Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #291  
Παλιά 13-10-13, 18:06
varitimos84 Ο χρήστης varitimos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-07-2009
Μηνύματα: 29
varitimos84 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
ποια ειναι η βλαβη ακριβως? η κατι δεν εχω διαβασει σωστα ή δεν το αναφερεις αναλυτικα στο αρχικο ποστ. 2500 για φλατζα ...?
βασικα θα ξαναγραψω τεταρτη-πεμπτη... για πιο σιγουρα...

απλως επειδη η αντιπροσωπεια στην καβαλα εχει επισκευασει αλλους 4 ιδιους κινητηρες τον τελευταιο χρονο με παρομοιες βλαβες, μου ειπαν οτι το μεγιστο κοστος θα ειναι 2500.. για να ειμαι προετοιμασμενος... οχι οτι σον κ καλα θα στοιχισει τοσο... μου ειπε θα τον κατεβασουμε κ θα δουμε την συνολικη ζημια κ θα σου πω..
εγω θα χτυπησω τηλ τεταρτη να δω αν θα το πιασει να παω κ γω να ριξω μια ματια το τι παιζει...
Απάντηση με παράθεση
  #292  
Παλιά 13-10-13, 18:48
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Από ότι γνωρίζω τα μοτέρ αυτά είχανε ένα πρόβλημα με την καδένα.
Στην αρχή έκαναν θόρυβο μέχρι που έσπαγε και γινόταν ζημιά μεγάλη στο μοτέρ...

__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #293  
Παλιά 13-10-13, 19:11
varitimos84 Ο χρήστης varitimos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-07-2009
Μηνύματα: 29
varitimos84 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Από ότι γνωρίζω τα μοτέρ αυτά είχανε ένα πρόβλημα με την καδένα.
Στην αρχή έκαναν θόρυβο μέχρι που έσπαγε και γινόταν ζημιά μεγάλη στο μοτέρ...

/watch?v=HQpQIi7gI_U
ναι... στα 3000χλμ περιπου αλλαχτηκε μαζι ιμαντας κλπ.. (το αναγνωρισαν σαν ελλατωμα του αυτοκινητου κ δε χρεωθηκα)
κ εχει καμμια 2-3 εβδομαδες παλι αρχισα να ακουω τον ιδιο θορυβο... στα 114000χλμ περιπου
πολυ προβληματικοι... γιαυτο ρωταω, αν ξερουμε τπτ για τον επομενο τον Ν47Ν.. ειναι το ιδιο προβληματικος?
Απάντηση με παράθεση
  #294  
Παλιά 13-10-13, 19:35
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Στα μοντέλα μετά fl νομίζω διορθώθηκε.
Ψάξε λίγο στο google να δεις σχόλια κτλπ
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #295  
Παλιά 30-10-13, 16:28
varitimos84 Ο χρήστης varitimos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-07-2009
Μηνύματα: 29
varitimos84 is on a distinguished road
τελικα το προβλημα ειναι σπασμενος κορμος.. εστειλα email στην BMW HELLAS.. αναμενουμε απαντηση επι του θεματος.. ο τεχνικος της BMW στην Καβαλα πρωτη φορα ειδε τετοιο ραγισμα...πιθανον απο αστοχια υλικου... δειτε φωτο
01.JPG03.JPG04.JPG
Απάντηση με παράθεση
  #296  
Παλιά 30-10-13, 22:08
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Ειναι λιγο θολη η φωτογραφια, μαλλον δεν εβαλες macro ή δεν ειχε φωτισμο και θελει και φλας. (ή εχεις βαλει ψηφιακο ζουμ πυο ριχνιε την ποιοτητα)


Ευχομαι να μην πληρωσεις εσυ τη ζημια. Πας για αντικατασταση μπλοκ, που μαλλον ειναι απιθανο να βρεθει σαν ατναλλακτικο, οποτε ισως και σου βαλουν ολοκληρο κινητηρα μπλοκ με τα δικα σου ηλεκτρικα.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #297  
Παλιά 30-10-13, 23:21
varitimos84 Ο χρήστης varitimos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-07-2009
Μηνύματα: 29
varitimos84 is on a distinguished road
βασικα δεν ειναι κ τοσο καλη η καμερα... κ εγω ευχομαι να μην πληρωσω τν ζημια.. μου απαντησαν κ απο την BMW οτι προοθηθηκε το αιτημα μου, και ειναι προς εξεταση.. θα δουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #298  
Παλιά 31-10-13, 11:41
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από varitimos84 Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα το προβλημα ειναι σπασμενος κορμος.. εστειλα email στην BMW HELLAS.. αναμενουμε απαντηση επι του θεματος.. ο τεχνικος της BMW στην Καβαλα πρωτη φορα ειδε τετοιο ραγισμα...πιθανον απο αστοχια υλικου... δειτε φωτο
Συνημμένο Αρχείο 38770Συνημμένο Αρχείο 38771Συνημμένο Αρχείο 38772
Δεν μπορούμε να πούμε για αστοχία υλικού, όταν παρουσιάζεται σε 2 σημεία σε διαφορετική
περιοχή αλλά σε ταυτόσημο σημείο.

Εγώ εκτιμώ, οτι πρόκειται για παρατεταμένη χρήση σε υψηλές θερμοκρασίες..
Η κεφαλή στα ίδια σημεία τι σημάδια έχει????
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #299  
Παλιά 31-10-13, 21:11
varitimos84 Ο χρήστης varitimos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-07-2009
Μηνύματα: 29
varitimos84 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορούμε να πούμε για αστοχία υλικού, όταν παρουσιάζεται σε 2 σημεία σε διαφορετική
περιοχή αλλά σε ταυτόσημο σημείο.

Εγώ εκτιμώ, οτι πρόκειται για παρατεταμένη χρήση σε υψηλές θερμοκρασίες..
Η κεφαλή στα ίδια σημεία τι σημάδια έχει????
η κεφαλη ειναι αθικτη... κ η φλαντζα στα αντιστοιχα σημεια εχει 2 σημαδακια απο την αυξηση της θερμοκρασιας..... το θεμα ειναι οτι ποτε δε μου αναψε το λαμπακι αυξησης θερμοκρασιας κινητηρα... κ δεν εχει δικτη για να βλεπεις ανα πασα στιγμη την θερμοκρασια του
Απάντηση με παράθεση
  #300  
Παλιά 04-11-13, 16:10
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
καλησπερα σε ολους μετα απο πολυ καιρο
διαβασα ολο το θεμα γιατι ενδιαφερομαι για ενα δευτερο αυτοκινητο μιας και το 28αρι με 1,80 βενζινη με εχει χρεωκοπησει
εχω να πω πως το θεμα με τα ραγισματα και τις φλαντες ειναι εντελως απαραδεκτο και δεν υπαρχει καμια μα καμια δικαιολογια,ουτε αν καποιος το πλακωσε κρυο αν δεν το κρυωσε αν δεν το ζεστανε και πρασινα αλογα,δεν ραγιζουν ετσι τα μπλοκ
αν δεν υπηρχε η τεχνογνωσια ας πηγαινανε στην toyota να αγορασουν κινητηρες και να τους βαλουν πανω, δεν μπορει να ζητας 40 χιλιαρικα και να ραγιζει μπλοκ
εγω παω με κλειστα ματια για c250,η bmw απο το ε90 και μετα το ξεφτιλησε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.