40
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Ρε συ Χάρη τι σχέση έχει το ένα με το άλλο ?

Με το Ζ4 υπάρχει διαφωνία ως προς αν πέρασα λιγο μπροστά ή αν είχε αφήσει πριν περάσω ... αλλά όπως και να έχει μιλάμε αν πέρασα μισό καπό ...

Με εμάς δεν υπάρχει διαφωνία ως προς το τι έγινε ... αλλά ως προς το συμπέρασμα που βγαίνει από τα πατήματα ... εγώ λέω είμαι μπροστά σε συνθήκες κόντρας εσύ διαφωνείς μην το ξανα αναλύσουμε ...

με εμάς είναι φιλικό με την έννοια ότι όταν λέμε πέρασα 1ες ή 2ες εννούμε καθαρή διαφορά ... και όταν λέμε πέρασες 3ες εννούμε πάλι καθαρή διαφορά ... και όταν λέμε στο πάτημα 2ας μαζί εννοούμε ότι δεν ψάχνουμε ψίλους στα άχυρα σε ρολ πάτημα !!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-05-10, 22:02
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Έχει μεγάλη σχέση μαν...

Η διαφωνία δεν είναι μόνο αυτή που λες. Η διαφωνία είναι στο ότι ΕΣΥ λες μπροστά ΚΑΙ στον Βίκτωρα ότι στο μόνο πάτημα από 2ες που δεν έφυγες νωρίτερα από το σωστό, πηγαίναμε μαζί και μετά στο φόρουμ λες ότι αφού στα 2 από τα 3 πατήματα από 2ες ήσουν λίγο μπροστά, σε συνδυασμό με το ότι από πρώτες ήσουν μπροστά σημαίνει ότι νικητής είναι το Μ3.

Κοινώς, όταν είπα ότι πληρώνεσαι με το ίδιο νόμισμα, εννοώ ότι αρχίζουν οι κωλοτούμπες από τον ''αντίπαλο'' και αμφισβητεί την αλήθεια. Όπως πχ εσύ δεν έκοψες όταν έφυγε νωρίτερα ο τύπος με το Ζ4, το ίδιο έκανα και εγώ με εσένα. Αν ΚΑΙ οι δύο είχαμε κόψει όταν ''αδικούμασταν'' στις κόρνες σε κάθε πάτημα δεν θα υπήρχε αμφισβήτιση ίσως.

Από εκεί και πέρα εγώ ποτέ δεν μίλησα για κόντρα και για το ποιο από τα 3 ανοίγματα είναι το αντιπροσωπευτικό.΄Εγώ μια απλή δοκιμή ήθελα να κάνω, χωρίς να το πάω σε κλίμα κόντρας-νικητή. Απλά να περιγράψω το συμπέρασμα στα 3 διαφορετικά ανοίγματα(1ες 2ες 3ες που κάναμε). ΕΣΥ και μόνο ΕΣΥ άρχισες να μιλάς για νικητή, προσπαθώντας να πάρεις ρεβάνς για θέματα του παρελθόντος που δεν είχαν σχέση μεταξύ εμένα και εσένα.


Δεν υπάρχουν φιλικά. Εσύ μου το έμαθες!!!

Μην ανησυχείς. Θα κοιτάξω μήπως μετρηθώ και εγώ με το παλικάρι και θα δούμε τι θα γίνει.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη InsaneDriver : 26-05-10 στις 22:04
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-05-10, 22:07
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Ο μόνος λόγος που λέω ότι σε συνθήκες ΚΟΝΤΡΑΣ είμαι μπροστά ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΑΠΟ 1ες

Έχεις κολλήσει ... το έχω γράψει 100 φορές

Ουδέποτε είπα ότι σε παιρνάω από 2ες ή 3ες

Ουδέποτε είπα ότι 3/4 ή 2/3 ή κάτι τέτοιο

Μην τα ξαναγράφω ρε Χάρη ...

αν αμφισβητήσεις τώρα ξαφνικά ότι έχασες από 1ες και στην καλύτερη πάμε κοπίο 2ες και έχασα από 3ες ΤΟΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.