Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-12-05, 20:52
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Προς ολους τους κατοχους Ε36!!

Εαν εχετε Ε36 και παρατηρειτε οτι σε ταχυτητα πανω απο 120 χιλιομετρα αισθανεστε μια μικρη ασταθεια στη μουρη του αυτοκινητου, που στη βροχη μπορει να αποβει μοιραιο....μια ειναι η λυση!!!!ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΑ ΠΙΣΩ ΣΙΝΕΜΠΛΟΚ ΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΨΑΛΙΔΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΜΑΣΙΦ!!ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΑΑΑΑ.... ΠΑΣ ΜΕ 200 ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΑΕΙ ΡΟΥΠΙ!!Εγω ειχα παθει πλακα με το αμαξι, μεχρι που μου ανοιξε τα ματια ενας μηχανικος στο Δημα!!Απο το συγκεκριμενο προβλημα εχει βγει και η βρομα οτι τα 36αρια ειναι αμαξια της τουμπας Πειτε μου εντυπωσεις παιδια σωθειτε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-12-05, 21:01
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Τέτοιο πρόβλημα που λες ποτέ δεν υπήρξε,ούτε έχω ακούσει ποτέ τέτοια φήμη. Πράγματι τα μασιφ είναι πολύ καλή βελτίωση. Όμως αν βάλεις τα έκκεντρα ζορίζουν πολύ το εμπρός σύστημα και δεν θα τα πρότεινα σε κανέναν. Την ακούνε,μετά από χιλιόμετρα, τα μπαλάκια τα ακρόμπαρα κλπ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-12-05, 02:45
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
OK αφου δεν το ακουσες εσυ ετσι θα ειναι!!Τα σινεμπλοκ που λεω της BMW ειναι και ειναι γι αυτο το σκοπο δεν λεω για aftermarket πατεντα!! Τωρα εαν εσυ εισαι ευχαριστημενος με το κρατημα σου δικαιωμα σου!!Εχω επαφες με αρκετα συνεργεια και ασχολουμαι με αυτοκινητα και αγωνες πανω απο 10 χρονια!!Εχω ακουσει και δει παρα πολλα!!Οταν βρεξει βγες εξω να δεις ποια εχουν προβλημα και ελα πες μου!!Μαλλον θα τα κραταω για τον εαυτο μου αλλη φορα!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-12-05, 03:02
Το avatar του χρήστη megistanas
megistanas Ο χρήστης megistanas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-09-2005
Μηνύματα: 242
megistanas is an unknown quantity at this point
Εχεις απολυτο δικιο ρε μιχαλη!
Οντως εβαλα απο Μ3 σινεμπλοκ και παω μαλλια συνεχως!
Δε τα εβαλα επειδη ειχα ακουση καποια φημη, τα εβαλα γιατι γουσταρω στησιμο του αυτοκινητου γενικα.......αλλα οντως ειναι η μερα με τη νυχτα!
Αληθεια δε κουναει ρουπι, ειδικα στις γρηγορες καμπες μπαινω με οσα ερχομαι πια!
Ακολουθηστε συμβουλη παιδες....πιανει!
Thanks μιχαλη......
__________________
Ώρα καλή σου...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-12-05, 03:14
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Εχω μπει σε μαμα 36αρι και καπακι σε 36αρι με αλλαγμενα σινεμπλοκ μαζι με ιδιοκτητη και μαστορα με @@@@, εγω απλα επαθα πλακα με τη διαφορα!! Φανταστειτε αυτο το ψαρωμα που κανει στο στεγνο και φαινεται ανουσιο στο βρεγμενο τι γινεται!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-12-05, 09:45
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Dηλ. ας πούμε το αυτοκίνητο είναι προβληματικό με τα μαμά;;;Κάποιος που θα μπει και θα διαβάσει αυτό πρέπει να καταλάβει από το thread; Ή απλώς οτί τα μασίφ είναι μια καλή βελτίωση;Γιατί αν εσύ είχες εμπρός σινεμπλόκ κομμλενα δεν μπορείς να βαφτίζεις τα Ε36 επικίνδυνα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-12-05, 10:59
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Το δικο ειναι ενα απο τα πολλα 36αρια που εχω μπει μεσα και δεν το λεω μονο συγκρινοντας το δικο μου!!Και στη τελικη ρε Νικο ας παρουν και μια γνωμη ο καθένας απο το μηχανικο τους!!Για καλο το λεω, δεν προσπαθω να πουλησω κατι!!Εαν δεν θες να το πεις προβληματικο, πες το βελτιωση!!Στο δικο μου πριν το μαθω αυτο, εχω αλλαξει λαστιχα, ευθυγραμμιση 2 φορες και τσεκαρισμα το αμαξι εξονυχιστικα απο κατω!!Τελικα ηταν απο αυτο!!Δεν το λεω για τα m3 γιατι δεν τα εχω δει ποτε μαμα στο δρομο για να το πω!!Πιο πολυ για τα 1600,1800!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ : 27-12-05 στις 11:04
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-12-05, 11:05
Το avatar του χρήστη E36M3ZF
E36M3ZF Ο χρήστης E36M3ZF δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-07-2005
Μηνύματα: 471
E36M3ZF is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact
Dηλ. ας πούμε το αυτοκίνητο είναι προβληματικό με τα μαμά;;;Κάποιος που θα μπει και θα διαβάσει αυτό πρέπει να καταλάβει από το thread; Ή απλώς οτί τα μασίφ είναι μια καλή βελτίωση;Γιατί αν εσύ είχες εμπρός σινεμπλόκ κομμλενα δεν μπορείς να βαφτίζεις τα Ε36 επικίνδυνα.

Απο προσωπικ'ή πείρα και απο μέτρηση που έχω κάνει στις μπάρες τις εθνικής οδού έχω να πώ πως ο Μιχάλης έχει ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. Φίλε Nick compact ποιος σου είπε πως τα Ε36 δεν εχουν πρόβλημα με το κρατημα τους και πως δεν ψαρευει η μουρη συνεχώς και πιο πολύ με βροχή? Συγνώμη που σου απανταω ετσι αλλά είναι εντυπωσιακός , ίσως , ο τρόπος που απαντάς στην διαπίστωση του Μιχάλη που τελικά δεν είναι μόνο του Μιχάλη αλλά κοινή και γενική. Πιστευω ρε αδέλφια πως δεν υπάρχει λόγος να σφάξουμε τον άλλον για την αποψη του. Δεν την εστερνίζεσαι? οκ...Δεν συμφωνείς και τελίωσε...Μην αρπαζεστε με το παραμικρό. κάτι πρεπει να ξέρει και αυτος για να μιλαει.

Ταδε έφη
Κώστας
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-12-05, 11:47
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Δεν αρπαζομαι φίλε μου.Sorry κιόλας αν κατάλαβες έστι από το post μου.πάω πάσο! Ίσως κάποιες φορές να τα παραλέω και λίγο.
Τέλος πάντων εγώ δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα παρόμοιο,τα σινεμπλόκ τα είχα αλλάξει ευκαιριακά με κάποιες άλλες επισκευές που είχα κάνει.Βέβαια να σου πω την αλήθεια θα τα βγάλω τα έκκεντρα και θα βάλω μασιφ πάλι αλλά κανονικά.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-12-05, 15:53
Το avatar του χρήστη Brown
Brown Ο χρήστης Brown δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2004
Μηνύματα: 122
Brown is on a distinguished road
Τα μασίφ συνεμπλόκ, από Μ3, είναι μία πολύ καλή βελτίωση στο μπροστινό σύστημα, για τα Ε36. Το είχα κάνει και εγώ. Όταν τα αλλάξεις καταλαβαίνεις την διαφορά.
Νομίζω, ότι υπάρχουν και έκκεντρα μασίφ (αν κάνω λάθος παρακαλώ ας με διορθώσει κάποιος), από τα Μ3 μετά από το 95 ή 96.
__________________
Σπύρος
Vanos και ξερό ψωμί
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.