Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-06-09, 21:02
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
ΒΜW 328ι tuning

Παιδιά παίρνω την πρωτοβουλία να ανοίξω αυτό το θρεντ για να παρουσιάσει ο καθένας το 28αρι του, τις βελτιώσεις που έχει κάνει και τα οφέλη που έχει δει, καθώς και να παραθέσουμε όλοι την προσωπική μας άποψη η ακόμα καλύτερα εμπειρία αν υπάρχει για διάφορες προτάσεις βελτίωσης του μωρου μας.

Ξέρω πως εχουν συζητηθεί πολλά σε πολλά θρεντ εδω όμως με την παρουσίαση που θα υπάρχει θα μπορεί ο καθένας να μπαίνει και να βλέπει τι υπάρχει, με τί μπορει να το συνδιάσει και να δεί και τι θα κερδίσει για να δει αν αξίζει κατά την γνώμη του ή κατά την τσέπη του να το βάλει.

Πιστεύω πως θα ήταν καλό να αναφέρουμε τι εχουμε βάλει σε μια λίστα η οποία θα συνοδεύεται απο την μάρκα αλλα και το κόστος και η παρουσίαση να κλείνει με 2 λόγια με τα οφέλη ή αν υπαρχουν αποδειξεις (φοτο,βίντεο,δυναμομετρήσεις) ακόμα καλύτερα!!!!

Για να γίνει πιο ολοκληρωμένος ο οδηγός βελτίωσης σε όποια σημεία χρειάζεται θα μπορούμε να κάνουμε παραπομπές σε λινκ δικά μας η από αλλα φορουμ!!

Τέλος για να προλάβω μερικούς, άμα το μόνο που έχουν να γράψουν είναι δεν αξίζει βάλε ενα μοτέρ Μ3 ας μην κουράσουν τα δαχτυλάκια τους!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-06-09, 21:13
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Και για να κάνω την αρχή

328 μοντέλο 98

Εισαγωγή Μ50
Φίλτρο Κ&Ν
Μπλοκε 25%
Χ-Brace
Εμπρός μπάρα θόλων OMP
Blistein αμορτισερ με HR ελατήρια

Όπως καταλαβαίνεται είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο και επειδή έχω πολλές φιλοδοξίες και θέλω να ενημερωθώ άνοιξα και αυτό το θρέντ.

Τα οφέλη της εισαγωγής είναι σημαντικά στα ψήλα, χαμηλά χάνει λίγο αλλά κατα την γνάμη μου αξίζει.Με το φίλτρο δεν μπορώ να πώ ότι ειδα διαφορά παρά μόνο μία μικρή στη χροιά του ήχου. Οι ενισχύσεις μου έχουν δώσει πολύ καλο τιμόνη και γενικά πιό στιβαρή αίσθηση .Απο τις αναρτήσεις είμαι πολυ ευχαριστημένος μιας και ακόμα και με τις 18άρες δεν κοπανάνε ιδιαίτερα και γενικά το κράτημα είναι πολύ καλό.!!!!Για το μπλοκε τα λόγια περιτά...ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ. Αυτα.....Keep Baxing!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-06-09, 00:27
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Arrow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά παίρνω την πρωτοβουλία να ανοίξω αυτό το θρεντ για να παρουσιάσει ο καθένας το 28αρι του, τις βελτιώσεις που έχει κάνει και τα οφέλη που έχει δει, καθώς και να παραθέσουμε όλοι την προσωπική μας άποψη η ακόμα καλύτερα εμπειρία αν υπάρχει για διάφορες προτάσεις βελτίωσης του μωρου μας.
εγω θα μεινω στη λεξη "παρουσιαση" κ θα παραθεσω κατευθειαν το γκαραζ που τα γραφει χαρτι κ καλαμαρι....
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...o=view&id=2556
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-06-09, 14:18
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Δημήτρης Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα τι να βελτιώσεις στο 28αρι? Είναι ούτως ή άλλως μια βελτίωση από τη μάνα του! Ράβει!!!!!!!!

Ελα που παντα ακτι σε τρωει!!!!!!!!Εδω βελτιωνουν αλλα και αλλα!!!!!!!

Σπυρο προγραμα δεν φορας ετσι?
Θα ηθελα εν το μεταξυ να δω μια φοτο απο το γουφερ που λες οτι ειναι ενσωματομενο για να ακταλαβω λιγο τι παιζει!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 20-06-09 στις 23:01 Αιτία: συγχώνευση 2 post
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-06-09, 14:45
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπυρο προγραμα δεν φορας ετσι?
Θα ηθελα εν το μεταξυ να δω μια φοτο απο το γουφερ που λες οτι ειναι ενσωματομενο για να ακταλαβω λιγο τι παιζει!!!!!!!
φιλε οχι δεν φοραω
φωτο του woofer για να καταλαβεις ειναι "μεσα" στο καθησμα το πισω αναμεσα απο τις 2 θεσεις....cabrio ειναι κ απο κει μπορουν να περασουν τα πεδιλα χιονιου απο μπρος μεχρι πισω!!!
ετσι βγηκε απτο εργοστασιο,με harman kardon ολοκληρο ηχοσυστημα!!
φωτος ειναι απο μεσα απο το αμαξι(ευκολο....)κ απο μεσα απτο πορτ παγκαζ(δυσκολο γιατι τωρα ειναι τιγκα!!) θα το κανω καποια στιγμη να τις βαλω να το δεις!!!
ειναι εξυπνο κ δεν πιανει χωρο κ τα πισω ατομα "νιωθουν" κ τι bassaki.....xexexe
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-06-09, 03:15
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Ναι θα ηθελα να το δω!!Προγραμα οχι .Ρυθμιστή πίεσης η μπεκ; σε ρωτάω γιατί έχουν ειπωθεί κατά καιρους ?Του έχεις κανει καμια δυναμομετρηση?

Οι υπολοιποι με τα 28αρια που ειναι?
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-06-09, 03:33
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι θα ηθελα να το δω!!Προγραμα οχι .Ρυθμιστή πίεσης η μπεκ; σε ρωτάω γιατί έχουν ειπωθεί κατά καιρους ?Του έχεις κανει καμια δυναμομετρηση?

Οι υπολοιποι με τα 28αρια που ειναι?
εισαγωγη + μπεκερα + πεταλουδα.ολα απο Μ50....τιποτα αλλο.
οχι δυναμομετριση δεν εχω κανει.αν βρω καμια πολυ καλη προσφορα μπορει να παω αν κ δε με καει γιατι δε θα αλλαξει κατι στο πως παει...γιατι παει καλα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-06-09, 21:37
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Tα μπεκ και η πεταλουδα απο το 25αρι ειναι μεγαλυτερα ?Δεν το ηξερα αυτο.Εγω δυστηχως την εβγαλα την εισαγωγη σημερα λογο συγκυριων που δεν χρειαζεται να αναφερθουν και ειμαι σε αναζητηση νεας!Οταν την ειχα ,την ειχα βαλει με την μαμα μπεκιερα και πεταλουδα και ειχα δει αρκετη διαφορα .προσφατα βαλαμε μια σε αμαξι ενος φιλου παλι με μαμα πεταουδα και μπεκιερα!!!!Να ψαξω να τα βρω κομπλε τωρα?Εσυ τα ειχες αγορασει καινουργια η μεταχειρισμενα?Κοστος ?
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-06-09, 21:40
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Tα μπεκ και η πεταλουδα απο το 25αρι ειναι μεγαλυτερα ?Δεν το ηξερα αυτο.Εγω δυστηχως την εβγαλα την εισαγωγη σημερα λογο συγκυριων που δεν χρειαζεται να αναφερθουν και ειμαι σε αναζητηση νεας!Οταν την ειχα ,την ειχα βαλει με την μαμα μπεκιερα και πεταλουδα και ειχα δει αρκετη διαφορα .προσφατα βαλαμε μια σε αμαξι ενος φιλου παλι με μαμα πεταουδα και μπεκιερα!!!!Να ψαξω να τα βρω κομπλε τωρα?Εσυ τα ειχες αγορασει καινουργια η μεταχειρισμενα?Κοστος ?
ειναι διαφορετικα στα κουμπωματα λογο διαφορετικης εισαγωγης.δεν ξερω αν ειναι μεγαλητερα.μεταχειρησμενα ταχα παρει γυρω στα 250 ευρω ολα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-06-09, 21:42
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Α ενοεις για να πιασει η μπεκιερα στην εισαγωγη.Εγω αυτο το ξεπερασα κανοντας την πατεντα με τα λαμακια !!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.