Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-10-10, 21:41
xenophon74 Ο χρήστης xenophon74 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-04-2007
Μηνύματα: 9
xenophon74 is on a distinguished road
Οταν πηγαινω πίσω και μόνο οταν το τιμόνι ειναι τέρμα δεξία.μπροστα κανονικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα , κανενας ήχος.και στην όπισθεν οχι συνεχομενα δηλαδη, για λιγα μέτρα προς το τέλος. ακινητος το τιμονι ειναι τελειο, ουτε τακ ουτε τουκ ,τιποτα.ουτε σε κινηση εμπρος , ολα ειναι τελεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xenophon74 : 27-10-10 στις 21:44
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-10-10, 21:49
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Δώσε μου μέχρι την παρασκευή να το κοιτάξω, και να σου πω...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-10-10, 21:55
xenophon74 Ο χρήστης xenophon74 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-04-2007
Μηνύματα: 9
xenophon74 is on a distinguished road
Σε ευχαριστώ πολύ!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-10-10, 22:01
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Πρέπει να δώ αν έχουν gearhub στους τροχους αυτά τα μαραφέτια...
Παρασκευή τα ξαναλέμε...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-10-10, 22:06
xenophon74 Ο χρήστης xenophon74 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-04-2007
Μηνύματα: 9
xenophon74 is on a distinguished road
ΟΚ. Θα περιμενω απαντηση σου. εαν θελεις το εμαιλ μου ειναι xenophon74@hotmail.com

σε ευχαριστώ και πάλι.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-10-10, 23:17
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα τρελαμενε...και μενα bmw κυλαει στο αιμα μου,αλλα ειμαι και ο μεγαλυτερος κραχτης της.Και θεωρω οτι μπορω να εχω και μια αποψη παραπανω και τεκμηριωμενη καλυτερα απο μερικους αλλους φιλους.Απο εκει και περα,οπως εγραψα και πιο πανω,οπου πρεπει να κραζουμε να το κανουμε και οπου πρεπει να ειμαστε λογικοι,να ειμαστε λογικοι και οχι υπερβολικοι.Η επικοινωνια γινεται με ενδοεπικοινωνιακα προγραμματα μεταξυ αντιπροσωπειων-BMW Hellas και BMW Γερμανιας τα οποια στηριζονται στο ιντερνετ.Το να πεσει ενας σερβερ ή να γινεται αναβαθμιση εκεινες τις ωρες και να μην μπορει να υπαρξει επικοινωνια (ή ακομα και ενα update προγραμματος σε καποιο αμαξι που περιμενει να συνδεθει η κεφαλη του διαγνωστικου στον εγκεφαλο) ειναι συχνο φαινομενο και μπορει να τυχει οποτεδηποτε στο καθενα.
Οπως ακριβως οταν δεν εχεις και εσυ και εγω καμια φορα ιντερνετ.Λες και εκει οτι ειναι υποπτο που η HOL,OTE,Forthnet και οποιος αλλος παροχος ιντερνετ υπαρχει δεν μας δινει γραμμη???

Ξαναλεω...Μην ειστε υπερβολικοι...

Geo_3D επέτρεψέ μου να έχω μια άλφα επιφύλαξη (η οποία ίσως οδήγησε στην υπερβολή όσον αφορά το σχόλιό μου στο post αυτό) , λόγω του προβλήματος που είχα στο αμάξι μου, το οποίο πρόβλημα με ταλαιπωρούσε 1,5 χρόνο. Αν δεν έχεις αντίρρηση μπορώ να σου στείλω την ιστορία σε p.m. για να μην βγαίνουμε off topic. Ίσως είμουνα υπερβολικός, όπως λες, καμιά αντίρρηση, όμως θα έχω και εγώ τους λόγους μου.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-10-10, 23:26
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Απλά το αναφέρω, χωρίς να γνωρίζω μηχανολογικά εάν έχει σχέση.
Στον Άσσο μου, από την αρχή που τον αγόρασα καινούριο, στην 1η και στην όπισθεν, όταν το ρεζερβουάρ καυσίμου ήταν μισοάδειο, έκανε έναν παρόμοιο κτύπο,που ακουγόταν από το πίσω μέρος, σαν να κτυπάει μέταλλο με μέταλλο.Δεν το έκανε όταν το ρεζεερβουάρ ήταν γεμάτο.Είχα τρελαθεί, το είχα πάει σε εξουσιοδοτημένο, έβγαλαν τον πίσω προφυλακτήρα, αλλά δεν διαπίστωσαν κάτι.
Από ό,τι κατάλαβα μόνος μου στη συνέχεια, ήταν το φλοτέρ του ρεζερβουάρ καυσίμου, το οποίο, κατά την κίνηση του αυτοκινήτου, κτυπούσε στα τοιχώματα του ρεζερβουάρ. Το λέω απλά σαν σκέψη. Για παρατήρησέ το, μήπως είναι κάτι τέτοιο. Πάντως μην αγχώνεσαι, από την περιγραφή σου δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό. Εάν βρεις τελικά τη λύση, παρακαλώ ενημέρωσε. Ελπίζω να βοήθησα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-10-10, 15:51
xenophon74 Ο χρήστης xenophon74 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-04-2007
Μηνύματα: 9
xenophon74 is on a distinguished road
Τελικα το κανει και στα δεξια και στα αριστερα! τι να πω.....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-10-10, 16:08
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xenophon74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικα το κανει και στα δεξια και στα αριστερα! τι να πω.....
Τοτε, μάλλον δεν πρόκειτε για βλάβη..
Που τον ακούς τον ήχο? εμπρός-πίσω-κέντρο/δεξιά-αριστερά????
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-10-10, 17:04
xenophon74 Ο χρήστης xenophon74 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-04-2007
Μηνύματα: 9
xenophon74 is on a distinguished road
Θα προσπαθησω να ειμαι παραστατικος. προχωρασ κανονικα.,βρισκεις μια θεση να παρκαρεις, λες, εδω ειμαστε. Βαζω οπισθεν, κανε μερικα μετρα, ακουγετε γδουπος(οχι μεταλλικος θορυβος) κανεισ μερικα μετρα σταματαει.

το εχω δοκιμασει σε ανοιχτο δρομο σαν τον χαζο, εμπρος πισω και το κανει δηλαδη για 2 μετυρα, σταματαει, μετα κανω 2 μετρα διχως ηχο , μετα παλι το κανει.Βαζω πρωτη κανει μπροστα διχως να αλλαξει θεση το τιμονι, ΔΕΝ το κανει.Βαζω οπισθεν, (παντα στην ιδια θεση το τιμονι) το κανει.

Τον ηχο τον ακουω μπροστα και αριστερα (ισως επειδη εγω καθομαι εκει) μεσα στον θολο καπου, ουτε στο τιμονι νοιωθω κατι ουτε τιποτα αλλο.ενα απαλο ντοθπ ντουπ ντουπ .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.