Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-03-18, 20:20
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
e36 look m3

Φανταζομαι οτι πολλοι εδω μεσα θα το εχουν κανει και συγγνωμη αν υπαρχει ηδη το θεμα αλλα δεν βρηκα κατι παρομοιο ...εχω καποιες αποριες, ξεκινω λοιπον ..καταρχην να πω πως θελω να αγορασω εμπρος και πισω προφυλακτηρες, πλαινα μαρσπιε, πλαινες φασες και μασκα facelift με μαυρες καρδιες, εχω ηδη τους καθρεπτες ομως και αυτοι θελουν βαψιμο .. ολα τα παραπανω ειναι τα γνωστα ιμιτασιον λουκ μ3 ε36...συγκεκριμενα για οσους ξερουν, τα εχω δει σε γνωστο μαγαζι (ονομα) που ασχολειται με bmw, στην καλλιθεα...ειχε κανεις καποιο θεμα με την εγκατασταση/ποιοτητα τους ,οπως να μην καθονται καλα πανω στο αμαξι, τυχον ασσυμετριες κλπ ? ρωτω διοτι εαν εχουν καποιο θεμα και τα βαψω θα ειναι μη αναστρεψιμη η κατασταση...επισης μια τιμη για να βαφτουν ολα τα παραπανω ,χωρις λυσιμο-δεσιμο, απλα να τα παραδωσω και να τα παρω, αν υπολογιζω γυρω στα 350 ευρω ειναι καλα ? εχω ενα φιλαρακι που μπορουμε να κανουμε το βαλε βγαλε μονοι μας και θελω οσο μπορω να ελαχιστοποιησω το κοστος..επισης ο κωδικος του χρωματος ειναι 300? ξερω οτι ειναι alpinweiss III ευχαριστω εκ των προτερων!
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-03-18, 18:07
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Λογικά καλά θα κάτσουν. Έχε υπόψη σου πάνtως πως τα πλαϊνά μαρσπιέ, θέλουν τρύπες στο σασί για να κουμπώσουν.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-03-18, 22:06
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Ναι το γνωριζω...μιας και το ανεφερες ομως ,τα τσιμουχακια των μαρσπιε ειναι μαυρα και στα γνησια μ3? η ειναι βαμμενα στο χρωμα του αυτοκινητου ? ρωταω γιατι σε οσα βλεπω ειναι μαυρα και δε μαρεσουν...ειναι σαν να ειναι ξενα πανω του...αν ειναι ξεχωριστα θα τα βαψω στο χρωμα του αυτοκινητου
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-03-18, 01:05
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
λυπησου τον κοπο σου για να βγαλεις αυτα τα 350,και μην ριχνεις χρημα στο 36αρι.αστο να ψοφησει ησυχα...για να το αναδειξεις,πρεπει να πεσει τρελο χρημα,αλλιως θα φαινεται παραταιρο το συνολο...σαν κατι λανος με αεροτομες απλωστρες......βαλε λαστιχα,βαλε δισκοπλακες,βαλε οτι θελεις,μην πας να το αλλαξεις εμφανιση με 350 ευρω.....επιδης τα εχω κανει.......
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-03-18, 01:54
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Το αμαξι ειναι μαζεμενο μεσα εξω και εχω τελειωσει απο πλευρας στησιματος...εχω ρυθμιζομενες αναρτησεις πανω σε 18ρες 9,5 και 8,5 ...εχω ηδη τους καθρεπτες και αλλα πολλα και το μονο που μου λειπει ειναι να γινει λουκ μ3...το αμαξι θα το κρατησω για πολλα χρονια και ετσι κι αλλιως οι μαμα προφυλακτηρες τα εχουνε φαει τα ψωμακια τους...απο μικρο παιδι ειχα ονειρο ενα ε36 μ3 αλλα λογω εποχης ας εχω ενα 318is με εμφανιση μ3
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-03-18, 19:24
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///Mflyin' Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αμαξι ειναι μαζεμενο μεσα εξω και εχω τελειωσει απο πλευρας στησιματος...εχω ρυθμιζομενες αναρτησεις πανω σε 18ρες 9,5 και 8,5 ...εχω ηδη τους καθρεπτες και αλλα πολλα και το μονο που μου λειπει ειναι να γινει λουκ μ3...το αμαξι θα το κρατησω για πολλα χρονια και ετσι κι αλλιως οι μαμα προφυλακτηρες τα εχουνε φαει τα ψωμακια τους...απο μικρο παιδι ειχα ονειρο ενα ε36 μ3 αλλα λογω εποχης ας εχω ενα 318is με εμφανιση μ3
Ατοπημα σε
Γεωμετρια
Εμφανιση
Κραδασμοι
Καταπονηση
Καταναλωση
Σπιρταδα
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-03-18, 00:10
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Το αυτοκινητο ειναι λειτουργικοτατο με μαμα καμπερ και χαμηλωμενο ενα δαχτυλο απο τα φτερα...Μακαρι να το εβλεπες απο κοντα και να σε πηγαινα και μια βολτα για να εβλεπες πως στριβει και τι εμφανιση εχει...για την καταναλωση δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να καταλαβεις την παραμικρη διαφορα...ή γνωριζεις να οδηγεις οικονομικα ή οχι...απλα τα πραγματα..ειναι σαν να μου λες οτι θα καταλαβεις διαφορα αν εχεις εναν συνοδηγο διπλα σου... υπαρχουν πολυ πιο σοβαροι συντελεστες στην καταναλωση απο αυτον...οσο για τη σπιρταδα τωρα, εγω την ιδια τελικη εχω και δεν εχω καταλαβει καμια απολυτως διαφορα στο γεμισμα...δε θα κυνηγησω τα δεκατα με το is...επισης με αυτα τα αυτοκινητα παιζεις μονο οπου γυαλιζει.. και οπου γυαλιζει, παιζω μεχρι και με 3η χωρις μπλοκε...στο μονο που θα συμφωνησω ειναι η καταπονηση και οι κραδασμοι οι οποιοι ομως με λιγη προσοχη μειωνονται σε μεγαλο ποσοστο...το αμαξι δεν ειναι καθημερινο εξαλλου....ουτε θα αλλαζε κατι αν ειχα 17αρα...ειδαμε και οταν ειχα 16αρες πριν αλλαξω ζαντες ποσο ανετο ηταν....οι δρομοι ειναι αχρηστοι ουτως η αλλως.
Βγηκαμε και εκτος θεματος!!!
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-03-18, 10:57
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///Mflyin' Εμφάνιση μηνυμάτων
....ουτε θα αλλαζε κατι αν ειχα 17αρα...ειδαμε και οταν ειχα 16αρες πριν αλλαξω ζαντες ποσο ανετο ηταν....οι δρομοι ειναι αχρηστοι ουτως η αλλως.
Βγηκαμε και εκτος θεματος!!!
Όταν από 17άρα, έβαλα 16άρα.....η αλλαγή στην απορρόφηση κραδασμών λόγω προφίλ ελαστικών, ήταν σχεδόν ισάξια με την αλλαγή αμορτισέρ και ελατηρίων Bisltein B8 - HR σε Sachs-Mpack. Πολύ μεγάλη. Δεν θέλω να φαντάζομαι τους κραδασμούς με 18άρα...
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-03-18, 19:39
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Πρέπει να γνωρίζουμε μερικά βασικά πράγματα πριν προβούμε σε αλλαγές τέτοιου είδους στο αυτοκίνητο.

Όταν για το Μ3 με 321 άλογα είναι αρκετές οι 17 άρες, είναι αστείο να λέμε ότι το is γράφει 3ες.
Αν μιλάς για παγοδρόμιο βεβαίως και θα σπινάρει τους τροχούς με 3η αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την διάσταση της ζάντας. Επίσης τι ελαστικά φοράς? Μάρκα, τύπο, χρονολογία.

Είναι εντελώς off topic η συζήτηση αλλά δες το θετικά μιας και για καλό γίνονται όλα αυτά τα σχόλια.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-03-18, 21:11
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Για το μ3 δεν ειναι αρκετες οι 17αρες γιατι δεν ειναι αρκετα λεπτο το προφιλ...στριβεις και στρεβλωνει... η διασταση 225 και 245 ομως ειναι αρκετη...αν βαλεις σε ενα μ3 18αρες παει πολυ καλυτερα...επισης λεω οτι με τα αμαξια αυτα κανεις παιχνιδι μονο σε γυαλι δρομο και οχι σε καλης ποιοτητας πχ αττικη οδος...με μ3 ας πουμε δεν σπινιαρει ουτε η 2α σε τετοιο δρομο.. μονο 1η και με αρκετη καταπονηση...τα λαστιχα ειναι continental sport contact5 225 και 245 ενος ετους και εκανα το παιχνιδι που κανω τωρα απο την αρχη.
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.