Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-09-10, 22:44
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν φτάσεις σε σημείο να ανάψει το λαμπάκι,
έχεις φάει το προστατευτικό υλικό, έχει εκτεθεί ο χαλκός και ο αισθητήρας έχει χαλάσει..
Αλλιώς, δεν νομίζω οτι πρέπει να αλλαχτεί..
Aκριβώς...
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-10-10, 13:18
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Το Σαββάτο βρήκα λίγο χρόνο και πέρασα τα νέα φρένα που περίμενα. Τώρα τα στρώνω φυσικά αλλά από την πρώτη κιόλας στιγμή η διαφορά σε σχέση με τα μαμά είναι εμφανής, έχουν ποιο άμεσο κ δυνατό πάτημα. Περισσότερες πληροφορίες σε λίγες μέρες που θα κάνουν καμία 500χιλ.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg IMAG0048.jpg (288,8 KB, 84 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 11-10-10, 15:57
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kmilioris Εμφάνιση μηνυμάτων
Το Σαββάτο βρήκα λίγο χρόνο και πέρασα τα νέα φρένα που περίμενα. Τώρα τα στρώνω φυσικά αλλά από την πρώτη κιόλας στιγμή η διαφορά σε σχέση με τα μαμά είναι εμφανής, έχουν ποιο άμεσο κ δυνατό πάτημα. Περισσότερες πληροφορίες σε λίγες μέρες που θα κάνουν καμία 500χιλ.
Με δεδομένο οτι κάνεις αντιπαραβολή με φαγωμένα εργοστασιακά φρένα,
αυτή δεν θα ήταν και η εντύπωση που θα αποκόμιζες αν έβαζες καινούρια εργοστασιακά??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 11-10-10, 18:22
Το avatar του χρήστη GIANNISKW
GIANNISKW Ο χρήστης GIANNISKW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Μηνύματα: 168
GIANNISKW is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
η BMW στη σειρά 1 βάζει Ferodo όπως καταλαβαίνεις,είτε τα αγοράσεις από το Σπανό ή από το εμπόριο αγοράζεις το ίδιο πράγμα με τα μισά λεφτά...και δόξα τω θεώ η Φραντζή είναι γεμάτη τέτοια μαγαζιά...

τη Ferodo σαν μάρκα τη χρησιμοποιώ πολλά χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Η BMW βαζει μονο JURID και TEXTAR για γνησιο τακακι
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-10-10, 08:03
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Με δεδομένο οτι κάνεις αντιπαραβολή με φαγωμένα εργοστασιακά φρένα,
αυτή δεν θα ήταν και η εντύπωση που θα αποκόμιζες αν έβαζες καινούρια εργοστασιακά??
Όπως έχω ξαναπεί τα φρένα μου δεν ήτανε φαγωμένα απλά άναψαν κ είχαν μόλις 10000χιλ
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-10-10, 14:34
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
ο αισθητηρας ειναι κατι σαν πορσελανη και λιωνει μαζι με το τακακι....αυτο που δεν ξερω ειναι ,αν τον αλλαξω μονος μου μετα θελει καποιο προγραμματισμο η ειναι plug n play?καποιος που εβαλε aftermarket αν ξερει ας μου πει............
kmilioris......πως τα ειδες τα νεα φρενα σου???πες μας εντυπωσεις
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-10-10, 15:01
Το avatar του χρήστη PANOS320
PANOS320 Ο χρήστης PANOS320 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-11-2007
Μηνύματα: 62
PANOS320 is on a distinguished road
Εμένα πάντως οι δίσκοι μου μελάνιασαν,κάπνισαν,έγιναν μελιτζανί αλλά δεν στράβωσαν ευτυχώς.Άφησα το αυτοκίνητο να πηγαίνει ρολαριστά και απέφυγα την χρήση του φρένου όσο μπορούσα.Το μόνο που μου άφησε είναι ένα σφύριγμα αλλά η απόδοση έμεινε ίδια.Τώρα τελευταία βέβαια, λόγω μια επέμβασης που έκανα, δεν μπορώ να οδηγήσω όμως ο πατέρας μου που κυκλοφορεί ενίοτε με το δικό μου αμάξι μου λέει οτι τα φρένα απο την BMW είναι αρκετα πιο πάνω σε αποτελεσματικότητα και σε αίσθηση απο την Merc του.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-10-10, 15:06
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Ο αισθητήρας δεν θέλει προγραμματισμό.. Απλά reset από το BC... Επίσης το υλικό του νομίζω είναι το ίδιο με τα τακάκια για να φαγώνεται το ίδιο...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-10-10, 15:26
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
thanks koststnt ρωταω γιατι στο ebay εχει καλες προσφορες αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι αποτελεσματικα οσο τα μαμα...τωρα θα μου πεις τοτε βαλε μαμα παλι,ελα ομως που μου αρεσει και οπτικα να φαινεται ο χαρακτος δισκος(πρεπει ομως να ειναι και το ιδιο αποτελεσματικος οπως ξαναειπα)...βεβαια αργο λιγο γιατι εχω 38000 και μου λεει αλλαγη σε αλλες 32000...
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 13-10-10, 22:14
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
ο αισθητηρας ειναι κατι σαν πορσελανη και λιωνει μαζι με το τακακι....αυτο που δεν ξερω ειναι ,αν τον αλλαξω μονος μου μετα θελει καποιο προγραμματισμο η ειναι plug n play?καποιος που εβαλε aftermarket αν ξερει ας μου πει............
kmilioris......πως τα ειδες τα νεα φρενα σου???πες μας εντυπωσεις
Εγώ δεν άλλαξα τους αισθητήρες γιατί απλά δεν είχαν τίποτα… άφησα του ίδιους. Σχετικά με την απόδοση δεν μπορώ να σου πω ακόμα μιας κ έχω κάνει μόλις κ με τα βίας 200χιλ… ελπίζω το σκ να κάνω καμιά 300 ακόμα… θα βγάλω κ φωτογραφίες με τους δίσκους πάνω για να δεις πως φαίνονται.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.