Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-09-11, 10:20
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Question ?????

Η μια αποψη ειναι αυτη και την ξερω και εγω πολυ καλα......αν ομως του ελεγε ενδιαφερομαι για το 2011 μοντελο 32Χ...ξερεις τι θα του ελεγε??Γ@μ@αει το εργαλειο,σιγα τα τελη,μια ζωη την εχουμε,να κανεις το κεφι σου,μια ζωη δουλευεις κτλ........και μην μου πεις οτι δεν θα τα ελεγε προκειμενου να πουλησει γιατι αλλιως τι το εχει στη βιτρινα???Τα ιδια λοιπον μπορει να του πει και ο αλλος οταν του πουλαει το μεταχειρισμενο του......παιδια μονα-ζυγα δικα μας δεν γινεται......

Ετσι ειναι ομως,οταν πηγαινες για καινουργιο αμαξι με συγγενικο μου προσωπο (το 2007 για το VW GOLF GTI V) και σου δινανε δωρο πατακια τωρα ας παρουν τα @ρχιδι@ μου............
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-09-11, 10:27
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μια αποψη ειναι αυτη και την ξερω και εγω πολυ καλα......αν ομως του ελεγε ενδιαφερομαι για το 2011 μοντελο 32Χ...ξερεις τι θα του ελεγε??Γ@μ@αει το εργαλειο,σιγα τα τελη,μια ζωη την εχουμε,να κανεις το κεφι σου,μια ζωη δουλευεις κτλ........και μην μου πεις οτι δεν θα τα ελεγε προκειμενου να πουλησει γιατι αλλιως τι το εχει στη βιτρινα???Τα ιδια λοιπον μπορει να του πει και ο αλλος οταν του πουλαει το μεταχειρισμενο του......παιδια μονα-ζυγα δικα μας δεν γινεται......

Ετσι ειναι ομως,οταν πηγαινες για καινουργιο αμαξι με συγγενικο μου προσωπο (το 2007 για το VW GOLF GTI V) και σου δινανε δωρο πατακια τωρα ας παρουν τα @ρχιδι@ μου............
Έτσι κάνουν και έκαναν πάντα όλοι οι έμποροι Γιάννη. Είτε σε αντιπροσωπείες, είτε σε μάντρες.

Το δικό σου πάντα τους βρωμάει, το δικό τους για τα ίδια χαρακτηριστικά είναι/έχει προτέρημα.

Το θέμα είναι ότι αυτοκίνητο πάνω από 2 λίτρα έχει μεγάλο θέμα πια στην μεταπώληση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 16-09-11 στις 10:29
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-09-11, 11:32
Compact316 Ο χρήστης Compact316 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 12-09-2011
Μηνύματα: 8
Compact316 is on a distinguished road
Και εγω που νομιζα οτι οι αντιπροσωπειες ειναι "ελληνικες"...

Καταθεση πινακιδων .... στην αυλη γυαλιζε το ολη μερα η πουλα το κομματι κομματι .

Και οταν ερθουν οι Γερμανοι και οι υπολοιποι στα νησακια μας πουλα τους την χωριατικη σαλατα 20 ευρω και με λαδι extra virgin M 37 ευρω........+ τελος ειδικης καταναλωσης αγγουριου (ειδος πολυτελειας...γιατι δροσιζει η ζοριζει) .
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-09-11, 17:03
Το avatar του χρήστη HITMAN
HITMAN Ο χρήστης HITMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Μηνύματα: 114
HITMAN is on a distinguished road
οι εμποροι παντως δεν πιανονται πουθενα. οσο η γυναικα μου ηταν εγκυος εριξα κι εγω κατι ματιες μπας και εδινα το Ε92 ανταλλαγη με καποιο SW.

πηγα λοιπον σε πολυ γνωστο μαντρα που εδινε (η καλυτερα δινει ακομα) ενα Ε91 330 ΧΙ χωρις ομως κανενα εξτρα πλην απο αυτοματο κιβωτιο και οροφη. ιδια χιλιομετρα με το δικο μου, ιδια ηλικια και κατασταση αυτοκινητου 4ετιας, χωρις τρακαρισματα και τα 2.

ηθελε λοιπον το δικο μου συν 18000 ευρω για να μου δωσει το station wagon, λεγοντας μου πως επειδη εχει μεγαλυτερο μεταξονιο εχει πιο καλα κρατηματα, πως αυτο ειναι ενα αυτοκινητο μοναδικο, πως η ελλαδα εχει πολυ καλη αγορα SW και τα λοιπα, γιατι ποιος να κοιταξει ενα 3αρι κουπε μαυρο και ας ειναι φουλ εξτρα... δεν τα πληρωνεσαι αυτα... μεχρι και για το χρωμα μου ειπε οτι ειναι μοναδικο... εγω δεν το θεωρω ωραιο, αλλα οχι οτι δεν το επαιρνα κιολας. δεν ξεχασε να μου πει ποσο δεν βολευει το κουπε σε οικογενειακη χρηση... βεβαια μου ανεφερε πως το 325 δεν παει κιολας σε σχεση με το τετρακινητο SW λες κι εγω ηθελα να το παρω για να κανω κοντρες...

φυσικα εγω του ειπα πως χαρηκα και εφυγα.

αν θελει παντως ο φιλος να του δωσω τα στοιχεια γιατι φαινεται πως ο ενλογω εμπορος δεν μπορει με τιποτα να αποχωριστει τετοιο καλο αυτοκινητο και ακομα και τωρα, μετα απο 10μηνες το εχει να το χαζευει.

για να καταληξω, ειναι σιγουρα "ειδικη" αγορα, αλλα το θεμα ειναι πως οι εμποροι λενε αυτα που τους συμφερει σε καθε περιπτωση, οποτε ας μην απογοητευεται, ας το κρατησει να το χαρει και να τελειωνει το θεμα. οντως η αγορα πεθανε στα μεγαλα και θα αργησει πολυ να εξισορροπησει μεχρι να φυγουν ολα τα παρκαρισμενα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-09-11, 19:01
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Χαχαχα πήγαινε και πές του...''θα έρθω σε 3 μήνες να το πάρω με ένα τενεκέ λάδι και ένα 5κιλο αλεύρι''.

Είναι φοβεροί πάντως...αξίζει να ακούς τις βλακείες που λένε μόνο και μόνο για να γελάς...είναι καλύτερο από το να δείς κωμωδία στην τηλεόραση.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-09-11, 19:44
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Μην ξεχνάμε πως 3άρα του 2005 είναι Ε46, η οποία σε λιγότερο από χρόνο θα είναι 2 μοντέλα πίσω.

Αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως τα 6 χιλιάρικα δεν είναι τιμή ξεφτίλα, αλλά και πάνω από 10 χιλιάρικα δύσκολα πωλείται, όταν Ε90 316 (που είναι πολύ πιο εμπορική λόγω χαμηλού κυβισμού) του 2007 βρίσκεις με 16-17 χιλιάρικα.

Η κατάσταση στην αγορά είναι αρρωστημένη δυστυχώς, αλλά όσο δύσκολο είναι για κάποιον να πουλήσει ένα αυτοκίνητο, τόσο εύκολο είναι κάποιος με λίγα (αναλογικά πάντα) λεφτά να πάρει αμάξι που πριν 2-3 χρόνια ούτε που το φανταζόταν.
Δυστυχώς, δεν γίνεται να αγοράζουμε φτηνά και να πουλάμε ακριβά, οπότε ή κρατάμε το αμάξι μας και κρεμάμε πινακίδες κλπ, ή το σκοτώνουμε.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-09-11, 20:07
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
λοιπον παιδια να σας πω και εγω την αποψη μ που ειμαι του κλαδου πωλησης των αυτοκινητων..η αληθεια ειναι πως η τιμη που του εδωσαν ειναι καπως υπερβολικη.
αλλα ενα απο αυτα που του ειπαν ειναι αληθεια.
ενα μαγαζι αγοραζοντας ενα τετοιο αυτοκινητο κινδυνεβει να πεταξει τα λεφτα του γιατι ενα τετοιο αμαξι δεν πουλιεται με ΤΙΠΟΤΑ και αν πουληθει πρεπει να παει σε ειδιθκο πελατη που να το αντεχει η τσεπη του.
2ον το περιθωριο κερδους του μαγαζιου απο μια τετοια πωληση ειτε το πιστευεται ειτε οχι ειναι πολυ μικρη γιατι οπως το μαγαζι σ λεει 6000 και ο αγοραστης θα σου πει κατι αντιστοιχο.
η και να μν σ πει μια εξαιτερικα χαμηλη τιμη θα σ πει κανε μου γραμματια με κινδυνο να μν παρεις ποτε τα λεφτα σου γιατι ως γνωστον ποια κανεις δεν πληρωνει.

αποψη μ ειναι αν θελει ο φιλος σου να προσπαθησει να το πουλησει μονος οπως προανεφερε καποιος Η να το δοσει σε μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ να φυγει απο πανω του αμα βιαζεται και ας ειναι και σε μαγαζι.... αλλιως το παντρευεται...

με εκτιμηση!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.