Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-11-18, 01:02
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Αμορτισερ bilstein ε36 316

Παιδια καλησπερα ... εχω να σας κανω μερικες ερωτησεις για ε36 316 μ40...το αυτοκινητο φοραει τα μαμα ελατηρια με τα κιτρινα bilstein με το λεπτο καλαμι ...απ οσο ξερω εβγαιναν με λεπτο και με χοντρο καλαμι και λεγονταν b6, αλλα πλεον κυκλοφορουν μονο τα χοντροκαλαμα ...επειδη θα ηθελα να εστιασω οσο το δυνατον στην οδηγικη ανεση θα ηθελα να μου πειτε γνωμη για τα bilsten b4 που αν δεν κανω λαθος ειναι αυτα που προτεινει ο κατασκευαστης...επισης αν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε ποιοτητα και ανεση απο καποια αλλη μαρκα ...τα b4 τα βρισκω απο 180 ευρω που θεωρω πολυ καλη τιμη, ωστοσο δεν τα εχω δοκιμασει ποτε διοτι το αμαξι φορουσε παντοτε τα κιτρινα b6 με το λεπτο καλαμι...επισης απο το δικο μου 318ις εχω κρατημενα τα εργοστασιακα ελατηρια που εαν δεν κανω λαθος ειναι 1,5 ποντο χαμηλοτερα ...γινεται να βαλω αυτα μαζι με τα νεα αμορτισερ?το αυτοκινητο φοραει 16αρες...ευχαριστω εκ των προτερων
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-12-18, 20:44
x318big Ο χρήστης x318big δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 213
x318big is on a distinguished road
ειχα b6 χοντρομπουκαλα και εχω b4 , καμια σχεση δεν υπαρχει ,αλλα μεγαλη διαφορα στην τιμη και στην ανεση.Ετσι κι αλλιως το 36αρι μου πια εχει πολυ γελοια κρατηματα σε σχεση με oτι κυκλοφορει σημερα....
__________________
ειμαι ο 318big επειδη δεν μπορουσα να επανακτησω κωδικο ...ξαναγραφτηκα!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-12-18, 20:51
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Τα τοποθετησα τα παραπανω σημερα..ολα κομπλε ..μια χαρα παει το αμαξι..εννοειται πως με τους δρομους που εχουμε δεν εισαι και 100% ανετος ,αλλα το αμαξι παει μια χαρουλα.
__________________
Sideway is the right way...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 07-12-18 στις 05:46 Αιτία: σκατοδρομους
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.