Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-05-11, 15:41
Το avatar του χρήστη stakispa
stakispa Ο χρήστης stakispa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-05-2010
Μηνύματα: 27
stakispa is on a distinguished road
george σύμφωνο με όσα είπες αλλα έχω μια απορία όταν λες αντιστρεπτικες?
αυτά που είπες σκεφτόμουν να κάνω αλλα για την ζάντα αρχίζω και το σκέφτομαι και πες μου αν μπορείς το μαγαζί για την μπάρα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-05-11, 16:14
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stakispa Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδιά είμαι 18 χρόνον και έχω ένα e36 1600cc και είναι εντελώς μαμά εκτος από ζάντα που έχω βάλει μια 15 bbs και ανάρτηση bilstein κιτρινα και θέλω να το μαζέψω λίγο και σε εμφάνιση και μηχανικά.
τι μου προτείνεται?
Να αλλάξεις ωστήρια, βαλβολινες κιβώτιο/διαφορικό, και να μην κάνεις τίποτε άλλο.
Μαζεμένο δείχνει το αμάξι.
Πίσω έχεις σίγουρα κίτρινα αμορτισέρ? Μήπως είναι μαυρα??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 14-05-11 στις 08:46
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-05-11, 16:23
Το avatar του χρήστη stakispa
stakispa Ο χρήστης stakispa δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-05-2010
Μηνύματα: 27
stakispa is on a distinguished road
κίτρινα σίγουρα..

αυτά που είπες τα έχω κάνει ήδη... ένα άλλο θέμα.to διαφορικό που έχω μπορώ να το κάνω μπλόκε?? γιατί κάτι είχα ακούσει ότι μπορώ να το κάνω στο μηχανουργείο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 14-05-11 στις 08:47
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-05-11, 16:36
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stakispa Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτά που είπες τα έχω κάνει ήδη... ένα άλλο θέμα.to διαφορικό που έχω μπορώ να το κάνω μπλόκε?? γιατί κάτι είχα ακούσει ότι μπορώ να το κάνω στο μηχανουργείο
Όχι. Δηλαδή ναι. Μπορείς να το κολλήσεις σε μηχανουργείο και να γίνει 100% μπλοκέ αλλά μετά το αυτοκίνητο δεν θα είναι να κυκλοφορεί σε δρόμο με τίποτα, ούτε να παρκάρεις δεν θα μπορείς.

Και εμένα μία χαρά μου δείχνει το αυτοκίνητο. Δεν βλέπω τον λόγο να σπαταλήσεις χρόνο και χρήμα σε άχρηστες μεταβολές.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-05-11, 19:33
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stakispa Εμφάνιση μηνυμάτων
leo αυτό που είπες ότι άμα βάλω αλλα ελατήρια μπροστά και αλλα πίσω θα μου πετάει πιο πολύ κόλο αρχίζει και μου αρέσει γιατί τώρα με 102 άλογα δυσκολεύεται να πετάξει κάνα κόλο σε καμια "στροφουλα"..

τα ελατήρια μπροστά έχουν κοδιικο apex 20-60001 VH 84/04*GR
τα πίσω θα τα δω και θα σου πω..
και για το τούρμπο που είπε το παιδί δεν πολύ ψήνομε..ποιο πολύ ψήνομε για κάνα nitro..τι λέτε?

ζάντα ήθελα να του βάλω μς 17άρα..αλλα άμα την βάλω και δεν πηγαίνει βήμα τι να το κάνω...τώρα και δεν πάει βήμα άμα του βάλω και 17άρα ισα ισα θα τσουλάει.


φιλε μου ο κωδικος που μου εδωσες ειναι για Ζ3 3.5 ποντους χαμηλωμα!για κοιτα!
μπες στο apex spring kit catalogue σελιδα 4 και δες.
αυτο που ειπα με τα ελατηρια (χαμηλωματος μπροστα-μαμα πισω) μην το σκεφτεσαι,θαχαζοσπινιαρει με το παραμικρο και δεν θα σου αρεσει αμα σου πεταξει κολο με πολλα.το εν λογω φονικο σετ το εχω ακομη στην κατοχη μου.χχεχε!βαλε ενα μπλοκε μαμα πανω να ευχαριστηθεις κολιδια!υπαρχουν με 250-300ευρω για το δικο σου.
βαλτα αγγελια τα ελατηρια που μου ειπες καμια σχεση με ε36 και βαλε τα μ-πακ της bmw.κρατα τα ιδια αμορτισερ και ζαντες σου ξαναλεω βαλε 16αρες!θα με θυμηθεις!
παντα θα πηγαινεις στην ενδιαμεση κατασταση ποτε στην υπερβολη.οσες φορες πηγα στην υπερβολη (βλεπε 18αρες στο δικο μου λογω μοτερ το μετανιωσα και μετα αντε ξαναψαχνε για ζαντες αντε ξαναπληρωνε κ.λ.π.)..
α και μην παιζεις με νιτρο ποτε!δεν θελω να στο παιξω ξερολας,εγω την γνωμη μου λεω.δικο σου αμαξι ειναι.....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-05-11, 23:54
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stakispa Εμφάνιση μηνυμάτων
ζάντα ήθελα να του βάλω μς 17άρα..αλλα άμα την βάλω και δεν πηγαίνει βήμα τι να το κάνω...τώρα και δεν πάει βήμα άμα του βάλω και 17άρα ισα ισα θα τσουλάει.
Βρες μια 17" που σαν βαρος να ειναι το ιδιο ή καλυτερο απο αυτες που εχεις τωρα, κοιτα να παραμεινει ιδια και η συνολική διαμετρος τροχού, βαλε και ενα λογικο πελμα και μη μασας..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 13-05-11 στις 23:59
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-05-11, 09:39
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρες μια 17" που σαν βαρος να ειναι το ιδιο ή καλυτερο απο αυτες που εχεις τωρα, κοιτα να παραμεινει ιδια και η συνολική διαμετρος τροχού, βαλε και ενα λογικο πελμα και μη μασας..

ερωτηση κρισεως:υπαρχει 17αρα με 225/45 λαστιχο που να εχει το ιδιο βαρος με την 15αρα+λαστιχο που φοραει το παιδι?και θα εχει την ιδια αποδοση το αυτοκινητο μετα?
αν αυτα που ρωταω ισχυουν ας την βαλει!
για διαβαστε και πιο κατω ομως τι λενε......
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27966
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-05-11, 10:55
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
λοιπον βαλε 17αρες με σαπουνια λαστιχα πισω και καινουργια μπροστα χεχεχεχε.και θα κανεις παντες και θα εχεις φρενα και θα επιταχυνει και καλα γιατι δεν θα εχει αντισταση πισω,λογω σαπουνιων...τα κανει ολα και συμφερει...χαχαχαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-05-11, 11:42
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον βαλε 17αρες με σαπουνια λαστιχα πισω και καινουργια μπροστα χεχεχεχε.και θα κανεις παντες και θα εχεις φρενα και θα επιταχυνει και καλα γιατι δεν θα εχει αντισταση πισω,λογω σαπουνιων...τα κανει ολα και συμφερει...χαχαχαχαχα
Το πιο πιθανο ειναι να χαζοσπινιαρει παρα να επιταχυνει αν εχει σαπουνια πισω...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-05-11, 11:52
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
σε εκκινηση θα εχει προβλημα αλλα σε ρεπριζ θα ειναι οκ..χαχαχαχχα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.