Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-06-04, 01:33
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ Stef ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΗΣ Autoglym Einai ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗ ΑΓΟΡΑ!!!ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΛΕΠΙΔΑ ΣΤΕΓΝΩΜΑΤΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΜΕ ΚΕΡΙ,ΑΛΛΑ......ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!!!
  #12  
Παλιά 21-06-04, 08:39
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Καθαριστικό και κρέμα δερμάτων!

Τα καλύτερα προϊόντα για περιποίηση δέρματος που έχω χρησιμοποιήσει είναι το Tanner's Preserve Leather Cleaner (καθαριστικό) και το Tanner's Preserve Leather Conditioning Cream (Κρέμα)! Πραγματικά έχω δοκιμάσει πάρα πολλά και έχω κατάλήξει σε αυτά με μεγάλη διαφορά! Εκτός από την καταπληκτική μυρωδιά δέρματος που ξαναδίδουν στο σαλόνι, πραγματικά το τρέφουν, το μαλακώνουν απίστευτα και του δίνουν τη χαμένη του ελαστικότητα. Εγώ χρησιμοποιώ το καθαριστικό και για το ταμπλώ με φοβερά αποτελέσματα. Σε πολύ καλά πλυμένο εσωτερικό τα χρησιμοποίησα εχθές μετά από καιρό και πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Το κακό είναι ότι δεν το βρίσκω στην Ελλάδα και τις προμήθειές μου τις έχω φέρει από Αμερική! Ευτυχώς όμως που πια υπάρχει το Ίντερνετ...
__________________
  #13  
Παλιά 27-06-04, 21:30
dimitrisp
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Παιδες για οσους εχουν κουκουλες προτεινω να χρησιμοποιησουν πρασινο σαπουνι σε κοκους(υπαρχει στα supermarkets).Κανει πραγματικα καλη δουλεια.Εγω το χρησιμοποιω για ολο το αμαξι ακομα και για το δερμα στα καθισματα μετα απο συμβουλη φανοποιου.Δεν περιεχει χημικα
  #14  
Παλιά 28-06-04, 08:10
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Unhappy

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrisp
Παιδες για οσους εχουν κουκουλες προτεινω να χρησιμοποιησουν πρασινο σαπουνι σε κοκους(υπαρχει στα supermarkets).Κανει πραγματικα καλη δουλεια.Εγω το χρησιμοποιω για ολο το αμαξι ακομα και για το δερμα στα καθισματα μετα απο συμβουλη φανοποιου.Δεν περιεχει χημικα
ΜΕ ΚΟΚΟΥΣ????? Ο ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ ΣΟΥ?????? ακομα κρατιεμαι και δεν ολοκληρωνω την αποψη μου θα περιμενω συμληρωματικες πληροφοριες..
Παντος το σαπουνι με κοκους εμενα μου φερνει στο μυαλο κατευθιαν γρατσουνιες στο χρωμα! Την καλητερη λαμψη την ειχα δει σε αυτοκινητο με σκονη σκιπ αλλα εκανε γραμμες στο χρωμα..Παντος δεν μου φενετε ιδια περιπτωση.
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
  #15  
Παλιά 28-06-04, 08:26
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Θα σας πρότεινα να μην χρησιμοποιείται σαπούνια/σαμπουάν για το αυτοκίνητό σας που δεν προορίζονται για αυτή τη χρήση. Ο λόγος είναι ότι όλα αυτά είναι συνήθως πολύ ισχυρά (για να αφαιρούν λίπη, λάδια), ελαιοδιαλυτά και κατά συνέπεια αφαιρούν το κερί/wax του αυτοκινήτου. Βέβαια αν δεν έχετε γυαλίσει το αυτοκίνητο δεν τίθεται τέτοιος κίνδυνος, αλλά πάλι δεν χρειάζεται κάτι τόσο ισχυρό στη μπογία του αυτοκινήτου μας.
__________________
  #16  
Παλιά 28-06-04, 08:31
Το avatar του χρήστη cmos_ioan
cmos_ioan Ο χρήστης cmos_ioan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2004
Μηνύματα: 60
cmos_ioan is on a distinguished road
Δε μου λέτε μετά το πλύσιμο της κουκούλας πρέπει να την περνάμε με κανένα ειδικό λάδι για να διατηρεί την αδιαβροχοποίηση της καθώς και τη Uv προστασία;
__________________
Reffering To 4 Doors - Sometimes Less IS MUCH MORE
  #17  
Παλιά 28-06-04, 08:52
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Κουκουλα....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cmos_ioan
Δε μου λέτε μετά το πλύσιμο της κουκούλας πρέπει να την περνάμε με κανένα ειδικό λάδι για να διατηρεί την αδιαβροχοποίηση της καθώς και τη Uv προστασία;
Για αυτο δεν μπορω να σου πω 100% . Απο μεγαλη ομως προσωπικη εμπειρια ετων σε καμπριο (mercedes saab κα) χωρις ειδικη μεταχειριση ποτε δεν περασε νερο μεσα.Αυτο που πρεπει να προσεξεις στο πλυσημο να μην ριχνεις με πιεση νερο, και αν ακομα εχει σκονη,γυρη κτλ να αφηνεις να κυλησει λιγο νερακι και με το χερι να την ακουμπας ισα ισα και φευγει, ποτε δεν την σφουγκαριζεις και ποτε στην βουρτσα του βενζιναδικου. Παντα στο χερι. Μετα δεν την ακουμπας ποτε απο μεσα και ιδικα οταν βρεχει. Και τελος μετα απο πλυσημο,βροχη και γενικα οταν ειναι βρεγμενη και υγρη δεν την ανοιγεις γιατι μουχλιαζει. Μετα απο αυτες τις συμβουλες μη ειδικης μεταχειρισης εμενα ποτε ποτε δεν μου εβγαλε προβλημα....
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
  #18  
Παλιά 28-06-04, 08:57
Το avatar του χρήστη MPOWER
MPOWER Ο χρήστης MPOWER δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 931
MPOWER will become famous soon enoughMPOWER will become famous soon enough
Υπάρχει ένα υγρό της Bmw που το διαλύεις με νερό και περνάς την κουκούλα και την αδιαβροχοποιεί! Γίνεται σαν καινούρια και το νερό κυλάει ή δημιουργεί σταγόνες πάνω στην κουκούλα – δεν απορροφάται το νερό. Θέλει λίγο προσοχή στη χρήση γιατί δεν πρέπει να τρέξει στη λαμαρίνα ή στα τζάμια του αυτοκινήτου γιατί επειδή περιέχει σιλικόνη, αφήνει σημάδι όπου τρέχει! Δεν κάνει κακό , αλλά αργεί να φύγει!

Impregnating Agent 250ml part#83 12 9 407 802

Υ.Γ. Υπάρχει ένα κιτάκι περιποίησης για Cabrio που περιλαμβάνει καθαριστικό πίσω τζαμιού (πλαστικού), το αδιαβροχοποιητικό της κουκούλας, και ένα ειδικό καθαριστικό σαπούνι για την κουκούλα!
ΚΙΤ Part # 83 12 9 407 806
__________________
ΟΥΔΕΙΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MPOWER : 28-06-04 στις 09:09
  #19  
Παλιά 28-06-04, 09:58
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
Thumbs up ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MPOWER
Υπάρχει ένα κιτάκι περιποίησης για Cabrio που περιλαμβάνει καθαριστικό πίσω τζαμιού (πλαστικού), το αδιαβροχοποιητικό της κουκούλας, και ένα ειδικό καθαριστικό σαπούνι για την κουκούλα!
ΚΙΤ Part # 83 12 9 407 806
Απο προσωπικη εμπειρια το ΚΙΤ που αναφερει ο φιλος mpower ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!! Ιδιαιτερα το αδιαβροχοποιητικό κανει τρομερη δουλεια και γενικα η χρηση του ειναι πολυ απλη !

__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
  #20  
Παλιά 28-06-04, 12:58
Το avatar του χρήστη cmos_ioan
cmos_ioan Ο χρήστης cmos_ioan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2004
Μηνύματα: 60
cmos_ioan is on a distinguished road
Ok παίδες ευχαριστώ πολύ.

Πρέπει απ' ότι φαίνεται είναι απαραίτητο...
__________________
Reffering To 4 Doors - Sometimes Less IS MUCH MORE
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.