Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-12-05, 00:48
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Τάσο ξέχασα να σε ρωτήσω,η τιμή στα 650 ευρώ ισχύει ακόμα;;
Μάνο μάλλον η άποψη σου συμπίπτει κάπως με του Τάσου που λέει οτί δεν ξέρουν να λύνουν βίδα.
τάσο μια και ξέρεις,η διαδικασία ποιά είναι;Όλα τα κομμάτια που είναι να ντυθούν με δέρμα πρέπει να ξηλωθούν;;;
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-12-05, 03:28
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact
Τάσο ξέχασα να σε ρωτήσω,η τιμή στα 650 ευρώ ισχύει ακόμα;;
Μάνο μάλλον η άποψη σου συμπίπτει κάπως με του Τάσου που λέει οτί δεν ξέρουν να λύνουν βίδα.
τάσο μια και ξέρεις,η διαδικασία ποιά είναι;Όλα τα κομμάτια που είναι να ντυθούν με δέρμα πρέπει να ξηλωθούν;;;


για το αν ισχυει ακομα αυτη η τιμη δεν ξερω να σου πω(ενα τηλ θα σου λυσει την απορια)....οσο για την αλλη ερωτηση σου ειναι πως "ναι" πρεπει να ξηλωθουν ολα τα κοματια....!!!εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα αν τα ξαναπηγαινα για ντυσιμο.....και να σου πω και κατι...και σε αλλο μαγαζι να πηγαινα πιο καλυτερο(πχ. conolly κτλ) παλι θα τα εβγαζα τα καθισματα και τα πλαινα και θα τους τα πηγαινα ετοιμα!!!!!μην νομιζεις οτι ενδιαφερονται....παρα μονο αν ειναι δικο τους το αυτοκινητο......σε καθε αλλη περιπτωση .... στα @ρχιδι@ τους τι θα κανουν στο αμαξι σου!!!και μην νομιζεις οτι αυτο γινεται μονο σε "ταπετσερηδες" αλλα και σε ηλεκτρολογια και σε φανοποιεια κτλ......

Υ.Γ. δεν ειναι τυχαιο φιλε Νικο που εχω βγαλει 2 φορες μονος μου το ταμπλο απο το Ε30(μια για να αλλαξω το ταμπλο(εβαλα ενα σε καλυτερη κατασταση) και μια για να αλλαξω το ψυγειακι του καλοριφερ.....κι αυτο το εκανα οχι για να γλυτωσω τα 150 ευρο που θα εδινα στον ηλεκτρολογο αλλα μολις τον ειδα και τραβουσε καποια κοματια του ταμπλο χωρις να ξερει τι του γινεται και αρχισαν να κοβονται βασεις κτλ.......εεεεε δεν αντεξα....το πηρα απο το μαγαζι και το εβγαλα ολομοναχος(εκανα και 2-3 μ@λακιες την 1η φορα...αλλα τουλαχιστον ηξερα οτι τις εκανα εγω ο ιδιος)!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-12-05, 10:44
Το avatar του χρήστη GS1821
GS1821 Ο χρήστης GS1821 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-07-2005
Μηνύματα: 165
GS1821 is on a distinguished road
Άλλο ένα σχετικά οικονομικό μαγαζί βρίσκεται στην Αργυρουπόλεως (Roubis) ..αν δεν κάνω λάθος .Κάνει καλή δουλεία και έχεις πάρα πολλές επιλογές σε συνδιασμούς δερματος και δερματινής έχει ποιότητες δερματος και δερματίνης μπορείς πχ να ντυσεις καθίσματα με δερμα και πλαινα και εταζέρα με δερματινη στο ίδιο χρώμα και να μειώσεις το κόστος .'Οποιος ξέρει την Αργυρούπολη βρίσκεται στο ύψος της Κύπρου (πριν τον Σπετζο με τα κρεατα) .
Εγω έντυσα το ΒΜWδακι μου στο connolly στον γέρακα.Αριστη δουλεια χωρις τριγμους στα πλαστικά .Είναι το δεύτερο αυτοκινητο που εφτιαξα στο connolly και πραγματικά τόσο τα δερματα όσο και η δουλεία του είναι εκπληκτική.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-12-05, 11:44
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
MMMmmm Vado ο τυπος εκει εχει δουλεια αρκετη....περναω συνεχεια απο εκει...ειχε φτιαξει και ενας φιλος μου ολοκληρο σαλονι με 600ευρο..πριν 1-2 χρονια...το δερμα ηταν αρκετα καλο...2-3λεπτομεριες παρατηρησα αλλα ειμαι και ψηρας....(εγω θα τα πηγαινα κομματια)

οσο αναφορα τον βρανακη στα καμινια ο ανθρωπος ειναι οκ βγαζεις ακρη μαζι του σου λυνει ολες τις αποριες(ενω αντιθετα στην vado που πηγα μια φορα εναν πακιστανο βρηκα που δεν ηξερε καν ελληνικα) αλλα μολις ακουσεις τιμη το βαζεις στα ποδια...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-12-05, 15:55
m3e36!!! Ο χρήστης m3e36!!! δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-11-2004
Μηνύματα: 40
m3e36!!! is on a distinguished road
ενας φιλος εφτιαξε στη vado τοs2000 του και του κανε τρομερη δουλεια. το σκεφτομαι και γω να το παω εκει
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-12-05, 17:54
Το avatar του χρήστη megistanas
megistanas Ο χρήστης megistanas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-09-2005
Μηνύματα: 242
megistanas is an unknown quantity at this point
Το σκεφτομαι πολυ καιρο ρε παιδια για δερμα στο Ε36 μου, εχω παρει τηλ και στη carrera και στη conolly και στη vado! Οι τιμες που ακουσα ηταν 1450, 1300 και 650 αντιστοιχα! Κανονικα επρεπε ηδη να εχω παει vado, αλλα μου προξενει το ενδιαφερον γιατι στη μιση τιμη? οεο? Κατι δε πρεπει να κανουν καλα, καποιο λακο εχει ο δρομος (η φαβα)! Μηπως ειναι μαπα τα υλικα? οεο?Μηπως ειναι μαπα η εργασια? οεο? Προσωπικα μαλλον δεν θα παω vado, προτιμω να κανω μια μικρη οικονομια, προτιμω και να μου πιασουν λιγο το κολ@#$κι μου, αλλα στη μπεμπα μου θελω ολα να ειναι και να φαινονται ισαξια του ονοματος της, θα ριξω μια ματια και στο μαγαζι (Roubis) στην αργυρουπολως! Πάντως δεν ειναι τοσο απλη αυτη η "μετατροπη"!!! Θελει πολυ σκεψη και παρα πολυ ψαξιμο! Καλές γιορτες σε ολους! Χρονια πολλά! Αντε και να απλωνουμε τους κολ@#$ μας στις χλιδες πάντα!!!!
__________________
Ώρα καλή σου...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-12-05, 20:47
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
μπαααα μονο το ονομα πληρωνεις μην φοβασε... κατι σαν την Lummar και την 3μ ειναι με τα φιμε που πληρωνεις το ονομα... 200ευρω για 3Min δουλεια τα θεωρω υπερβολικα αλλα εκει πηγα και εγω γιατι βαριομουνα να τις περασω μονος μου και την ζελατινα την αγοραζουνε με το μετρο να μην σας πω ποσο ...απλα πληρωνεις τον καναπε που περιμενεις την τηλεοραση τις καραμελιτσες την γκομενα στο ταμιο και τα πουκαμησα απο τα παλικαροπουλα που με το σημα της εταιριας τους...

οσο για τα δερματα αφου μπορεις να τα δεις πριν τα βαλεις τι ανχωνεσε..
οταν πηγα να ντυσω τον τεμπελη σε ενα ταπετσιερη διαλεξα μεταξι 7 δειγματων... με την διαφορα colony με καποιον εξω βαζεις 4 λαστιχα καινουργια η περνεις μπαρες θολων εμπορς και καινουργια ελατηρια...χαχαχαχαχ
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-12-05, 14:37
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Tελικά έκλεισα ραντεβού στη Vado Δευτέρα 9 Ιαν.! Θα μπει δίχρωμο δερμάτινο σαλόνι μαύρο-λευκό και θα αλλαχτούν τα υφάσματα οροφής-κολονάκια και θα γίνουν μαύρα!
Ερώτηση:σκέφτομαι και τον πιθανο συνδυασμό μαύρο-μπλε ανοιχτό(όπως στο σήμα της BMW μόνο και μόνο επειδή το άσπρο θα γίνει σκ@τ@. Καμιά άποψη;
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-12-05, 14:45
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Να τα αποτελεσματα απο την επισκεψη μου στη VADO.
Οποιος εχει δει ηλιοροφη σε Ε36 μπορει να τη συγκρινει με αυτο που μου απμεινε.
Υ/Γ: Δεν εχω φωτογραφια της εξωτερικα πεσμενη ηλιοροφης. Μπορω να βαλω το απογευμα ομως.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00146.JPG (27,3 KB, 98 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00148.JPG (36,4 KB, 100 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00149.JPG (35,0 KB, 90 εμφανίσεις)
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-12-05, 15:08
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
πράγματι δεν είναι καλή δουλειά! Βέβαια για τα δέρματα δεν βλέπω παρά μόνο καλά σχόλια! Βασικά θα εξηγηθώ... Αν το αποτέλεσμα δεν είναι σαν εργοστασιακό θα υπάρξει πρόβλημα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.