Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-08-07, 20:41
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
BMW Compact E46 Tuning???

Παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιος στο forum και θα χρειαστω την πολυτιμη βοηθεια σας.Εχω ενα 1.6 με 115ps compact 2005' τα αλογα ειναι λιγα το μονο που εβαλα ειναι ενα φιλτρο ελευθερας Green και ενα SprintBooster.Ομολογω πως με το booster ειδα στα ρεμπριζ πολυ καλη διαφορα αλλα μεχρι εκει.Εδω Θεσσαλονικη που ειμαι απο βελτιωση δεν παιζουν κ πολλα ειδικα απο compact.Σκεφτομαι 3 λυσεις...Turbo---Compressor--Υπερκυβισμο.Για αλλαγη μοτερ δεν ψηνομαι γιατι εχω ακομα 45,000 km.Απο τα πρωτα 2 κομπρεσορα δεν καταφερα να βρω αλλα τουρμπο ισως πρεπει να ψαξω...τεσπα για να φτασω τα 140hp χωρις με αυτα τα μεσα τι μπορω να βαλω???Κανα προγραμμα,χταποδι,τελικο,εκκεντροφορους???Παιδια βοηθειστε για εδω πανω ημαστε χωριο.... !!!!SOS!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-08-07, 20:58
Το avatar του χρήστη Dark_Niaou
Dark_Niaou Ο χρήστης Dark_Niaou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 3.515
Dark_Niaou has a spectacular aura aboutDark_Niaou has a spectacular aura about
Οτι και να βάλεις φίλε μου η σχέση τιμή - απόδοση θα σε κάνει να καταλάβεις ότι δεν αξίζει να κάνεις καμία από τις παραπάνω κινήσεις.... Υπομονή και μπάξτου αργότερα ένα μοτέρ να μην τρέχεις συνεργεία και η απόδοση να είναι άξια των χρημάτων που θα έχεις δώσει....
Αυτή η ερώτηση την έχουν κάνει πολύ συνάδερφοι εδώ μέσα και εάν ψάξεις λιγάκι στο search θα βρεις πολλά πραγματάκια που έχουν συζητηθεί στο παρελθόν.
__________________


E46 330ci cabrio

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-08-07, 21:09
Το avatar του χρήστη Babis_Compact
Babis_Compact Ο χρήστης Babis_Compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 827
Babis_Compact is on a distinguished road
Καλησπέρα φίλε, κι εγώ Compact E46 1.6 έχω με 41.000km, και σκεφτόμουν τι βελτίωση μπορώ να του κάνω. Με λίγο ψάξιμο στο forum θα διαπιστώσεις πως η καλύτερη λύση (από τις περισσότερες απόψεις, και ειδικότερα απόδοσης-τιμής) είναι η αλλαγή κινητήρα. Κι εγώ εκεί έχω καταλήξει πλέον. Για τα 140hp που θέλεις, με κινητήρα από 320, ο οποίος είναι σχετικά φτηνός, πας 150 κατευθείαν, ατμοσφαιρικά, εργοστασιακά. Σκέψου το καλά λοιπόν!
__________________
-- BMW 316ti E46 Compact --
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-08-07, 22:02
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Παιδια με κατατοπισατε αρκετα και εγω ετσι στο μυαλο μου ειχα το μοτερ αλλα πολλα λεφτα για ενα 325 καινουργιο με 0km.Δεν θα αντεξει λετε το 1,6 τουρμπίνα???Οσο για προγραμμα???Τα λεφτα τα δινω και οσο παρω 10hp πανω κατω απο οσο το εψαξα στο net σε διαφορα site..Ειναι αξιοπιστο ή απο μαλακια του μαγαζιου θα χρειαστο αλλο εγκεφαλο??
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-08-07, 22:47
karagchar Ο χρήστης karagchar δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-07-2006
Μηνύματα: 95
karagchar is on a distinguished road
θα βοηθήσει κάπως το πρόγραμμα που θα βάλεις αλλά αργότερα θα ψάχνεις πάλι για μηχανή..turbo που σκέφτεσαι είναι πρόχειρη λύση αλλά θα χώνεις συνέχεια λεφτά για μικροδιορθώσεις ασταμάτημα και θα είσαι μόνιμος πελάτης σε συνεργεία..Καλύτερα μηχανή άλλη τουλάχιστον 25άρα..το ίδιο έκανα κι εγώ κάποτε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-08-07, 23:58
Το avatar του χρήστη sportscoupe
sportscoupe Ο χρήστης sportscoupe δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-07-2007
Μηνύματα: 77
sportscoupe is on a distinguished road
Κράτα τα λεφτά σου για να πάρεις κάτι καινούργιο και πιο δυνατό λίγο αργότερα.
__________________
www.mbclub.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-08-07, 03:16
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Turbo στο μοτερ σου απλά δεν θα δουλεψει ποτε.Δοκιμασμενη λυση και τσαμπα πεταμενα λεφτα.Κομπρεσσορας δεν ξερω καν αν βγαινει για το μοτερ σου.Αρα μενει το μοτερ.Κρατα τα λεφτα σου για να βαλεις ενα 25αρι αργοτερα.

p.s.-Συναδελφος Ζ.Π.???
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-08-07, 03:24
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Επειδή τα 325ti εισάγονται σχετικά φτηνά από Γερμανία δε νομίζω οτί αξίζει να κάνει μετατροπή τώρα πια, μπορεί να πάρει ένα γνήσιο με 6αρι κιόλας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-08-07, 09:05
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Οπως σου ειπε και ο Geo στο μοτερ σου δεν μπαινει τουρμπο. Το τελευταιο 1600 μοτερ που δεχονταν τουρμπο ηταν το Μ43. Τωρα για τα υπόλοιπα θα συμφωνησω με αυτα που σου ειπαν τα παιδια παραπανω. Περιμενε και μελλοντικα αλλάζεις μοτερ. εδω να σου πω οτι έτσι σαν και σενα ξεκινησα και γω και (αν και ειχα Μ43) μετα απο πολυ διαβασμα και ψαξιμο κατέληξα στα ιδια που σου λενε ολοι, άσχετα αν τελικά το πούλησα για να παρω άλλο. Κανε υπομονη για καλύτερα αποτελέσματα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-08-07, 10:01
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Turbo στο μοτερ σου απλά δεν θα δουλεψει ποτε.Δοκιμασμενη λυση και τσαμπα πεταμενα λεφτα.Κομπρεσσορας δεν ξερω καν αν βγαινει για το μοτερ σου.Αρα μενει το μοτερ.Κρατα τα λεφτα σου για να βαλεις ενα 25αρι αργοτερα.

p.s.-Συναδελφος Ζ.Π.???


+ 1000

Συμφωνω με τον Geo . . .

Για να το βελτιωσεις με αυτα που ειπες θελεις 2.500 κοντα 3.000 σωστα???

Κανε υπομονη και βαλε αλλα 2.000 χιλιαρικα και καντο 25αρι . . .

Εδω Θεσσαλονικη τουλαχιστον υπαρχουν αρκετα μαγαζια που να ασχωλουνται με το θεμα μετατρωπη . . .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.