Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 30-12-11, 02:29
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M535 E28 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτή εδώ ήταν η διεύθυνση

http://www.sndtuning.gr/

***
Περιστέρι
Τηλ. 210***
φιλε μου αυτος πρεπει να ειναι που αναφερω κ εγω....εμεινες ευχαριστιμενος με τον τυπο εσυ????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 07-01-12 στις 00:17
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-12-11, 02:42
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROST Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον,μαλον επεσες στον καταληλο να σου απαντησει.Πριν απο 2 μηνες ειχα την τυχη να κανω το δικο μου 325 μετατροπη σε Μ3.Τα πραγματα τα αγορασα απο αυτον τον τυπο,Κωστα τον λενε.Ολα εξελιχτηκαν ευτυχως καλα ,τα πραγματα ηταν ενταξει,αλλα οταν συνενοηθεις μαζι του να του πεις ακριβος τα πραγματα που θελεις να σου φερει και να σου δωσει χαρτι υπογεγραμενο οταν του δωσεις την προκαταβολη.Γιατι στο λεω αυτο?Απλα γιατι αυτοι οι τυποι οταν τους λες ΚΟΜΠΛΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ,δεν υπολογιζουν βασικα πραγματα οπως καταλυτες,εξατμιση,abs και πολλα αλλα,πραγμα που εγινε και σε μενα αλλα ευτυχως την βρηκα την ακρη.
Αν θελησεις καποια αλλη διευκρινηση ειμαι στην διαθεση σου!
φιλε ο ανθρωπος μου εισαι....εγω μενω σε επαρχεια κ δεν μπορω να τα πω κατευθειαν μαζι του ουτε να παω στο μαγαζι του...απλα μου λεει θα σου στειλω fax (αποδειξη φαση απ'οτι καταλαβα)βαζεις προκαταβολη κ σε 15 μερες που θα τα παραλαβει κ καλα κανονιζω μεταφορικη για να τα παραλαβω...εσενα ποσο εκανε να σου φερει την μετατροπη???τι Μ3 εχεις?36αρι???ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 30-12-11, 07:26
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Πολυς κοσμος (πλεον) φερνει τροπετα-ολοκληρα αυτοκινητα-μετατροπες, απο Αγγλια..
Και αυτος εδω, αυτο κανει.. Αφου γραφει οτι ειναι απο δεξιοτιμονα..
Ε36 Μ3 3.0 > 2600€ φαινεται καλη τιμη για ΚΟΜΠΛΕ μετατροπη, αρκει να ΕΙΝΑΙ κομπλε..
Γιατι γραφει.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ = Μοτέρ+πλεξ+εγκεφ+κλειδί+ σασμάν+ κεντρ αξονας+διαφορικό+ημιαξόνια.. Λειπουν ομως, εξατμιση, φρενα, ακρα..
Θελει λιγο συζητηση και ψαξιμο το πραγμα..
Επισης, ψαχτειτε και απο ebay.co.uk μηπως φερετε μονοι σας τα πραγματα.. Μπορει να βγαινει φθηνοτερα.. μπορει και οχι..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-12-11, 09:12
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Όπως και σε όλες τις συναλλαγές πρέπει να συμφωνήσεις εξαρχής για το τι περιέχει η μετατροπή. Ακόμη και ένα τροπέτο μπορεί να μην έχει πράγματα που χρειάζεσαι, πόσο μάλλον τα χύμα πράγματα.

Αν έχει κάποιος την οικονομική δυνατότητα το καλύτερο είναι να αγοράσει ολόκληρο το αυτοκίνητο το οποίο έχεις την δυνατότητα να το πας και βόλτα για να δεις πως δουλεύει κλπ. και θα σου μείνουν πολλά πράγματα τα οποία μπορείς και να πουλήσεις.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-12-11, 11:13
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
4500 μιλαμε μονο για μηχανικα μερη σωστα?

Οχι σαλονια ταπετσαριες και εξωτερικη εμφανιση?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-12-11, 11:42
Το avatar του χρήστη PETROST
PETROST Ο χρήστης PETROST δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 59
PETROST is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από P.kwstas E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε ο ανθρωπος μου εισαι....εγω μενω σε επαρχεια κ δεν μπορω να τα πω κατευθειαν μαζι του ουτε να παω στο μαγαζι του...απλα μου λεει θα σου στειλω fax (αποδειξη φαση απ'οτι καταλαβα)βαζεις προκαταβολη κ σε 15 μερες που θα τα παραλαβει κ καλα κανονιζω μεταφορικη για να τα παραλαβω...εσενα ποσο εκανε να σου φερει την μετατροπη???τι Μ3 εχεις?36αρι???ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου....
Ακριβος ετσι εγινε και με εμενα,κι εγω επαρχια ειμαι.προκαταβολη,fax,και σε κατι παραπανω απο 15 μερες τα πραγματα ηταν αθηνα στον μηχανικο μου.Απλα σου τονιζω να του ξεκαθαρισεισ οι θελεις ολα τα κοματια,μοτερ σασμαν μπροσ πισω ακρα κομπλε με τα φρενα,ψυγεια και λαδιου,abs,καντραν,εξατμιση,και οτι αλλο μου ξεφευγει αυτην την ωρα.Εγω εχω e36 3.2.
Αν χρειαστεις κατι πιο αναλυτικα παρε με τηλ 6955090274

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 31-12-11 στις 07:17
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-12-11, 12:43
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από P.kwstas E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας....θελω να βαλω ανα Μ3 με τα 286 στο 36αρι μου...το αμαξι ειναι 316 μετατροπη σε 325,εχω βρει στο car ενα τιπο που φερνει μετατροπες απο αγγλια με εγγυηση κιολας για καποιο χρονικο διαστημα,το θεμα ειναι πως θα εμπιστευτω τα euroπουλα μου?τι πρεπει να του ζητησω για να ειμαι κατοχειρομενος κ εγω????λεει οτι θα μου στειλει fax αποδιξη....γνωριζει κανεις το μαγαζι????ευχαριστω....

[URL]***
Φίλε μου θα σου πρότεινα κάποιο μεγάλο κατάστημα με ανταλλακτικά bmw που νάχει όλο μα όλο το τροπέτο αλλά...το οποίο όμως να έχει κ πολλά ίδια τροπέτα(π.χ m3 321ps)..έτσι ώστε σε περίπτωση "μάπα καρπουζιού" νάχει να σου δώσει άλλα κομμάτια τροπέτου(π.χ μοτέρ, σαζμάν κτλ)!Επίσης στα μεγάλα καταστήματα δεν ελλοχεύει ο κίνδυνος να "εξαφανιστούν" οι ιδιοκτήτες στα καλά καθούμενα (ιδίως τώρα σε τέτοια εποχή κρίσης)!Σίγουρα πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά παίρνεις το τιμολόγιο σου, εγγύηση πλήρη..και όχι εγγύηση σε μεμονωμένα μέρη όπως κάνουν πολλοί τσαρλατάνοι!Ζητάς και να δεις όλο το αυτοκίνητο πρωτού βγάλει να σου δώσει τα πραματα της μετατροπής....βλέπεις κ τα βιβλία service πούχε......
Απο ebay δεν θα πρότεινα επειδή η τιμή είναι σχεδόν ίδια...χώρια που είναι κ μεγάλο ρίσκο διότι ότι κ άν κερδίσεις αρχικά..θα τα δώσεις διπλά αν προκύψει καμιά δυσλειτουργία μετέπειτα κ δεν θάχεις κ να κυνηγάς-βρίζεις αυτόν που στο πούλησε...μιας κ θάναι εκατοντάδες χλμ μακριά...κ θάναι κ σε άλλο κράτος!
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 07-01-12 στις 00:15
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-12-11, 14:56
anisos Ο χρήστης anisos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 89
anisos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas_R Εμφάνιση μηνυμάτων
4500 μιλαμε μονο για μηχανικα μερη σωστα?

Οχι σαλονια ταπετσαριες και εξωτερικη εμφανιση?
φιλε εαν εννοισ εμενα 4500 πλιροσα για ολλα τα μηχανικα μερι εκτοσ λαμαρινα κ ταπετσαρια τα οπια δεν τα χριαζομουνα...
ανεβαζο κ το μοτερ μου να διτε
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 1266590_8_b.jpg (54,9 KB, 64 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-12-11, 19:57
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
ευαχριστω παιδια για την βοηθεια κ ιδιετερος τον φιλο PETROST (αν ολα πανε καλα κ προχωρισω με τον τυπο θα σε παρω τηλ. για διευκρινισεις)απο θεμα μετατροπης λεω να τσιμπισω το Μ με τα 286 που μπαινει πιο ευκολα μεσα κ να κρατισω τα δικα μου σασμαν,διαφορικο(εχω μπλοκε) κ αξονα...να του πω δηλαδη για μοτερ,πλεξουδα,εγγεφαλο,κλειδι (αυτο γιατι χρειαζετε ρε παιδια?????),ψηγειο νερου/λαδιου κ βασεις μηχανης....απο φρενα θα παιξω με αφτερ μαρκετ οπως κ με εξατμηση λεω να βαλω μια κ καλη κατι να αναιβει...πιστευω οτι θα κανω δουλεια ετσι κ με λιγοτερα $...οσο για ebay δεν το σκεφτομαι καν για μετατροπη γιατι μονο μεταφορα απο αγγλια φτανει συν ολα τα αλλα που κριβονται απο πισω,κανω αγορες απο ebay αλλα ανταλλακτικα κ πραγματα βελτιοσης του ΒΜW μου που ειναι μικρα σε ογκο κ τιμη γιατι το κρατος εισβαλει παντου.....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-01-12, 22:20
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
ρε παιδια μηπως γνωριζει κανεις τι διαφορα σε Φ που εχουν σε εξατμηση το 325 με το Μ3 με τα 286?????ευχαριστω.....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.