Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-02-12, 22:05
BMW M3 E30 Ο χρήστης BMW M3 E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Μηνύματα: 28
BMW M3 E30 is on a distinguished road
Οχι οχι δεν εννοω 10 κιλα ροπη ελεγε 180nm σε 192nm.Μη τρελαθουμε δεν ειμαι τοσο ασχετος.Ριξτε μια ματια εδω:http://www.e-maps.co.uk/products/BMW...es+%28e36%29+/
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-02-12, 22:43
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW M3 E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχαχαχα!!Εχεις κατα νου κανα Μ3 ολοκληρο με 3000?Να το αγορασω αυριο!Οσο για την εξατμιση νομιζω οτι κανεις λαθος.Το χταποδι στα is ειναι το μονο απο οσο γνωριζω που δε θελει αλλαγη,ειναι πολυ καλα σχεδιασμενο.Αυτο που σκεφτομουν ηταν να αλλαξω τον καταλυτη με εναν μεταλλικο και ενα remap στον εγκεφαλο απο καποιον που ξερει, ισα ισα για να ζωντανεψει λιγο με μεγιστο κοστος τα 1000€.Α!!και οταν λες οτι δε τα κοιταει κανεις?
Πινακιδάτο 3000cc (δηλωμένο) full M3 με σαλόνι φαραώ και 99.000χλμ στο μοτέρ το έδωσα πέρσι 4500Ε.... Είπες κάτι?
Και το έσπρωξα για λόγους που δεν θέλω να πω δημόσια, αλλά δεν με πειράζει πλέον.
Ευκαιρίες υπήρχαν και υπάρχουν, αν έχεις το μαρούλι στο χέρι και στο δίνει 5000Ε και του πείς αδερφέ ναι οκ μεν αλλά 3000Ε έχω να τα εδώ μπροστά σου δεν θα σου πεί όχι....
Και πολλά πλέον δεν είναι σαν το δικό μου που 1500Ε έχουν μόνο τα μπροστινά καθίσματα και φρεσκοβαμμένο σασί.

Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-02-12, 23:34
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW M3 E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι οχι δεν εννοω 10 κιλα ροπη ελεγε 180nm σε 192nm.Μη τρελαθουμε δεν ειμαι τοσο ασχετος.Ριξτε μια ματια εδω:http://www.e-maps.co.uk/products/BMW...es+%28e36%29+/
Σωστά, για τα άλογα λέει 14..
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-02-12, 10:19
BMW M3 E30 Ο χρήστης BMW M3 E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Μηνύματα: 28
BMW M3 E30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Πινακιδάτο 3000cc (δηλωμένο) full M3 με σαλόνι φαραώ και 99.000χλμ στο μοτέρ το έδωσα πέρσι 4500Ε.... Είπες κάτι?
Και το έσπρωξα για λόγους που δεν θέλω να πω δημόσια, αλλά δεν με πειράζει πλέον.
Ευκαιρίες υπήρχαν και υπάρχουν, αν έχεις το μαρούλι στο χέρι και στο δίνει 5000Ε και του πείς αδερφέ ναι οκ μεν αλλά 3000Ε έχω να τα εδώ μπροστά σου δεν θα σου πεί όχι....
Και πολλά πλέον δεν είναι σαν το δικό μου που 1500Ε έχουν μόνο τα μπροστινά καθίσματα και φρεσκοβαμμένο σασί.
Να διευκρινισω ομως οτι δε ψαχνω για 3λιτρο αλλα για 3,2 και δευτερον τα φοραω ηδη ολα τα πραγματα εκτος του μοτερ.Με 1500€ βρισκεις καθισματα μπρος πισω σχεδον καινουργια και οχι τωρα αλλα πριν 2 χρονια που εψαχνα ειτε σε ebay ειτε Ελλαδα και τελικα τα πηρα με 700€ σε πολυ καλη κατασταση.Τωρα δε βλεπω και πολλα 3,2 να παιζουν κατω απο 5000 και λιγα λεω και σκετα μοτερ μαζι με τα παρελκομενα κατω απο 3,500.Που σημαινει ενα κοστος τουλ. 6-7χιλ. για να παρει μπρος στο δικο μου αμαξι.
Εγω σας ζητησα να με βοηθησετε σε κατι που δε θα ξεπερασει τα 500€.
Να μας πεις αν θες ποσα πληρωνες το χρονο παγια εξοδα για το αμαξι σου(φοροι-σηματα ασφαλεια και δε ξερω και τι αλλο)
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-02-12, 10:32
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
απο την στιγμη που θελεις να παραμεινεις νομιμως η καλυτερη λυση καλως η κακως ειναι το τουρμπισμα.καλως κ ο κομπρεσορας αλλα με το τουρμπο βγαζεις το κατι παραπανω.
αλλη λυση ειναι να βαλεις ενα 6κυλινδρο που λες κ να το δηλωσεις 2000κυβ που εκει θα εισαι σχετικα νομιμως,στο ματι τουλαχιστον αν σου ανοιξουν καπο.βεβαια κ οι δυο παραπανω επιλογες υπερβαινουν τα 1500 ευρουλακια αλλα φιλε μου πιστευω οτι το μοτερακι που εχεις δεν αξιζει να το πειραξεις.δεν θα σε ικανοποιησει οπως φανταζεσαι ειδικα αν εισαι κ απο εκεινους τους μπεμβεδακιδες που φορανε κ τις πολυ φαρδυες ζαντες.(εγω απο αυτους ειμαι αλλα δε με νοιαζουν οι επιδοσεις).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-02-12, 10:53
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW M3 E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω σας ζητησα να με βοηθησετε σε κατι που δε θα ξεπερασει τα 500€.
με 500 ευρω συγνωμη αλλα δεν κανεις τιποτα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-02-12, 11:09
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW M3 E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να διευκρινισω ομως οτι δε ψαχνω για 3λιτρο αλλα για 3,2 και δευτερον τα φοραω ηδη ολα τα πραγματα εκτος του μοτερ.

Εγω σας ζητησα να με βοηθησετε σε κατι που δε θα ξεπερασει τα 500€.
Να μας πεις αν θες ποσα πληρωνες το χρονο παγια εξοδα για το αμαξι σου(φοροι-σηματα ασφαλεια και δε ξερω και τι αλλο)
Συγνώμη, αλλά αν το κόστος είναι πολύ χαμηλότερο του 3.0 από το 3.2 τι πειράζει?
Ακόμα και 2λιτρο να το δηλώσεις, θα έχεις 660 ευρώ (χωρίς να βάλουν άλλη αύξηση) + παραπάνω ασφάλεια+τεκμήριο χωρίς να είσαι και νόμιμος.

Αν βάλεις πρόγραμμα και εξάτμιση θέλεις κανά χιλιάρικο. Μπορεί να δείς κάποια διαφορά στις μεσαίες στροφές, εξαρτάται από το μοτέρ αυτό (άλλοι κινητήρες έχουν περιθώριο κέρδους, άλλοι όχι). Δε ξέρω για το Μ44 τι κερδίζει.

Αν σκέφτεσαι τα 500 ή τα 1000 ευρώ σημάινει ότι δεν σου περισσεύουν για πέταμα.
Αν σου περίσσευαν χρήματα, βάλε ότι θέλεις. Αν θέλεις πιο σπορ ήχο βάλε μια εξάτμιση στο κάτω κάτω (με 200 ευρώ βάζεις ένα τελικό σιλανσιέ), μόνο ήχος φυσικά είναι η εμφανής αλλαγή.

Άστο όπως είναι, καλύτερα κάνε μια καλύτερη συντήρηση στο αυτοκίνητο σου, θα πιάσουν πιο πολύ τόπο τα 500 ευρώ.

Για Μ3, το πόσο πουλιούνται κλπ, είναι ανώφελο, αφού και τσάμπα να τα πάρεις, θα θέλεις διπλά χρήματα από τώρα για τέλη, ασφάλεια, καύσιμα και τριπλάσια για συντήρηση....
. Αν δεν υπάρχει θέμα κάνεις ότι θέλεις. Αλλά μην ξεχνάμε ότι το κόστος του Μ3 δεν είναι μόνο η μετατροπή.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-02-12, 11:28
BMW M3 E30 Ο χρήστης BMW M3 E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Μηνύματα: 28
BMW M3 E30 is on a distinguished road
Talking

Δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι πλεον που να τους περισευουν τα λεφτα κι αν υπαρχουν παλι δεν τα εχουν για πεταμα.Προφανως εχω καποια λεφτα αλλιως θα ηταν ανωφελο να συζηταμε απλα επειδη μερα με τη μερα μας γ@μ@νε ολο και περισσοτερο μηπως δεν αξιζει τον κοπο τελικα να κανεις το οτιδηποτε.Κι αυτο που ζηταω ειναι κατι προσωρινο με το προγραμμα μεχρι να δουμε τι θα γινει.Αλλωστε σε λιγο μπορει να μην εχουμε ουτε δουλεια.Ποια Μ3!!!!!!

Παντως αν μου πεσει καμια τρελη ευκαιρια στην αντιληψη μου θα το παρω και ας το κοιταω μετα.χαχαχαχχα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-02-12, 11:36
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Με όλα τα δεδομένα, παλιά και νέα, σου λέω απλά...
Δεν έχεις καμία ελπίδα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-02-12, 12:48
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.