Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-05-09, 13:37
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Γρατζουνιές....

Κάποιος καλός άνθρωπος στόλισε με το μαχαιράκι/κλειδί το αμάξι απο πίσω μέχρι μπροστά...(πόρτ μπαγκάζ,όοολη η δεξιά πλευρά και το φτερό...πολύ θάθελα να τον πετύχαινα αλλά δε γίνεται...από δω και πέρα τι γίνεται, το πάρκιν δεν είχε κάμερες ασφαλείας οπότε από δω και πέρα πρέπει να λάβω τα μέτρα μου...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-05-09, 13:48
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Πήγαινε φίλε μου σε καμία Chipsaway http://www.chipsaway.gr/ ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία που ασχολείται με τοπικές βαφές ...Και ο ξάδερφος μου εκεί πήγε (chipsaway στην γλυφάδα) με παρόμοια περίπτωση...Η δουλειά που έκαναν απλα τέλεια!

Y.Γ Προσοχή δαγκώνουν λίγο στην τιμή αλλά όσες εταιρίες ασχολούνται με αυτά,όλες παίζουν στις ίδιες τιμές...Δεν πρόκειται να βρεις καμία τεράστια διαφορά στο θέμα των χρημάτων...Οπότε κοίταξε για το επίπεδο εργασίας που παρέχουν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 30-05-09 στις 13:51
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-05-09, 14:22
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Ακριβώς...Chips Away η καλύτερη επιλογή. Υπολόγισε περίπου 150-200 ευρώ την επιφάνεια/πόρτα. Εναλλακτικά, για βαφή στην αντιπροσωπεία το κόστος θα ήταν 500-700 ευρώ η πόρτα/επιφάνεια.

Έχει τύχει και σε μένα, μάλιστα μόλις το είχα πάρει και ήταν τη πρώτη μέρα που το είχα πάρει στη δουλειά, δυστυχώς τότε δεν είχε πάρκιν εκεί και κάποιος "καλό παιδάκι" το στόλισε στη πόρτα. Το αγνόησα και την επόμενη μέρα πήγα καρφί για Chips Away. Το απόγευμα της ίδιας μέρας ήταν έτοιμο (τους έδωσα και κάτι παραπάνω για το κόπο τους) και τέλος καλό, όλα καλά.

Κάνουν ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ δουλειά όντως!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-05-09, 14:33
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγαινε φίλε μου σε καμία Chipsaway http://www.chipsaway.gr/ ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία που ασχολείται με τοπικές βαφές ...Και ο ξάδερφος μου εκεί πήγε (chipsaway στην γλυφάδα) με παρόμοια περίπτωση...Η δουλειά που έκαναν απλα τέλεια!

Y.Γ Προσοχή δαγκώνουν λίγο στην τιμή αλλά όσες εταιρίες ασχολούνται με αυτά,όλες παίζουν στις ίδιες τιμές...Δεν πρόκειται να βρεις καμία τεράστια διαφορά στο θέμα των χρημάτων...Οπότε κοίταξε για το επίπεδο εργασίας που παρέχουν...
πέραν της διόρθωσης -και άμεσα γιατί έχει φτάσει στη λαμαρίνα το "σφάξιμο"- λέω να λάβω και κάποια ηλεκτρονικά μέτρα για την επόμενη φορά...αφού δε σέβονται τίποτα δε θα τους σεβαστώ κι εγώ...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-05-09, 14:44
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
αφού δε σέβονται τίποτα δε θα τους σεβαστώ κι εγώ...
καλά θα κάνεις φίλε μου!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-05-09, 18:55
Το avatar του χρήστη george kaleas
george kaleas Ο χρήστης george kaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 500
george kaleas is on a distinguished road
παιδια δεν ξερω αμα ειναι λαθος που το γραφω αμα ειναι να το διαγραψουν!
δεν εχω καθολου καλη εμπειρια απο chipsaway εχω φτιαξει μια γρατζουνια και το εχουν κανει σκατ@ παλη
καλλα ειναι σε σημιο που το βλεπω μονο εγω....
καλητερα να πας καπου αλου!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-06-09, 08:00
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george kaleas Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια δεν ξερω αμα ειναι λαθος που το γραφω αμα ειναι να το διαγραψουν!
δεν εχω καθολου καλη εμπειρια απο chipsaway εχω φτιαξει μια γρατζουνια και το εχουν κανει σκατ@ παλη
καλλα ειναι σε σημιο που το βλεπω μονο εγω....
καλητερα να πας καπου αλου!!
Καλημέρα και καλό μήνα!
Φίλε δε έχω να χάσω τίποτα...θα κάνω μια βόλτα!...το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα γίνει σωστό το χρώμα...αυτο το quartzblau το κόβω για λίγο μυστήριο... θα δείξει...

btw υπάρχει στο αμέρικα σύστημα με κάμερες που καταγράφει τα πάντα,οπτικά και ηχητικά...και δεν είναι και απλησίαστο από πλευράς κόστους,και έχει δυνατότητα σε real time να σου στέλνει sms με το τι γίνεται στο παραμικρό άγγιγμα...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 01-06-09 στις 08:04
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-06-09, 08:07
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
η αληθεια.....χωρις να εχω κανει επισκευη αλλα μονο παιρνοντας προσφορα για ζημια (τσουχτεροτατη θα ελεγα)..............εχω ακουσει πολλα αρνητικα σχολια οπως το οτι η ζημια αντικαθισταται μεν αλλα προσωρινα...με τα πλυσιματα και το περασμα μικρου χρονικου διαστηματος,η ζημια επανερχεται στην αρχικη της μορφη!!!





Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george kaleas Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια δεν ξερω αμα ειναι λαθος που το γραφω αμα ειναι να το διαγραψουν!
δεν εχω καθολου καλη εμπειρια απο chipsaway εχω φτιαξει μια γρατζουνια και το εχουν κανει σκατ@ παλη
καλλα ειναι σε σημιο που το βλεπω μονο εγω....
καλητερα να πας καπου αλου!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-06-09, 09:01
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
η αληθεια.....χωρις να εχω κανει επισκευη αλλα μονο παιρνοντας προσφορα για ζημια (τσουχτεροτατη θα ελεγα)..............εχω ακουσει πολλα αρνητικα σχολια οπως το οτι η ζημια αντικαθισταται μεν αλλα προσωρινα...με τα πλυσιματα και το περασμα μικρου χρονικου διαστηματος,η ζημια επανερχεται στην αρχικη της μορφη!!!
κατάλαβα...τίποτα δεν αντικαθιστά το μαμά βάψιμο...δε τη γλυτώνω την ολική...καλά νά'μστε,και από μήνα πάω για μεικτή να τελειώνουμε...βαρέθηκα...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-06-09, 09:07
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς...Chips Away η καλύτερη επιλογή. Υπολόγισε περίπου 150-200 ευρώ την επιφάνεια/πόρτα. Εναλλακτικά, για βαφή στην αντιπροσωπεία το κόστος θα ήταν 500-700 ευρώ η πόρτα/επιφάνεια.

Έχει τύχει και σε μένα, μάλιστα μόλις το είχα πάρει και ήταν τη πρώτη μέρα που το είχα πάρει στη δουλειά, δυστυχώς τότε δεν είχε πάρκιν εκεί και κάποιος "καλό παιδάκι" το στόλισε στη πόρτα. Το αγνόησα και την επόμενη μέρα πήγα καρφί για Chips Away. Το απόγευμα της ίδιας μέρας ήταν έτοιμο (τους έδωσα και κάτι παραπάνω για το κόπο τους) και τέλος καλό, όλα καλά.

Κάνουν ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ δουλειά όντως!
Εγω στην chipsaway στον πειραια πριν 15 μερες εδωσα 90ε το κοματι για μια γρατζουνια επι 3 κοματια απο Q7(2 πορτες και εμπρος φτερο) συνολο 270 ευρω.
Και πραγματι κανουν πολυ καλη δουλεια!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ : 01-06-09 στις 09:19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.