Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-07-04, 19:38
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Αλλαγή κρεμαγιέρας

Γεια σε όλους!Έχοντας στην κατόχή μου ένα Ε36 compact 316i μοντέλο 1997 εδώ και δύο χρόνια σκέφτομαι τι να κάνω για να βελτιώσω την αίσθηση και την ταχύτητα του τιμονιού!Πριν λίγες μέρες οδήγησα το Ε46 316Ci 16V sportive του κολλητού μου.Και επειδή μου άρεσε πάρα πολύ το βάρος του τιμονιού και η απόκριση του θέλω να ρωτήσω το εξής αν και ξέρω οτί είναι εξαιρετικά δύσκολο:υπάρχει περίπτωση να μπει αυτή η κρεμαγιέρα στο δικό μου?Εδώ μάλλον θα χρειαστεί να απαντήσει ένας μηχανικός!Έχετε υπόψην σας ότι ήδη έχω τοποθετήσει τα σινεμπλόκ ψαλιδιών του Μ3.Απ'όσο θυμάμαι κανένα Ε36 δεν φόρεσε κρεμαγιέρα με λιγότερες απο 2,9 στροφές ούτε καν το Μ3
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-07-04, 02:32
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Αφου κανείς δεν φαίνεται να ξέρει για αυτό που ρώτησα τουλ. ξέρει κανείς καμιά εταιρία που να φτιάχνει κοντές αγωνιστικές κρεμαγιέρες?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-07-04, 09:55
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Εγώ θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι η διαφορετική αίσθηση που λαμβάνεις από το E46 μπορεί να είναι αποτέλεσμα της διαφορετικής γεωμετρίας της ανάρτησης, της επιλογής ελαστικών κλπ και όχι απαραίτητα αποτέλεσμα διαφορετικής κρεμαγιέρας!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-07-04, 10:56
Το avatar του χρήστη M5-Matzos
M5-Matzos Ο χρήστης M5-Matzos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 139
M5-Matzos is on a distinguished road
opinion

Όσον αφορά την κραμαγιέρα μπορώ να σου πω ότι έχω ένα Ε36 m-pack και φοράει πιο κοντή κρεμαγιέρα απο τη μάνα του, έχει πολύ καλύτερη απόκριση και σου δίνει sport αίσθηση με διαφορά.
__________________
Dear Lord why my M5 has been crashed ?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-07-04, 11:46
Το avatar του χρήστη M5-Matzos
M5-Matzos Ο χρήστης M5-Matzos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 139
M5-Matzos is on a distinguished road
Thumbs up

Πάρε τηλ στην αντιπροσωπεία μήπως γίνεται να πάρεις αυτη που φοράει το δικό μου.
__________________
Dear Lord why my M5 has been crashed ?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-07-04, 13:47
Το avatar του χρήστη STAIO-CI
STAIO-CI Ο χρήστης STAIO-CI δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2004
Μηνύματα: 63
STAIO-CI is on a distinguished road
Thumbs up

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ STRAX , Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΓΟΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ.
__________________
PLEASE GOD GIVE ME HORSE POWER !!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.