Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-05-11, 12:01
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
lol είστε..
πρσωπική άποψη επειδή από 15άρες πήγα σε 17αρες.. δεν το είδα να κόβει και τόσο πολύ (βασικά, δεν το είδα να κόβει καθόλου). ίσως απλά να έχω τον άνοιωθο, οπότε πάω πάσο
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-05-11, 13:14
Το avatar του χρήστη fz21
fz21 Ο χρήστης fz21 δεν είναι συνδεδεμένος
turbo sucks....! ! !
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 751
fz21 will become famous soon enoughfz21 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρες μια 17" που σαν βαρος να ειναι το ιδιο ή καλυτερο απο αυτες που εχεις τωρα, κοιτα να παραμεινει ιδια και η συνολική διαμετρος τροχού, βαλε και ενα λογικο πελμα και μη μασας..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ερωτηση κρισεως:υπαρχει 17αρα με 225/45 λαστιχο που να εχει το ιδιο βαρος με την 15αρα+λαστιχο που φοραει το παιδι?και θα εχει την ιδια αποδοση το αυτοκινητο μετα?
αν αυτα που ρωταω ισχυουν ας την βαλει!
για διαβαστε και πιο κατω ομως τι λενε......
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27966
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον βαλε 17αρες με σαπουνια λαστιχα πισω και καινουργια μπροστα χεχεχεχε.και θα κανεις παντες και θα εχεις φρενα και θα επιταχυνει και καλα γιατι δεν θα εχει αντισταση πισω,λογω σαπουνιων...τα κανει ολα και συμφερει...χαχαχαχαχα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πιο πιθανο ειναι να χαζοσπινιαρει παρα να επιταχυνει αν εχει σαπουνια πισω...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε εκκινηση θα εχει προβλημα αλλα σε ρεπριζ θα ειναι οκ..χαχαχαχχα
ναι εχετε δικιο,αν βαλει μεγαλητερες ζαντες και πιο βαριες θα δει τρομερη διαφορα και στο στριψιμο και στην επιταχυνση...
ρε παιδια εσεις που εχετε αλλαξει και εχετε βαλει αλλες ειδατε τις διαφορες που λετε ???
εγω 18αρα εχω και το μονο που μπορω να πω οτι νιωθω σαν διαφορα ειναι οτι κοπαναει ελαχιστα παραπανω,ουτε στις επιταχυνσεις εχω καταλαβει κατι ουτε σε τπτ αλλο.μη πω οτι στριβει και καλυτερα !
αλλα ακομα και να εχει διαφορες που να ειναι εμφανεις (οχι οτι δεν υπαρχουν,απλα ειναι πολυ μικρες) τοτε βγαινοντας απο το σπιτι και κοιτωντας το αραγμενο με φτιαχνει που ειναι πιο ομορφο απο πριν και τις ξεχναω ! και το λεω εγω αυτο που το τελευταιο πραγμα για το οποιο χαλαω Λεφτα στο αμαξι μου ειναι για θεματα ομορφιας !!!

υ.γ.:
δικιο εχει ο rules σε αυτο που λεει!!!! αν αλλαξει η συνολικη διαμετρος ειναι που καταλαβαινεις μεγαλες διαφορες !!!
__________________
Πωλούνται Πίσω φρένα απο Ε46 330...! :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27897
avatar:production and design originally by E36Rules!! ..........! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-05-11, 13:18
Το avatar του χρήστη fz21
fz21 Ο χρήστης fz21 δεν είναι συνδεδεμένος
turbo sucks....! ! !
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 751
fz21 will become famous soon enoughfz21 will become famous soon enough
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
lol είστε..
πρσωπική άποψη επειδή από 15άρες πήγα σε 17αρες.. δεν το είδα να κόβει και τόσο πολύ (βασικά, δεν το είδα να κόβει καθόλου). ίσως απλά να έχω τον άνοιωθο, οπότε πάω πάσο
καθολου δεν σου εκοψε οχι επειδη δεν νοιωθεις(αυτο ειναι αλλο θεμα,χαχαχα) ! αλλα επειδη απο την θεωρεια στην πραξη εχει πολυ μεγαααααααααλη διαφορα.....!
__________________
Πωλούνται Πίσω φρένα απο Ε46 330...! :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27897
avatar:production and design originally by E36Rules!! ..........! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-05-11, 15:52
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ερωτηση κρισεως:υπαρχει 17αρα με 225/45 λαστιχο που να εχει το ιδιο βαρος με την 15αρα+λαστιχο που φοραει το παιδι?και θα εχει την ιδια αποδοση το αυτοκινητο μετα?
αν αυτα που ρωταω ισχυουν ας την βαλει!
για διαβαστε και πιο κατω ομως τι λενε......
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27966
Φυσικά και υπαρχουν.. Βεβαια οσο πιο ελαφρια, τοσο πιο πολυ ξεφεύγεις σε χρήματα, ετσι?

Δικιο εχει ο Μητσος (fz) σε ολα..

Απλά πανε βαζουν κατι ζαντες 15 κιλα η μια (που λεει ο λογος ) με 245 πελμα στα 316 και μετα το γενικεύουν, οτι με 17'' γινεται ταφος κλπ κλπ.. Oh well..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 14-05-11 στις 15:55
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-05-11, 19:47
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ωραια....
προσωπικο παραδειγμα τωρα.
bmw e36 328 97'
εβγαλα τις μ6 ρεπιλκα με 225/40/18 και εβαλα γνησιες σνιτζερ με 225/45/17.
ειδα διαφορα στην επιταχυνση.μεχρι τα 120 καταπινει τα χλμ πιο γρηγορα.μικρη διαφορα μεν αλλα το καταλαβαινει και ενας ασχετος.
ουτε στο στριψιμο ειδα διαφορα ουτε σε κρατημα(παταει παλι σε 225 γιαυτο μαλλον).
ειδα ομως σε επιταχυνση και κραδασμους...
σεβομαι ολες τις αποψεις αυτο που ειδα ομως με τα ματια μου κανενας δεν μπορει να μου πει οτι δεν ισχυει.
ολα παιζουν ρολο παιδια κατα την γνωμη μου.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-05-11, 21:10
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραια....
προσωπικο παραδειγμα τωρα.
bmw e36 328 97'
εβγαλα τις μ6 ρεπιλκα με 225/40/18 και εβαλα γνησιες σνιτζερ με 225/45/17.
ειδα διαφορα στην επιταχυνση.μεχρι τα 120 καταπινει τα χλμ πιο γρηγορα.μικρη διαφορα μεν αλλα το καταλαβαινει και ενας ασχετος.
ουτε στο στριψιμο ειδα διαφορα ουτε σε κρατημα(παταει παλι σε 225 γιαυτο μαλλον).
ειδα ομως σε επιταχυνση και κραδασμους...
σεβομαι ολες τις αποψεις αυτο που ειδα ομως με τα ματια μου κανενας δεν μπορει να μου πει οτι δεν ισχυει.
ολα παιζουν ρολο παιδια κατα την γνωμη μου.
Eιχες replica βρε εσυ και μετά εβαλες γνήσιες schnitzer.. Για μετρα μια να δεις ποσο ζυγιζουν οι ρεπλικα!! Φυσικά και ειναι ελαφρυτερες οι schnitzer, γι'αυτο ειδες διαφορά.. Αν δεν εβλεπες, θα επρεπε να κλαις τα λεφτά σου!


Eγώ απο 15'' σιδερενιες με 205/60/15 πηγα σε 17'' Ultraleggera με 215/45/17, και δεν ειδα καμμια απολυτως διαφορα σε επιδόσεις.. Ολοι λεγανε θα κοψει, θα κανει, θα ρανει. Μετα εβαλα ξανα τις 15 και δεν αισθανθηκα να πηγαινει καλυτερα.. Διαφορά 15-17 μηδέν. Εκει που σπινιαρα με δευτερα και πριν, σπινιαρω και τώρα, οπως γυρναγε πριν γυρναει και τωρα. Μη σου πω σε ανοιγματα που εκανα πριν και μετα με αυτοκινητα που ήταν στην παρέα οτι ανοιγε και ελαχιστα καλυτερα με τις 17". Βεβαια (εν γνωση μου) τωρα η συνολικη διαμετρος τροχου εχει μικρυνει, πολυ πολυ λιγο μεν, αλλα εχει.

Σε κραδασμους αυτονοητο οτι υπαρχει διαφορα, με την αλλαγή του προφιλ..

Και εγώ προσωπική εμπειρία έχω Λεο, δεν ειμαι θεωρίας
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-05-11, 22:37
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
αυτο που επαιξε ρολο σε σενα αδερφε πιστευω οτι οι 15αρες σου ηταν σιδερενιες και οχι αλουμινιου γιυτο δεν ειδες διαφορα.αμα οι15αρες αου ηταν αλουμινιου θα εβλεπες λιγο προς το χειροτερο.στο κορολα εβγαλα τις σιδερενιες του εργοστασιου και εβαλα ιδια διασταση αλουμινιου ace με το ιδιο λαστιχο.καμια σχεση.εγινε πιο σβελτο το αμαξι.λογκο ειναι.οι σιδερενιες ειναι πιο βαριες...
το παληκαρι ομως στην περιπτωση μας φοραει bbs.αμα βαλει παλι bbs π.χ. σε 17αρα δεν νομιζω να πηγαινει το ιδιο.λογικος δεν ειμαι?
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-05-11, 22:45
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που επαιξε ρολο σε σενα αδερφε πιστευω οτι οι 15αρες σου ηταν σιδερενιες και οχι αλουμινιου γιυτο δεν ειδες διαφορα.αμα οι15αρες αου ηταν αλουμινιου θα εβλεπες λιγο προς το χειροτερο.στο κορολα εβγαλα τις σιδερενιες του εργοστασιου και εβαλα ιδια διασταση αλουμινιου ace με το ιδιο λαστιχο.καμια σχεση.εγινε πιο σβελτο το αμαξι.λογκο ειναι.οι σιδερενιες ειναι πιο βαριες...
το παληκαρι ομως στην περιπτωση μας φοραει bbs.αμα βαλει παλι bbs π.χ. σε 17αρα δεν νομιζω να πηγαινει το ιδιο.λογικος δεν ειμαι?
Πολύ λογικός είσαι, τα ιδια λεμε, οτι το βαρος παιζει ρόλο..

Δεν ξερω τι βαρος εχουν οι BBS του παιδιού (το ειχα ξεχασει οτι φοραγε, να σου πω την αληθεια), παντως συνεχίζω να πιστεύω οτι δεν ειναι απαραιτητο να του κοψει, εαν βαλει τη σωστή 17"..

Bεβαια το ποσο θα του κοστισει μια 17" που να εχει το ιδιο βαρος με τις 15" αλουμινιου, αστο χαχα
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-05-11, 23:01
Το avatar του χρήστη fz21
fz21 Ο χρήστης fz21 δεν είναι συνδεδεμένος
turbo sucks....! ! !
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 751
fz21 will become famous soon enoughfz21 will become famous soon enough
εγω ποτε δεν εχω νιωσει τοσο μεγαλη διαφορα διαφορα....τι να πω?
μπορει να ειμαι και κουλαδι ? who knows ???
__________________
Πωλούνται Πίσω φρένα απο Ε46 330...! :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27897
avatar:production and design originally by E36Rules!! ..........! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-05-11, 23:05
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Eιχες replica βρε εσυ και μετά εβαλες γνήσιες schnitzer.. Για μετρα μια να δεις ποσο ζυγιζουν οι ρεπλικα!! Φυσικά και ειναι ελαφρυτερες οι schnitzer, γι'αυτο ειδες διαφορά.. Αν δεν εβλεπες, θα επρεπε να κλαις τα λεφτά σου!


Eγώ απο 15'' σιδερενιες με 205/60/15 πηγα σε 17'' Ultraleggera με 215/45/17, και δεν ειδα καμμια απολυτως διαφορα σε επιδόσεις.. Ολοι λεγανε θα κοψει, θα κανει, θα ρανει. Μετα εβαλα ξανα τις 15 και δεν αισθανθηκα να πηγαινει καλυτερα.. Διαφορά 15-17 μηδέν. Εκει που σπινιαρα με δευτερα και πριν, σπινιαρω και τώρα, οπως γυρναγε πριν γυρναει και τωρα. Μη σου πω σε ανοιγματα που εκανα πριν και μετα με αυτοκινητα που ήταν στην παρέα οτι ανοιγε και ελαχιστα καλυτερα με τις 17". Βεβαια (εν γνωση μου) τωρα η συνολικη διαμετρος τροχου εχει μικρυνει, πολυ πολυ λιγο μεν, αλλα εχει.

Σε κραδασμους αυτονοητο οτι υπαρχει διαφορα, με την αλλαγή του προφιλ..

Και εγώ προσωπική εμπειρία έχω Λεο, δεν ειμαι θεωρίας
χωρις να θελω να αμφισβητησω αυτα που λες..μιλαμε για ultraleggera που ειναι η' τουλαχιστον ηταν απο τις ελαφρυτερες τις αγορας..
αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ενω πηγες σε 2 ιτζες μεγαλυτερες οσο αναφορα τν περιμετρο..φαρδυνες κατα 1 νουμερο κ κοντινες κατα 3 νουμερα σε προφιλ..πως μπορεις να κρινεις οτι εισαι 'ακριβως' το ιδιο με πριν..
τι 0-100 ειχες πριν κ τι τωρα?
τι 80-120 ειχες-εχεις?(με 3η)
τι 100-200 πριν-μετα?
τι τελικη πριν-μετα?
σαν αισθηση μπορει να μν βλεπεις διαφορα..
στα νουμερα καπου θα εχεις σιγουρα..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.