Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-03-15, 18:58
Το avatar του χρήστη ALEXIS_23
ALEXIS_23 Ο χρήστης ALEXIS_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 203
ALEXIS_23 is on a distinguished road
ΦΘΟΡΑ λεβιε ταχυτητων...λυση???



Καλησπερα παιδια.Κουμπωσα σημερα αυτον τον λεβιε Μ και το νικελακι του οπως βλεπετε στην εικονα εχει φθαρει.Ειναι πλαστικο το κομματι και ειναι βαμμενο νικελ-χρωμιο το οποιο στην αριστερη πλευρα εχει χαλασει.Ο υπολοιπος ειναι δερματινος.
Πως μπορω να τον φτιαξω?Να βγαλω το πλαστικο κομματι να το τριψω και να το βαψω? Και να το ξαναβαλω μετα?

Επισεις εκανα την εξης πατεντα και θελω την γνωμη σας αν επραξα σωστα...
Επειδη ηταν λιγο μακρυς τον κοντινα κοβοντας τον προσεκτικα με μια λεπτη λαμα...


Μετα κοντινα και το λεβιεδακι απο το σασμαν....


Και το αποτελεσμα ηταν να εχω ενα κοντο και σταθερο λεβιεδακι Μ οπως το ηθελα γιατι στην αρχη ηταν αρκετα μακρυ ( ψηλο ) και δεν μου αρεσε σαν αισθηση.


Πειτε μου πως μπορω να τον βαψω και να μην φαινεται αυτη η φθορα που εχει και τι γνωμη σας γιαυτην την πατεντα που εκανα.

Επισεις σκεφτομαι να τον κανω φωτιζομενο ακολουθοντας τις οδηγιες ενως φιλου εδω που εχει παραθεσει την διαδικασια αναλυτικα περνοντας λαμπακι με διατριση κατα μηκος του λεβιε εχοντας αποτελεσμα ιδιο με εργοστασιακο.
__________________
KouKouRouKou katastasi...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-03-15, 19:35
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
εμεμα προσωπικα δεν μου αρεσουν τα κοψε-ραψε...χωρις παρεξηγηση...
μπορουσες να πας σε μια αντιπροσωπεια bmw και με 60ε να παρεις τον κοντο λεβιε το δερματινο με το ασημι δακτυλιδι κατω με την m ταπα...οτι πιο ομορφο και εργοστασιακο χωρις να κοψεις το σιδερο απο κατω ουτε τιπτ...και καθεται πιο χαμηλα απο τους αλλους λεβιεδες τυπου νταλικας που εχουν τα περισσοτερα Bmw...και σαν αισθηση μπορεις να βαλεις το σιδερο-λεβιε απο z3m εαν εισαι 6κυλινδρος που ειναι λιγο πιο κοντος με 55ε επισης απο την bmw καινουργιος..
αμα βαλεις αυτα απλα καμια σχεση με πριν και σε look και σε αισθηση...μεχρι και του μηχανικου μου του αρεσε και δεν το περιμενε...
ειχε πει τοτε χαρακτηριστικα:ο λεβιες μαμαει!χαχα
ιδου πως θα φαινεται στην φωτο..
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSCN5765.jpg (110,6 KB, 63 εμφανίσεις)
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-03-15, 20:25
Το avatar του χρήστη ALEXIS_23
ALEXIS_23 Ο χρήστης ALEXIS_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 203
ALEXIS_23 is on a distinguished road
Τον λεβιε μου τον εκανε δωρο ο μηχανικος μου που τον ειχε καιρο στο μαγαζι.Αν επαιρνα λεβιε και κοντιτερο σιδερο απο Ζ3 θα μου εφτανε καπου στα 100 ευρω. Καλα σιγουρα και δεν διαφωνω οτι οτιδηποτε εργοστασιακο ειναι σαφως καλυτερο αλλα δεν ειχα σκοπο να χαλασω 100 ευρω. Και αφου μου τον εδωσε ετσι ( εχει παρει αρκετα λεφτα...κατα καιρους..χααχαχ) και οταν τον κουμπωσα με ξενερωσε που ηταν τοσο ψηλος σαν αγγουρι..σκεφτηκα αυτο και εγινε μικρουλης...
Ναι εξακυλινδρος ειμαι λεο...και γω 28αρης ειμαι..ενα ε36 328 coupe εχω.
Αν και οσο αφορα το σιδερο του σασμαν σκεφτομαι να αγορασω αυτο...
http://www.ebay.co.uk/itm/1615957442...%3AMEBIDX%3AIT
__________________
KouKouRouKou katastasi...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-03-15, 22:23
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ALEXIS_23 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον λεβιε μου τον εκανε δωρο ο μηχανικος μου που τον ειχε καιρο στο μαγαζι.Αν επαιρνα λεβιε και κοντιτερο σιδερο απο Ζ3 θα μου εφτανε καπου στα 100 ευρω. Καλα σιγουρα και δεν διαφωνω οτι οτιδηποτε εργοστασιακο ειναι σαφως καλυτερο αλλα δεν ειχα σκοπο να χαλασω 100 ευρω. Και αφου μου τον εδωσε ετσι ( εχει παρει αρκετα λεφτα...κατα καιρους..χααχαχ) και οταν τον κουμπωσα με ξενερωσε που ηταν τοσο ψηλος σαν αγγουρι..σκεφτηκα αυτο και εγινε μικρουλης...
Ναι εξακυλινδρος ειμαι λεο...και γω 28αρης ειμαι..ενα ε36 328 coupe εχω.
Αν και οσο αφορα το σιδερο του σασμαν σκεφτομαι να αγορασω αυτο...
http://www.ebay.co.uk/itm/1615957442...%3AMEBIDX%3AIT
χα συναδελφος λοιπον...
μπα το short shift που εβαλες μουφα ειναι μην το παρεις...του ζ3M ιδια λεφτα βγαινει αν βαλεις και τα μεταφορικα που ζηταει..βαλε πρωτα το σιδερο του ζ3μ για πιο κοντες διαδρομες στις σχεσεις-αλλαγες ταχυτητων και μετα απο κανα μηνα βαλε και ενα καινουργιο λεβιεδακι και μην ασχοληθεις με αυτο...δεν αξιζει..αμα τα βαζεις σιγα-σιγα και οχι ολα μαζι δεν σου φαινονται...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-03-15, 22:53
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
ο λεβιες του Ζ3Μ μπαινει και σε εξαρι σασμαν ή μονο στο 5αρι ?
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-03-15, 00:14
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
ο λεβιες δεν βαφεται...οτι και να βαλεις με οτι και να το βαψεις με το καιρο απο την χρηση θα ξεβαψει.επισης για να εχει γινει ετσι αυτος ο λεβιες υποθετω οτι ηταν αφτερ μαρκετ σωστα?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-03-15, 00:28
Το avatar του χρήστη ALEXIS_23
ALEXIS_23 Ο χρήστης ALEXIS_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 203
ALEXIS_23 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW_330i Εμφάνιση μηνυμάτων
ο λεβιες δεν βαφεται...οτι και να βαλεις με οτι και να το βαψεις με το καιρο απο την χρηση θα ξεβαψει.επισης για να εχει γινει ετσι αυτος ο λεβιες υποθετω οτι ηταν αφτερ μαρκετ σωστα?
Mπορει....δεν ξερω.Μου τον εδωσε..τον πηρα..μαρεσε..τον μονταρα..τον εβαλα..
ειχα ενα ΜΟΜΟ κοντο δερματινο αρκετα χρονια...αυτον εδω...









τον εβγαλα
νομιζω πως ο μ ειναι καλυτερος
__________________
KouKouRouKou katastasi...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 05-03-15 στις 09:28
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-03-15, 00:50
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
ο Μ εννοειται και καλυτερος αλλα δεν θα κρατησει η βαφη θα ξεβαψει.ο λεβιες ειναι ενα ευαισθητο κομματι του αυτοκινητου γτ μαζι με το τιμονι δεχεται τις περισσοτερες τριβες με τα χερια και οπου υπαρχει μπογια θα ξεφτισει.παντως οπου και να το βαψεις θα το κανεις με βαφη διπλης και μετα βερνικι απο πανω αλλιως θα πεταξει κομματια
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-03-15, 00:50
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Ποια λύση βρε φίλε, ή τον κρατάς όπως είναι (στα μαύρα του τα χάλια δηλαδή) ή αγοράζεις με 50-60 ευρώ έναν καινούριο.
Δεν επισκευάζεται αυτό το πράγμα με τίποτα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-03-15, 01:01
Το avatar του χρήστη ALEXIS_23
ALEXIS_23 Ο χρήστης ALEXIS_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 203
ALEXIS_23 is on a distinguished road
ok....τι ειχαμε τι χασαμε...θα κανω αποπειρα βαφης και να δεν βαφτει το νικελ θα παρω new....
thanks παιδες.
__________________
KouKouRouKou katastasi...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.