Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-01-05, 18:07
Kiro Ο χρήστης Kiro δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Μηνύματα: 8
Kiro is on a distinguished road
Και επίσημα κάτοχος μιας compact

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα επιτέλους το νέο μου τουτού.
Μια 316 compact ti sport κυκλοφορεί αναμεσά σας. Πιστεύω ότι θα πρέπει να είναι από τα τελευταία με άδεια κυκλοφορίας 2005, αφού οι παραγγελίες έχουν σταματήσει (απ΄ ότι μου είπαν).
Το αυτοκίνητο είναι καλό στο δρόμο με συμπεριφορά πολύ ικανοποιητική. Ασχολούμαι χρόνια με τους αγώνες αυτοκινήτων και μπορώ να πω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο αν το έφτιαχνες σωστά (δηλ. αγωνιστικά και όχι πατέντες που κάνουν διάφοροι) θα γινόταν πραγματικό εργαλείο. Έχει πολύ καλό "δέσιμο" και σε ορισμένες στροφές που το "έβαλα" λίγο πιο γρήγορα (αν και το στρώνω ακόμα) είχε πολύ καλές γραμμές.
Τα bucket της BMW είναι πολύ καλά ότι αφορά την πλευρική στήριξη, αλλά δεν ξέρω τι αντοχές έχουν τα δέρματα τους.
Το τιμόνι έχει καλή ανταπόκριση στις εντολές του οδηγού και για τον κινητήρα δεν θα πω πολλά γιατί είναι ακόμα πολύ νωρίς αφού έχω κάνει μόνο 250 χιλιόμετρα.
Αυτό που αναρωτιέμαι βέβαια είναι αν αυτό το αυτοκίνητο (με το βάρος που έχει) μπορεί να "γυρίσει" σε κάποια στροφή ή είναι αδύνατον με τους 115 ίππους του. Πιστεύω πάντως πως αν προσπαθήσεις αρκετά και αν τα λάστιχα σου είναι σε κάποια πιο φθαρμένη κατάσταση τότε ίσως πας για κάποια μέτρα με τις πάντες.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-01-05, 18:16
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kiro
Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα επιτέλους το νέο μου τουτού.
Μια 316 compact ti sport κυκλοφορεί αναμεσά σας. Πιστεύω ότι θα πρέπει να είναι από τα τελευταία με άδεια κυκλοφορίας 2005, αφού οι παραγγελίες έχουν σταματήσει (απ΄ ότι μου είπαν).
Το αυτοκίνητο είναι καλό στο δρόμο με συμπεριφορά πολύ ικανοποιητική. Ασχολούμαι χρόνια με τους αγώνες αυτοκινήτων και μπορώ να πω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο αν το έφτιαχνες σωστά (δηλ. αγωνιστικά και όχι πατέντες που κάνουν διάφοροι) θα γινόταν πραγματικό εργαλείο. Έχει πολύ καλό "δέσιμο" και σε ορισμένες στροφές που το "έβαλα" λίγο πιο γρήγορα (αν και το στρώνω ακόμα) είχε πολύ καλές γραμμές.
Τα bucket της BMW είναι πολύ καλά ότι αφορά την πλευρική στήριξη, αλλά δεν ξέρω τι αντοχές έχουν τα δέρματα τους.
Το τιμόνι έχει καλή ανταπόκριση στις εντολές του οδηγού και για τον κινητήρα δεν θα πω πολλά γιατί είναι ακόμα πολύ νωρίς αφού έχω κάνει μόνο 250 χιλιόμετρα.
Αυτό που αναρωτιέμαι βέβαια είναι αν αυτό το αυτοκίνητο (με το βάρος που έχει) μπορεί να "γυρίσει" σε κάποια στροφή ή είναι αδύνατον με τους 115 ίππους του. Πιστεύω πάντως πως αν προσπαθήσεις αρκετά και αν τα λάστιχα σου είναι σε κάποια πιο φθαρμένη κατάσταση τότε ίσως πας για κάποια μέτρα με τις πάντες.
Καλοταξιδο φιλε!
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-01-05, 19:39
Το avatar του χρήστη Ripper
Ripper Ο χρήστης Ripper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 180
Ripper is on a distinguished road
Kiro me ta mama amortiser ta ides ola afta (ego exo pi POLI xirotera gia to kratima tou!)??!? Pou na valis tpt kalitero!!

KALOTAKSIDO!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-01-05, 20:32
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kiro
Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα επιτέλους το νέο μου τουτού.
Μια 316 compact ti sport κυκλοφορεί αναμεσά σας. Πιστεύω ότι θα πρέπει να είναι από τα τελευταία με άδεια κυκλοφορίας 2005, αφού οι παραγγελίες έχουν σταματήσει (απ΄ ότι μου είπαν).
Το αυτοκίνητο είναι καλό στο δρόμο με συμπεριφορά πολύ ικανοποιητική. Ασχολούμαι χρόνια με τους αγώνες αυτοκινήτων και μπορώ να πω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο αν το έφτιαχνες σωστά (δηλ. αγωνιστικά και όχι πατέντες που κάνουν διάφοροι) θα γινόταν πραγματικό εργαλείο. Έχει πολύ καλό "δέσιμο" και σε ορισμένες στροφές που το "έβαλα" λίγο πιο γρήγορα (αν και το στρώνω ακόμα) είχε πολύ καλές γραμμές.
Τα bucket της BMW είναι πολύ καλά ότι αφορά την πλευρική στήριξη, αλλά δεν ξέρω τι αντοχές έχουν τα δέρματα τους.
Το τιμόνι έχει καλή ανταπόκριση στις εντολές του οδηγού και για τον κινητήρα δεν θα πω πολλά γιατί είναι ακόμα πολύ νωρίς αφού έχω κάνει μόνο 250 χιλιόμετρα.
Αυτό που αναρωτιέμαι βέβαια είναι αν αυτό το αυτοκίνητο (με το βάρος που έχει) μπορεί να "γυρίσει" σε κάποια στροφή ή είναι αδύνατον με τους 115 ίππους του. Πιστεύω πάντως πως αν προσπαθήσεις αρκετά και αν τα λάστιχα σου είναι σε κάποια πιο φθαρμένη κατάσταση τότε ίσως πας για κάποια μέτρα με τις πάντες.
Kiro καλορυζικο + καλοταξιδο!!
Γυριζει μια χαρα!!Εγω με "μαμα" αναρτηση + 15αρες δεν εχω δει ακομα υποστροφη + το εχω κοντα ενα χρονο!!(Με τους καταλληλους χειρισμους βεβαια ,αλλιως υποθετω εμφανιζεται,αφου εχει..."φιλικο" στησιμο)(Αλλωστε τα παντα υποστρεφουν)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-01-05, 22:43
Το avatar του χρήστη cHaOtIc_dRaGoN_Gr
cHaOtIc_dRaGoN_Gr Ο χρήστης cHaOtIc_dRaGoN_Gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2005
Μηνύματα: 167
cHaOtIc_dRaGoN_Gr is on a distinguished road
Talking

OI 115 EINAI ΑΡΚΕΤΟΥΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΤΑΞΕΙ ΠΟΠΟ...
ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΓΛΥΚΙΑ ΠΙΣΩ ΚΙΝΗΣΗ...
ΟΙ ΠΙΣΩΚΟΥΝΕΣ ΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΝ!!!
__________________
iT's ThE eNd Of ThE WoRlD tHaTs wE kNoW iT
BuT bMw E30 iS tHe BeSt CaR!
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-01-05, 22:47
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
καλοριζικο ρε φιλε...καλοταξιδο!!!!ωραια επιλογη εκανες!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-01-05, 22:52
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Καλώς ήρθες στην παρέα
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-01-05, 08:38
CROESUS Ο χρήστης CROESUS δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Μηνύματα: 6
CROESUS is on a distinguished road
Kiro καλημέρα, καλορίζικο και καλοτάξειδο το νέο σου αυτοκίνητο. Είμαι κάτοχος από τέλος Ιουλίου μιας ίδιας 316 και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα, ότι είναι η καλύτερη προσφορά που έχει κάνει ηΒΜW μέχρι τώρα.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής, όταν έχεις βγάλει το κλειδί από το διακόπτη και έχεις σε λειτουργία το radio-cd, αν μπορείς να το ελέγχεις (ένταση φωνής, επόμενο κομμάτι κλπ) από τα χειριστήρια που υπάρχουν στο τιμόνι.
Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-01-05, 11:33
Kiro Ο χρήστης Kiro δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Μηνύματα: 8
Kiro is on a distinguished road
Κύριοι σας ευχαριστώ....

Κύριοι σας ευχαριστώ για τις ευχές σας και ανταποδίδω σε όλους σας για πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα (και πάντα μέσα στο δρόμο και όχι στα χωράφια)
Το compact είναι πραγματικά ένα ιδιαίτερο αυτοκίνητο το οποίο με τις κατάλληλες επεμβάσεις μπορεί να γίνει ακόμα ποιο όμορφο (αν και πιστεύω ότι με τις 17άρες και το όλο του look η BMW προσφέρει τα μέγιστα)
Σίγουρα οι 115 ίπποι δεν είναι γι΄ αυτό το βαρύ αμάξωμα και πραγματικά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το αγόρασα για τα γκάζια του.
Το θέμα όμως είναι για ποιο λόγω αγοράζεις ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
Άλλοι θέλουν την πολυτέλεια του, άλλοι τα γκάζια του, άλλοι την άνεση, άλλοι την επίδηξη της οικονομικής τους ευρωστίας κ.τ.λ
Εσείς γιατί το αγοράσατε;
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-01-05, 11:38
Το avatar του χρήστη DRIFTER
DRIFTER Ο χρήστης DRIFTER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 423
DRIFTER is on a distinguished road
Kαλοτάξιδο και καλά ανάποδα
__________________
ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ

ΣΩΤΗΡΗΣ H DRIFTER

Κάθε πλατεία και χαρά κάθε στροφή και τρέλα δώσε κλώτσο να γυρίσει το Ε30 να σβουρίσει ! ! !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.