Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 23-02-12, 07:23
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Off topic :Ξέρουμε τπτ για τον συγκεκριμένο επαγγελματία????

http://www.car.gr/parts/view/1420216/

έχει κάνει κάποιος καμιά αγορά απο τον συγκεκριμένο?????Ευχαριστώ...
Ναι, έχω εγώ κάμποσες φορές.

Αξιόπιστος είναι αλλά είναι πολύ ακριβός, σημαντικά περισσότερο σε σχέση με τον μέσο όρο της αγοράς. Ότι έχω πάρει πάντως ήταν σε πολύ καλή κατάσταση (για μεταχειρισμένο βέβαια).
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 23-02-12, 08:53
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρώ εκτός πραγματικότητας τις συγκεκριμένες τιμές...
Είχα ρωτήσει κι εγώ πριν κανα χρόνο για φρένα απο 330 και μου είχε πει 500€ τελικά τα βρήκα με 300€....

Έχω αρχίσει να ψάχνω τιμές για μετατροπή 330 και είπα να κάνω μία προσπάθεια να ρωτήσω και τον συγκεκριμένο...
Ανταλλάξαμε κάποια mail και κάναμε κάποιες διευκρινήσεις για το τί θέλω ακριβώς,εξάλλου έχω βάλει είδη πάνω την πίσω γέφυρα και ρωτάω για μοτέρ....
Βασίλη ο συγκεκριμένος πουλά και ένα κόκκινο Ε46 330 κ είναι το εξής:http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1243718/
Φευγάτη φυσικά η τιμούλα του για τα δεδομένα της εποχής(κυρίως όσον αφορά τον κυβισμό)!

Υ.Γ μπορείς να ρωτήσεις και εδώ για τιμούλες -->http://bmw-stratoudakis.car.gr/parts/view/1936108/
καλές τιμές,εξυπηρετικός,πολύ μεγάλη γκάμα ανταλλακτικών.....προσωπικά έχω κάνει πολλές αγορές.....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 23-02-12, 10:06
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και που ασχοληθήκατε με το θέμα μου!!!!!!

Ισχύει αυτό που μου ανέφερε: Συζητούσαμε για το τι σασμάν θα βάλουμε αν θα μπεί απο 330 6ταχυτο ή απο Μ3 μαζί με τον κεντρικό και μου λέει ότι απο τα 1000 αυτοκίνητα 330 που υπάρχουν τα 10 θα είναι 6ταχυτα οπότε λίγο δύσκολο να βρούμε σασμάν τέτοιο....ενώ απο Μ3 βρωμάει ο τόπος.... Ισχύει κάτι τέτοιο???

Σκεπτόμενος εγώ υπέθεσα με τα λεγόμενα ότι είχε ανάγκη να ''σπρώξει'' κανα σασμάν απο Μ3 γτ φαίνετε θα είχε πολύ stock στην αποθήκη....

Το καλό είναι με τον συγκεκριμένο επαγγελματία ότι δέχεται να αγοράσει το μοτέρ μου και να βρούμε την διαφορά....

Υ.Γ. Θα του δώσω δλδ το ''διαμάντη'' με 60000χλμ και θα πάρω τι??????ποιός ξέρει!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 23-02-12, 10:15
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και που ασχοληθήκατε με το θέμα μου!!!!!!

1)Ισχύει αυτό που μου ανέφερε: Συζητούσαμε για το τι σασμάν θα βάλουμε αν θα μπεί απο 330 6ταχυτο ή απο Μ3 μαζί με τον κεντρικό και μου λέει ότι απο τα 1000 αυτοκίνητα 330 που υπάρχουν τα 10 θα είναι 6ταχυτα οπότε λίγο δύσκολο να βρούμε σασμάν τέτοιο....ενώ απο Μ3 βρωμάει ο τόπος.... Ισχύει κάτι τέτοιο???

2)Σκεπτόμενος εγώ υπέθεσα με τα λεγόμενα ότι είχε ανάγκη να ''σπρώξει'' κανα σασμάν απο Μ3 γτ φαίνετε θα είχε πολύ stock στην αποθήκη....

3)Το καλό είναι με τον συγκεκριμένο επαγγελματία ότι δέχεται να αγοράσει το μοτέρ μου και να βρούμε την διαφορά....

4)Υ.Γ. Θα του δώσω δλδ το ''διαμάντη'' με 60000χλμ και θα πάρω τι??????ποιός ξέρει!!!!
Βασίλη
1+2)Δεν γνωρίζω αναλυτικά αν μπαινει σαζμάν μαζί με κεντρικό απο Μ3 στο 330...αλλα σίγουρα θάναι πιο ακριβό απο το mama του 330!Αν θέλεις ντε κ καλά να παέι πιο σβελτα σε ρεπριζ το 330 βάλε διαφορικό πιο κοντο(μιας κ όλα τα σαζμάν απο Ε46 -δεν ξερω για Μ3- έχουν τις ίδιες σχεσεις μεταδοσης, οπότε απο διαφορικό προκύπτει η βελτιωση)
3+4)Πολλοί -σχεδόν όλοι- δέχονται να αγοράσουν μικρότερα μοτερ, διότι θα τα "σμπρώξουν" πολύ πιο εύκολα!Το θέμα είναι πόσο θα το εκτιμήσουν(με την πονηρη,προς ένα κομμάτι ψωμί, απο μεριας τους ...) το δικό σου!Εγώ δεν θα προτεινα να πουλήσεις το δικό σου, που είναι ακόμη "νήπιο" με τα χιλιομετρα που εχει διανύσει...χώρια που αν καποτε πουλήσεις,βαρεθεις,δεν μπορεις να συντηρεις το 330....τι θα βάλεις?Λέω εγώ.....

Υ.Γ εχουν φτάσει τα πραγματα εν ετη 2011-2012 οι μαντραδες να πωλούν μοτερ m43b16 για Ε46 800-900 ευρώ κ μοτερ m43b19 για Ε46 900-1000 ευρώ τη στιγμή που το πολύ ανώτερο m54tub25 το πουλάνε 1200 ευρώ....
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ditris : 23-02-12 στις 10:20
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 23-02-12, 11:16
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Βασίλη, συγνώμη, αλλά θα δώσεις το καινούριο σου μοτέρ (60.000χλμ), για να βάλεις 3λιτρο που μπορεί να έχει άλλο ένα μηδενικό στα χλμ στο τέλος, ή να σαπίζει 5-6 χρόνια σε μια αποθήκη?

Αν πραγματικά θέλεις τη δύναμη, βάλτο. Αν δεν σε νοιάζει τόσο πολύ και ευχαριστιέσαι το αυτοκίνητο και με το υπάρχον μοτέρ, άστο έτσι.

Το σωστό πάντως είναι να βάλεις κωρωνοπήνιο από αυτόματο 330 που έχει βήμα 3.38 (όπως και το ΟΕΜ 318).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 23-02-12, 14:31
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
To PMR παντως εχει σχεση με ραδιοφωνο.....ή με καποιο ασυρματο τηλεφωνο πιθανον....Κι αφου το τροπετο δεν το'χεις ολοκληρο,δεν μπορεις να ξερεις τι ηταν απ'τα 2.Τζαμπα παιδευεσαι.Δεν εχει καμια σχεση με τις λειτουργιες του κινητηρα σου...
Ρε φιλε δεν φαντάζεσαι τι σενάρια περνούν από το μυαλό μου,η αλήθεια είναι ότι εδώ στο νησί δεν υπάρχει η απαραίτητη γνώση γι'αυτό ρωτάω εδώ διάφορα να δω τι παίζει αλλά κ ο τύπος που έφερε την μετατροπή μου είπε ότι έτσι τα στέλνει όλα τα μοτερ με τον DME μόνο...ευχαριστώ κ πάλι για την πολύτιμη βοήθεια...κ μια παράκληση στους φίλους συνφορουμιτες να μην αναφέρουμε δημόσια ονόματα πολιτών,καλύτερα με πμ...
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 23-02-12, 18:38
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη, συγνώμη, αλλά θα δώσεις το καινούριο σου μοτέρ (60.000χλμ), για να βάλεις 3λιτρο που μπορεί να έχει άλλο ένα μηδενικό στα χλμ στο τέλος, ή να σαπίζει 5-6 χρόνια σε μια αποθήκη?

Αν πραγματικά θέλεις τη δύναμη, βάλτο. Αν δεν σε νοιάζει τόσο πολύ και ευχαριστιέσαι το αυτοκίνητο και με το υπάρχον μοτέρ, άστο έτσι.

Το σωστό πάντως είναι να βάλεις κωρωνοπήνιο από αυτόματο 330 που έχει βήμα 3.38 (όπως και το ΟΕΜ 318).
Δεν πολυ καίγομαι κιόλας να το βάλω άμεσα γι'αυτό κάθομαι και το ψάχνω πολύ ώστε να βρώ κάτι στα μέτρα μου....
Ψάχνω σχετικά καινούριο εξού και το 6άρι σασμάν που ζητάω άρα αυτομάτως πάμε σε τελευταία μοτέρ 2004-2006 που κυκλοφόρισαν με αυτό το σασμάν και με λίγα σχετικά χιλιόμετρα (υποκειμενικό ακούγεται)...
Γενικά ψάχνω μέχρι ''αηδείας'' με συνέπεια να έχω κουράσει πολλούς μαντράδες...
(μόλις βλέπουν τον αριθμό του κινητού μου πατάνε το κατηλλημένο)

Απ'ότι βλέπω το μοτεράκι μου θα το πουλήσω μόνος μου σε άνθρωπο που θα το εκτιμήση γι'αυτό που είναι και για την συντήρηση που του κάνω...οπότε....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.