Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-09-18, 22:13
Kostas330i Ο χρήστης Kostas330i δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-10-2017
Μηνύματα: 2
Kostas330i is on a distinguished road
F30 318d βελτιώσεις

Καλησπέρα ομάδα! Αφότου πούλησα το αγαπημένο μου e46 330 κινήθηκα για την απόκτηση του f30 318d. Το έχω 6 μέρες τώρα και έχω να πω δυο πρώτες εντυπώσεις :1) άνετο αμάξι με άνετη οδήγηση , δεμένο σφιχτό 2) αν και έχει ροπή λόγω του twin turbo δεν έχω τα γκάζια του 330 και χάνει πολύ! Οποτε καταλαβαίνετε και με βάσει το τίτλο ότι θα ήθελα απόψεις για τη βελτίωση του. Από BMW spans μου είπαν ότι υπάρχει kit (κάτι σαν εγκεφαλακι που κουμπώνει) και λόγω του ότι το 318d είναι ακριβώς ίδιο με το 320d, δεν αλλάζει τπτ απολύτως μονάχα η χαρτογράφηση ανεβαίνει στα 191 και +9κιλα ροπής, απλά με αυξημένο κόστος 1500€,η άλλη λύση και πολύ οικονομική είναι πρόγραμμα stage 1 σε πρόγραμμα με 400€ και αυτά κυμαίνετε στα 196hp και +9,4 κιλά ροπής, απλά είναι από κάποιον και όχι φιξ πρόγραμμα με όλους τους κινδύνους του. Ποιες οι γνώμες σας? Αν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.