Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-01-18, 10:45
Το avatar του χρήστη nick_dimi
nick_dimi Ο χρήστης nick_dimi δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-09-2013
Μηνύματα: 56
nick_dimi is on a distinguished road
Μετατροπή Ε46 1.6 σε τι;

Φίλοι μου καλημέρα
Πολύ πιθανόν να έχει απαντηθεί προ πολλού η ερώτησή μου , αλλά ο όγκος πληροφοριών στα forum είναι τεράστιος.
Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω ποιός τύπος κινητήρα θα ταίριαζε στο 1.6 του 2000 χωρίς να χρειαστεί να αλλαχτούν πολλά περιφερειακά ; 1.8 ή 1.9 και τι άλλες αλλαγές πρέπει να γίνουν;
Επίσης θα ταίριαζε από Ε36 1.8 is;Και τελευταία και κουφή ερώτηση...από Ε90 1.6 με το εξατάχυτο;...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-01-18, 16:36
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Το πουλας και αγοραζεις μαμα το 1.8 ή το 1.9 ή 2.0 που θες . Μην κανεις την ζωη σου δύσκολη, τα πράγματα ειναι απλα !
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-01-18, 13:02
Το avatar του χρήστη nick_dimi
nick_dimi Ο χρήστης nick_dimi δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-09-2013
Μηνύματα: 56
nick_dimi is on a distinguished road
Λυπάμαι να το δώσω καθώς το τελευταίο έτος αλλάχτηκαν αμορτισέρ,λάστιχα , ρουλεμάν,σινεμπλόκ,τριβή,κομπρέσορας κλιματισμού,αντλία τιμονιου , ψυγείο καμπίνας και διάφορα άλλα ψιλά.
Το να πάρω όπως σωστά λες έτοιμο όπως το θέλω απ'ο κάποιον που δεν ξέρω , είναι ρίσκο όπως καταλαβαίνεις καθώς δεν ξέρω τι αντίστοιχο θα βγάλει.Γι`αυτό και μόνο σκεφτόμουν την αλλαγή κινητήρα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-01-18, 15:54
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Μια χαρα μου ακούγεται εμενα, εχεις ενα καλοσυντηρημενο αυτοκινητο λοιπον που θα φυγει ευκολα γιατι θα στο αναγνωρίσουν . Πας να μπλέξεις σε κακο μονοπάτι με την μετατροπή απο πολλες πλευρές .
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-01-18, 17:47
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Το καλύτερο ειναι να αλλάξεις αυτοκίνητο.
Για την περιπτωση της αλλαγής του μοτερ το καλύτερο ειναι να βρεις κάποιον που θελει να βάλει μεγαλύτερο και να αγοράσεις αυτό αφού πρώτα το ελέγξεις πάνω στο αυτοκίνητο.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.