Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-05-11, 22:20
Το avatar του χρήστη stakispa
stakispa Ο χρήστης stakispa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-05-2010
Μηνύματα: 27
stakispa is on a distinguished road
bmw e36

Γεια σας παιδιά είμαι 18 χρόνον και έχω ένα e36 1600cc και είναι εντελώς μαμά εκτος από ζάντα που έχω βάλει μια 15 bbs και ανάρτηση bilstein κιτρινα και θέλω να το μαζέψω λίγο και σε εμφάνιση και μηχανικά.
τι μου προτείνεται?



Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-05-11, 22:45
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
καλος τονα.καλως ηρθες..αχ να μουνα και γω 18.....
bmw e36 και 4θυρο.ενδιαφερον......(ιδιο αμαξι εχουμε απο μαμα)
μηχανικα μην διανοηθεις να το πειραξεις.δεν αξιζει.(αμα θες γκαζι και εχεις λεφτα κανε μια πηρης μετατροπη σε εξακυλιδρο μοτερ (2,800αξιζει) να το ευχαριστηθεις με ολα τα παρελκομενα αλλιως βγαλτο απο το μυαλο σου και αστο ετσι.
τα μπιλσταιν (κιτρινα σπορ να φανταστω) μπορεις να τα συνδιασεις με ελατηρια μ-πακ που χαμηλωνουν 1,5 ποντο σε σχεση με τα μαμα για να μη φαινεται πολυ σηκωμενο ειδικα μπροστα και να φαινεται πιο ομορφο.οχι παραπανω χαμηλωμα ομως γιατι θα θες αλλα αμορτισερ.
μετα αλλη κινηση ωραια ειναι ενα bodykit μ3(προφυλακτηρες μπρος-πισω,και καθρεφτες).
ολα αυτα τα βρισκεις και μεταχειρισμενα δεν χρειαζεται να δωσεις ενα καρο λεφτα.
αυτα πιστευω ειναι μια καλη εμφανισιακη αναβαθμιση.
με ζαντες 16 θα εδειχνε πιο ωραιο αλλα θυσιαζεις αλλα πραματα(θα κοψει).
γενικα κανε 1-2 πινελιες οχι πολλα πραματα.
παντως φαινεται καλοδιατηρημενο.αντε καλα χιλιομετρα........
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-05-11, 23:09
Το avatar του χρήστη stakispa
stakispa Ο χρήστης stakispa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-05-2010
Μηνύματα: 27
stakispa is on a distinguished road
leo σε ευχάριστο!
περίπου αυτά είχα και εγώ στο μυαλό μου να κάνω.μια ερώτηση έχω κάτι ελατήρια τώρα apex για μπροστά και για πίσω δεν ξέρω τι είναι αλλα δεν ξέρω ποσο θα χαμηλώσει με αυτά που έχω για αυτό και δεν τα έχω βάλει.
τι μπορώ να κάνω για να δω ποσο χαμηλώνει με αυτά;

Aα και κάτι άλλο όλο το look Μ3 που μπορω να το βρω μεταχειρισμένο σε καλή τιμή... ξέρει κάνεις να μου προτείνει κάνα μαγαζί;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-05-11, 06:58
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
πισω τι ελατηρια ειναι?αμα μας δωσεις κωδικους που γραφουν πανω τα ελατηρια θα σου πω ποσο χαμηλωμα περιπου(δεν ειναι απολυτο) θα εχει σε σχεση με τα μαμα.
τα ελατηρια φιλε μου αμα θα αλλαξεις θα βαλεις 4αδα ιδια.αμα δεν ειναι σετ μπρος-πισω βαλτα αγγελια και παρε ενα σετ μεταχειρισμενα.δεν φθειρονται με το χρονο οπως τα αμορτισερ.
μην βαλεις αλλα μπροστα και αλλα πισω οπως ειχα κανει γω στην αρχη.θα σου πεταει κολους για πλακα.η θα το αφησεις με τα μαμα η θα αλλαξεις 4αδα ιδια.
μην βαλεις ομως αφτερμαρκετ γιατι θα θες αλλα αμορτισερ(χαμηλωματος).με τα μ-πακ της Bmw θα εισαι μια χαρα.τα υπολοιπα αφτερμαρκετ(apex,eibach,h'r) χαμηλωνουν απο 3 ποντους και πανω και θα εχεις γρηγορη φθορα στα αμορτισερ σου αμα δεν ειναι χαμηλωματος(μπιλσταιν β8).
εσυ λογικα φορας μπιλσταιν β6.
τα ελατηρια και τα υπολοιπα θα τα βρεις στο car.gr.μην πας σε μαγαζι με ανταλλακτικα θα σου κοψουν το κ@@@.καλυτερα απο ιδιωτες.
εκει θα βρεις οτι θες.
επισης κοιτα αν εχεις πισω αντιστρεπτικη.(ζαμφορ).αν δεν εχεις κοιτα να βαλεις.δεν ειναι ακριβη.γυρω στα 60ευρω μεταχειρ.θα εχει μικροτερες κλισεις στις γρηγορες στροφες.
αμα οδηγεις πολυ συντηριτικα δεν αξιζει.μην βαλεις.
οτι αλλο θες εδω ειμαστε.....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-05-11, 08:12
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
εχω εγω ελατηρια m pack,απο το δικο μου.
συμφωνω με οσα ειπε ο leon.μην πειραξεις μηχανικα το μοτερ.δεν αξιζει.
η θα κανεις μια μετατροπη σε 2800 η αστο.
οσο αφορα τις ζαντες εδω διαφωνω...
φορας 15ρες..αν θες εμφανιση πανε σε 17ρες.θα σου κοψει συμφωνω,ομως να ξες οτι ακομα και 16ρες να βαλεις θα ειναι μικρες στο ματι.επειδη 16ρες εχω εγω και να φανταστεις οτι δε τρελαινομαι για μεγαλες ζαντες...
θα δεις μεγαλη βελτιωση στην οδικη συμπεριφορα του αυτοκινητου,αν βαλεις ενα σετ αντιστρεπτικες και γνωμη μου παντα μια μπαρα θολων μπροστα.
για μπαρα θολων πες μου να σου πω διευθυνση να παρεις με 50 ευρω αλουμινιου εννοειτε.(απο εκει πηρα και εγω.)
απο θεμα εμφανισης...ειμαι φανατικοτατος του m pack.αντε και ενα φιλετακι πισω η μια αεροτομη οροφης.(προυποθετει ομως σιγουρα 17 ζαντικο ωστε να παρει αγριαδα.
αν μεινεις ετσι μηχανικα,στο πισω μερος ης εξατμισης οπου εχει εκινο οτ αθλιο η αληθεια ειναι μαυρο πραγμα για αποληξη....η θα ψαξεις να βρεις μια μπουκα της αρεσκειας,σου,αλλα να μην δωσεις πανω απο 30 ευρω..αλλιως κανε υπομονη και αλλαξε ενα τελικο μονο που θα σου μεινει κι ολας.(θα εχεις και τον ηχο που θα επιλεξεις.)
καπου πρεπει να εχω και αντιστρεπτικες απο 28ρι.θα δω και θα σου πω.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-05-11, 08:27
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
george 17αρες και 316=δεν θα πηγαινει μια.
αμα θελει ντε και καλα πιο μεγαλη ζαντα μονο 16αρες(γνησιες bmw μεταχειρ. η' σνιτζερ γνησιες μεταχειρ.η' bbs γνησιες μεταχειρ.).
σου μιλαω εκπειρας και μενα παλια 316 ηταν....
για τελικο συμγωνω.τουλαχιστον να το ακουει αφου δεν εχει τρελες επιταχυνσεις να το ευχαριστιεται.
αθηνα ειναι το μαγαζι που λες με τις φτηνες θολομπαρες αλουμινιου?
αν ναι στειλε μου δ/νση με π.μ. και ενα τηλ. αμα εχεις.
ευχαριστω προκαταβολικα
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-05-11, 13:11
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
μπορεις να το κανεις κ turbo το μοτερ σου ειναι σκυλι
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ighlight=turbo
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-05-11, 14:31
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
οσο για της 17αρες φιλε βαλτες γιατι ουτος η αλλος κ τωρα δεν παει μια οποτε τη ειχες τη εχασες????αφου δεν εχεις γκαζια κανε το ωραιο..στη τελικη ολα αυτα που θα βαλεις θα σου χρειαστουνε αργοτερα αν κανεις καποια μετατροπη.π.χ. αναρτηση ζαντες κ τα σχετικα......
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-05-11, 15:34
Το avatar του χρήστη stakispa
stakispa Ο χρήστης stakispa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-05-2010
Μηνύματα: 27
stakispa is on a distinguished road
leo αυτό που είπες ότι άμα βάλω αλλα ελατήρια μπροστά και αλλα πίσω θα μου πετάει πιο πολύ κόλο αρχίζει και μου αρέσει γιατί τώρα με 102 άλογα δυσκολεύεται να πετάξει κάνα κόλο σε καμια "στροφουλα"..

τα ελατήρια μπροστά έχουν κοδιικο apex 20-60001 VH 84/04*GR
τα πίσω θα τα δω και θα σου πω..
και για το τούρμπο που είπε το παιδί δεν πολύ ψήνομε..ποιο πολύ ψήνομε για κάνα nitro..τι λέτε?

ζάντα ήθελα να του βάλω μς 17άρα..αλλα άμα την βάλω και δεν πηγαίνει βήμα τι να το κάνω...τώρα και δεν πάει βήμα άμα του βάλω και 17άρα ισα ισα θα τσουλάει.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-05-11, 15:36
Το avatar του χρήστη stakispa
stakispa Ο χρήστης stakispa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-05-2010
Μηνύματα: 27
stakispa is on a distinguished road
σας ευχάριστο όλους!
αα και ζαμφόρ του έβαλα πριν κάτι μήνες.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.