Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-06-04, 03:26
Johny Ο χρήστης Johny δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Μηνύματα: 16
Johny is on a distinguished road
325?

Όπως είχα πεί θα βάλω τον 2500cc κινητήρα πάνω!Μοντέλο 97-98!Έχω βρει κάτι αλλά συνεχίζω να ψάχνω!Άν κανείς ξέρει για κανένα κινητήρα ενδιαφέρομαι!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-06-04, 10:30
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
97-98 μπορεις να βρεις μονο τον 328 που εβγαινε αυτην την εποχη...το 325 εβγαινε μεχρι το 96 νομιζω(μπορει 95) στα e36 kαι στα Ε46 μετα το 2001 οποτε και βγηκε το 3,0 μοτερ.την εποχη που υπηρχε ο 328 η προηγουμενη εκδοση ηταν 323 με 170 αλογα απο τα ιδια κυβικα με το 325(2500κ.εκ.).προσεξε οταν κανεις την μετατροπη μην την πατησεις και σου βαλουν αυτο(323).οταν με το καλο βρεις και το βαλεις πες μας εντυπωσεις τις ολης μετατροπης και τιμες αν θες.good luck
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-06-04, 12:23
Το avatar του χρήστη M5-Matzos
M5-Matzos Ο χρήστης M5-Matzos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 139
M5-Matzos is on a distinguished road
Thumbs up information

Μπορείς να δοκιμάσεις και στον Bmw Παπαδόπουλο στην Θεσσαλονίκη, αν ενδιαφέρεσαι μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνο.
__________________
Dear Lord why my M5 has been crashed ?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-06-04, 13:27
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Tώρα που δεν υπάρχει και τεκμήριο γιατί δεν δίνεις κάτι παραπάνω να το κάνεις Μ3?! Καμία σχέση...... :d
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-06-04, 13:42
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Ίσως έχει κάτι ο Skandalis321. Τουλάχιστον, είχε πριν λίγο καιρό. Θέλεις ολόκληρο τροπέτο να υποθέσω! Πάντως απ΄ότι ξέρω τα τροπέτα Μ3 Ε36 έχουν αρχίζει και σπανίζουν.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-06-04, 14:38
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johny
Όπως είχα πεί θα βάλω τον 2500cc κινητήρα πάνω!Μοντέλο 97-98!Έχω βρει κάτι αλλά συνεχίζω να ψάχνω!Άν κανείς ξέρει για κανένα κινητήρα ενδιαφέρομαι!
Δυστυχώς όπως αναφέρει και ο strax τα τροπέτα για Ε36 σπανίζουν στην αγορά μιας και θεωρούνται παλιά και αντιεμπορικά για τους παλιατζήδες. Επιπροσθέτως αν καταφέρεις να βρεις κάποιο τέτοιο τροπέτο, αυτό θα έχει άπειρα χιλιόμετρα και πιθανών να είναι από άλλη μετατροπή.

Όλα αυτά με φοβίζουν λίγο όσον αφορά την αξιοπιστία. Οπότε ίσως να ήταν καλλίτερο να ψάξεις για κάποιο μεταγενέστερο μοτέρ ή να ακολουθήσεις την πιο ακριβή αλλά και αξιόπιστη λύση του να φέρεις ένα ολόκληρο 325 η 328 από την Γερμανία.

Όσον αφορά στον άνθρωπο που ασχολείται με μετατροπές, skandalis 321, μίλησα μαζί του και μου είπε ότι πρέπει να κάνεις πολύ υπομονή για να βρεις 25.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-06-04, 15:26
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
αν σε ενδιαφέρει ολόκληρο 325 από Γερμανία μπορώ να σε βοηθήσω
οποτεδήποτε θελήσεις πες μου
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-06-04, 03:36
Johny Ο χρήστης Johny δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Μηνύματα: 16
Johny is on a distinguished road
Όντως απο το 97 είναι ο κινητήρας 323 με 2500cc και 170 άλογα αλλά με ίδιες επιδόσεις περίπου με τον 325!Απλά έχουν λιγότερα χιλιόμετρα και πιθανόν λιγότερο ταλαιπωρημένοι!Συγκεκριμένα έχω βρεί στον Κεμίδη στην Χαλκίδα με έξοδα όλα μαζί 5000 ευρο.Απο κάτι φιλαράκια μου που συνεργάζονται με έναν που δέν μπορω να θημηθώ το επίθετό του (Θανάσης το μικρό) απο Γερμανία με 4000-4500 ευρο+1200 η εργασία απο τα παιδιά(εκεί το είχα κάνει is)!Καί περιμένω και μία τιμούλα απο Γερμανία!Όποιος ξέρει κάτι ή έχει καμία πρόταση ας μου στείλει τηλεφωνάκι ή να του δώσω το δικό μου!Για Μ3 πάντως δέν γίνεται γιατί δέν δουλεύω και δεν μπορώ να χρεώνω άλλους!Το Μ3 έχει παραπάνω έξοδα και τέλη κυκλοφορίας γιατί το άλλο θα το δηλώσω σαν 2λιτρο!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-06-04, 11:43
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Black5
Tώρα που δεν υπάρχει και τεκμήριο γιατί δεν δίνεις κάτι παραπάνω να το κάνεις Μ3?! Καμία σχέση...... :d
Και εγω το μονο πραγμα που εχω στο νου μου ειναι η μετατροπη...
Αυτη η συμβουλη που θα σου δωσω και καλα θα κανεις να την αναλυσεις και να την ζυγησεις καλα , ειναι να μην σκευτεις την διαφορα στα χρηματα της μετατροπης που θα τα δωσεις μια φορα και τελος αλλα τα λευτα της συντηρησης που θα τα δινεις για χρονια...Αλλο να συντηρεις μια 2500 και αλλο μια Μ3.... δευτερον σκεψου οτι αν βαλεις Μ3 το μοτερ ξεχοριζει απο το ειδι υπαρχον που εχεις και πρεπει να το δηλωσεις γιατι η πιθανοτητες να γινει μαλακια ειναι πολυ περισοτερες απο τον 2500 που εμφανισιακα ειναι ιδιος. Επισεις καλο ειναι να ανεβενεις αλογα σταδιακα και οχι 150αρες και 200αρες.(περι ορεξεως βεβαια..)!
τωρα για το τεκμιριο δεν πρεπει να ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο δειχνουν.. για μετατροπες δεν το εχω κοιταξει για να πω την αληθεια.. ξερω για νεα αγορα οπου εκει υπολογιζετε η πρωτη αγωραστικη αξια του αυτοκινητου που πρεπει να ειναι κατω απο 50 χιλιαρικα για μην υπαρξει επιβαρινση.. για μετατροπη κινητηρα θα μαθω ακριβος και θα σας αποστειλω..
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.