Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-03-18, 19:10
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Καλησπέρα φίλε πρόσφατα έκανα και εγώ κάτι παρόμοιο στο δικό μου 36άρι.Άλλαξα μόνο προφυλακτήρες μπρός πίσω από m3 όμως έβαλα γνήσιους μεταχειρισμένους.
Για ιμιτασιόν δεν θα σου πρότεινα μιας και πήρα τις πλαϊνές φάσες look m3 για τις πόρτες και τα φτερά σε ιμιτασιόν και η εφαρμογή επάνω στο αυτοκίνητο ήταν απογοητευτική...και εγώ μάλλον από το ίδιο μαγαζί στην καλλιθέα που λες τα πήρα και τα πέρασε ο λαμαρίνας μου δηλαδή δεν είναι να πεις ότι τα έβαλα εγώ λάθος.Αν ψαχτείς λίγο στο car θα βρείς μεταχειρα γνήσια σε καλύτερες τιμές απ τα καινούργια σε ιμιτασιόν.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-03-18, 20:51
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Οταν λες απογοητευτικη δηλαδη? Μηπως μπορεις να μου στειλεις καμια φωτογραφια σε pm ? Γενικα ξερω οτι σχεδον ολα τα λουκ μ3 ειναι ιμιτασιον και απ οσο τα βλεπω στο δρομο μια χαρα φαινονται...απλα ρωτησα μπας και.... διοτι εαν τα εβαφα ολα μαζι, μαζι με την αγορα τους θα εφτανα την 600αρα και θα ηταν κριμα να μην εμπαιναν καλα, γι αυτο και ρωτησα εμπειριες μιας και το εχουν κανει παρα πολλοι....επισης σε εναν που πηγα μου ειπε οτι δεν βαφονται μονο και ας ειναι ασταρωμενα...θελουν λεει ολη τη διαδικασια απο την αρχη...ο λογος που δεν το εχω κανει ακομα ειναι γιατι δεν εχω ψαχτει αρκετα, αλλα που θα παει θα τη βρω την ακρη...σιγουρα παντως θελω να παω σε καποιον που να εχει ξανακανει αυτο το εγχειρημα..
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-03-18, 21:38
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Για προφυλακτήρες και μασπιε δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλα αν είναι όπως και οι φάσες καλύτερα αστο όπως το έχεις δεν έχουν καθόλου καλή εφαρμογή έχει κενά ανάμεσα στο πλαστικό και την πόρτα το πλαστικό είναι κακής ποιότητας και δεν έχουν καν το λαστιχάκι περιμετρικά για να μην περνάνε βρωμιές νερά κτλ.Φωτό μπορώ να σου στείλω αύριο βεβαια απ όσο ξέρω υπάρχουν διαφορες ποιότητες στα ιμιτασιόν έχει κινέζικα (μακριά) taiwan και τα ευρωπαϊκά που είναι λίγο σε καλύτερη μοίρα βεβαια είναι ποιο ακριβά για αυτό έχει ιμιτασιόν προφυλακτήρα π.χ και με 70€ και με 120€...
Πάντως εγώ στην θέση σου θα έκανα λίγο υπομονή να βρω γνήσια μεταχειρισμένα και λεφτά θα γλιτώσεις και θα είναι καλύτερης ποιότητας
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-03-18, 11:56
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Στην αρχή κούμπωναν όλα έτσι όπως το κυκλωμένο στην 1η φωτογραφία μετά τραβήξαμε λίγο την λαμαρίνα προς τα έξω για να γίνει ποιο επίπεδο και έτσι κάπως κουμπώσαν αλλα και πάλι έχει κάποιο κενό δεν φαίνεται πολύ καλά έβγαλα μερικές φωτογραφίες αλλα δεν φαίνεται πολύ καλά το κενό που έχουν από κοντά φαίνεται περισσότερο.

https://ibb.co/cRkopn

https://ibb.co/enFXFS

https://ibb.co/d0RpvS
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-03-18, 18:15
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Οντως καθονται λιγο περιεργα ...μηπως φταινε τα κλιπς ?
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-03-18, 20:17
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Τα κλίπς ήταν μαζί με τις φάσες set τα δίνουν από τis γνήσιες που έχει το αυτοκίνητο δεν κάνουν είναι διαφορετικά
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-04-18, 14:04
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Να βαλεις το σετακι ολο, το αμαξι σου το αξιζει και δεν ειναι καθολου πεταμενα λεφτα . Θα γινει οπως το ονειρευεσαι . Το Ε36 ειναι για πολλους και μεσα κι εγω το ωραιοτερο και πιο διαχρονικο Μ3 . Γουστα ειναι αυτα . Οσο αφορα την εφαρμογη με πολυ προσοχη στη λεπτομερεια απο τον μαστορα σου θα ειναι αψογο . Μια μικρη ενσταση για τα μεγαλα ζαντολαστιχα κι απο μενα . Μπορει οπτικα το αποτελεσμα να ειναι κ@@@@@τικο , αλλα σιγουρα υστερει σε γεωμετρια και σε καταπονηση του αυτοκινητου . Βεβαια οταν ειχα δει απο κοντα ενος μελους εδω , ενα κοκκινο Ε36 Μ3 με 19αρες σε μια συναντηση-εκδηλωση που ειχαμε κανει μου ειχαν πεσει τα σαγονια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-04-18, 19:28
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Ναι φιλε μου ετσι ειναι..χαιρομαι που με νιωθεις...το μονο θεμα που εχω αυτη τη στιγμη ειναι οτι ειμαι ασχετος απο φανοποιους, καθως δεν ειχα ποτε παρε δωσε μαζι τους (ευτυχως)... οποτε αυτη τη στιγμη δεν γνωριζω τι διαδικασια θα χρειαστει για να βαφτουν και τι κοστος θα εχει αυτη η διαδικασια...ειμαι και ψειρας στο κομματι αυτο οποτε θελω οτι γινει να γινει τελεια...εαν καποιος μπορουσε να με κατευθυνει λιγο θα με βοηθουσε παρα πολυ!
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.