Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-01-12, 14:04
Το avatar του χρήστη dimitris3333
dimitris3333 Ο χρήστης dimitris3333 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Μηνύματα: 14
dimitris3333 is on a distinguished road
SWIRL FLAPS BMW X3 2.0D

swirl flaps ειναι τα πτερυγια (πεταλουδες) στροβιλισμου μεσα στην εισαγωγη..προσοχη σε ολους τους πετρελαιοκινητηρες bmw καθε 50.000 χιλ καθαρισμα και ελεγχο και αντικατασταση αν εχουν φθορα..η φθορα συνηθως ειναι τα πριτσινια που χαλαρωνουν με κινδυνο να περασουν στον θαλαμο καυσης με καταστροφικες συνεπειες..

http://www.pmwltd.co.uk/swirl_flaps.pdf δειτε εδω τι ζημια μπορει να προκληθει και τι πατεντα εχουν φτιαξει οι αγγλοι για να μην ξανα δημιουργηθει προβλημα..!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-01-12, 18:57
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
απο οτι βλεπω,ειναι βιδωτα με κεφαλι τορξ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-01-12, 14:09
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris3333 Εμφάνιση μηνυμάτων
swirl flaps ειναι τα πτερυγια (πεταλουδες) στροβιλισμου μεσα στην εισαγωγη..προσοχη σε ολους τους πετρελαιοκινητηρες bmw καθε 50.000 χιλ καθαρισμα και ελεγχο και αντικατασταση αν εχουν φθορα..η φθορα συνηθως ειναι τα πριτσινια που χαλαρωνουν με κινδυνο να περασουν στον θαλαμο καυσης με καταστροφικες συνεπειες..

http://www.pmwltd.co.uk/swirl_flaps.pdf δειτε εδω τι ζημια μπορει να προκληθει και τι πατεντα εχουν φτιαξει οι αγγλοι για να μην ξανα δημιουργηθει προβλημα..!!
Χρήσιμο ποστ!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-01-12, 13:46
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
από όσο ξέρω αυτό αφορά τους μ47κινητήρες(ε46 )και ούτε καν τους μ47τυ2. Δεν μπορώ να διαβάσω το λινκ οπότε κρατώ μια επιφύλαξη
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-01-12, 10:31
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
μ47τυ2 εχω και εγω...αλλα η αντιμετωπιση ειναι η καταργηση ουτε καν ο ελεγχος...5000 ευρω εδωσα εμαθα...αλλα το εκανα καινουριο! τα 3.0 δεν πρεπει να εχουν ολα!
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-01-12, 12:53
Το avatar του χρήστη dimitris3333
dimitris3333 Ο χρήστης dimitris3333 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Μηνύματα: 14
dimitris3333 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E46 POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
μ47τυ2 εχω και εγω...αλλα η αντιμετωπιση ειναι η καταργηση ουτε καν ο ελεγχος...5000 ευρω εδωσα εμαθα...αλλα το εκανα καινουριο! τα 3.0 δεν πρεπει να εχουν ολα!
φιλε μου για πες μου με τι τροπο τα καταργησες τα flaps..? ειδες διαφορα στην αποδοση..? αν δεν κανω λαθος οι πεταλουδες μεταβαλουν την ροπη για να εχει χαμηλα δυναμη και να μην δουλευει οπως τα δεκαεξαβαλβιδα ψηλα..αν κανω λαθος θελω να με διορθωσετε..!! αυξηση στην καταναλωση..? δουλευει χωρις κανενα προβλημα..?

ευχαριστω δημητρης.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.