Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 31-12-11, 22:38
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Προτεινω αυτο το thread να γινει sticky οπως και το αλλο του με το Μ3 Ε46 αγορα ωστε να εχουμε εναν οδηγο αγορας-συμβουλων για οποιον θελει να αγορασει ή να φτιαξει Μ3 Ε36.

Στο θεμα μας τωρα...του Ανδρεα δηλαδη.Βρε και εγω ///Μ3 Ε36 θελω να παρει αλλα θελω να ειμαι αντικειμενικος οπως παντα και οχι με παρωπιδες και οτν προκειται ειδικα με φιλους+γνωστους τοτε τα λεω ξεκαθαρα και χωρις υπεκφυγες.

Λαβε λοιπον μερικες φωτο με γνησια ///Μ3 Ε36 στη χωρα μας,υπαρχει αλλο ενα ESTORIL 4-πορτο που το εχει μελος μας εδω μεσα και ειναι SMG-1 εχω φωτο του αλλα δεν το ποσταρω μιας και φαινεται η πινακιδα του και δεν ξερω αν τις εχει αλλαξει ο Νωντας απο τοτε.Το ασημι ειναι το γνωστο,το μελιτζανι-μωβ ειναι φοβερο αμαξι με ολη την SCHNITZER απανω του (το τι βροχη εχω φαει για αυτο το αμαξι δεν περιγραφεται,καταχειμωνο πολυ αργα το βραδυ να το χαζεω στον Κορφιατη πριν 10 χρονια περιπου,αβαφτο εντελως ητανε αυτο).

Το αστερι βεβαια ειναι το ESTORIL του Τσιαρτα της ΑΕΚ που το ειχε φερει μετα την μεταγραφη του απο την Ισπανια και το πηρε ενας φιλος με ελαχιστα χλμ τοτε 50 κατι χιλιαδες χλμ θυμαμαι και επειδη δεν του αρεσε το λευκο σαλονι που ειχε το αλλαξε και του εβαλε μαυρο ΑΚΟΥΣΟΝ-ΑΚΟΥΣΟΝ!!!!!!!Αυτο το αμαξι το ειχα ενα σαββατοκυριακο στην Ακρατα σε εκδρομη με φιλους καλους και ειχα δωσει το 286 μου στον Μακη Βουδουρη και μου ειχε δωσει αυτο (το ειχε αγορασει και ο Μακης ενα διαστημα τοτε).Καταπληκτικο αμαξι παιδια με αλουμινενιες πορτες οπως ολα τα γνησια 321 απο το εργοστασιο κτλ.Αυτο το αμαξι το θυμαμαι χρονια να το οδηγαει η συζυγος του Τσιαρτα (ειχε και Μ5 Ε39 γνησιο LE MANS BLAU) με παιδικο καθισματακι πισω.

To cabrio το estoril 321 ητανε και αυτο καθαρο το αμαξι και το πουλαγανε μαζι με hard top αλλα ειχε πολα χλμ γυρω στα 200.000+ τοτε που το εψαχνα.

Ελπιζω να σε ζεστανα λιγο Ανδρεα,κοιταγα σημερα στο αρχειο μου τι εχω απο ///Μ3 Ε36 που εχουνε πουληθει και φτιαχθει στην Ελλαδα και ειναι πραγματικα απειρα και το λεω αυτο οχι για το μεγεθος του αρχειου αλλα αν θες να βρεις καλο ///Μ3 Ε36 θα βρεις, υπαρχουνε πολλα......παρα πολλα.

Πολυ ενδιαφερον το θεμα που ανοιγεις αγαπητε..!!!!!
Το Ε36 για εμενα ειναι το ομορφοτερο μοντελο της bmw.
Δεν κρυβω πως ενω ειχα για 15+ χρονια Ε36(316 που μετα εγινε 328 μετατροπη)
εχω τωρα 335 Ε92...και ναι δηλωνω πως θα παρω καποια στιγμη... Μ3Ε36!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 01-01-12, 01:25
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Red face

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει και κίτρινο Μ3 Ε36 (πινακίδα την ξέρω απ έξω αλλά δεν την λέω) το οποίο ήταν "κούτα" όταν το έβλεπα Γλυφάδα πριν από καμια 15αριά χρόνια.

Υ.Γ: Είδα απόψε το Μ5 Ε34 Le mans Blau που ήταν εξώφυλλο στους 4Τροχούς και ήταν σε εξαιρετική κατασταση ακόμη και σήμερα (άσχετο...)
Mια μικρη διορθωση,στην Μ5 Ε34 δεν υπηρχε LE MANS BLAU αλλα ΑVUS BLAU και το κιτρινο που λες,πρεπει να ητανε ενα που ειχε και ο Κορφιατης στη βιτρινα του ενα διαστημα πριν παρα πολλα χρονια...συνηθως τα γνησια τοτε ειχανε πινακιδα 1000 ή 3000/3200 συνηθιζοτανε γιατι ητανε το πιο ακριβο νουμερο ειδικα το 1000 που ειναι και το πρωτο νουμερο της χιλιαδας.

Υπαρχουνε και αλλα γνησια Μ3 Ε36 δεν ειναι τοσο λιγα οπως πιστευουνε οι περισσοτεροι,απλα θελει ψαξιμο και υπομονη μεχρι να το βρεις.Ηρθανε και απο το εξωτερικο καποια αυτοκινητα στην Ελλαδα απο επαναπατρισμο και βεβαια μεσω του Οδδυ πουληθηκανε καποια κατασχεμενα αυτοκινητα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 01-01-12, 01:27
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Lightbulb .....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgepap Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ενδιαφερον το θεμα που ανοιγεις αγαπητε..!!!!!
Το Ε36 για εμενα ειναι το ομορφοτερο μοντελο της bmw.
Δεν κρυβω πως ενω ειχα για 15+ χρονια Ε36(316 που μετα εγινε 328 μετατροπη)
εχω τωρα 335 Ε92...και ναι δηλωνω πως θα παρω καποια στιγμη... Μ3Ε36!!!!
Μπραβο σου,εισαι απο τους λιγους που κανουνε τετοια δηλωση για την ομορφια του Ε36 και δεν σε αδικω.

Να κρατησεις το Ε92 και να παρεις καποια στιγμη και το πολυποθητο Μ3 Ε36!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 01-01-12, 09:01
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Mια μικρη διορθωση,στην Μ5 Ε34 δεν υπηρχε LE MANS BLAU αλλα ΑVUS BLAU και το κιτρινο που λες,πρεπει να ητανε ενα που ειχε και ο Κορφιατης στη βιτρινα του ενα διαστημα πριν παρα πολλα χρονια...συνηθως τα γνησια τοτε ειχανε πινακιδα 1000 ή 3000/3200 συνηθιζοτανε γιατι ητανε το πιο ακριβο νουμερο ειδικα το 1000 που ειναι και το πρωτο νουμερο της χιλιαδας.

Υπαρχουνε και αλλα γνησια Μ3 Ε36 δεν ειναι τοσο λιγα οπως πιστευουνε οι περισσοτεροι,απλα θελει ψαξιμο και υπομονη μεχρι να το βρεις.Ηρθανε και απο το εξωτερικο καποια αυτοκινητα στην Ελλαδα απο επαναπατρισμο και βεβαια μεσω του Οδδυ πουληθηκανε καποια κατασχεμενα αυτοκινητα.
Ναι έχεις δίκιο, avus blau και όχι le mans!!
Το είδα το αμάξι χτες και τρελλάθηκα, το είχε ΚΟΥΤΑ ο τύπος!!
7309 πινακίδα δεν έχει αλλάξει πινακίδες και είναι σε original κατάσταση!
http://library.techlink.gr/4t/articl...3&article=2481

Για την ιστορία Γιάννη, το κίτρινο δεν ξέρω εαν ήταν στον Κορφιάτη, αλλά δεν είχε πινακίδα καμία από αυτές που λες.
Εαν θες σε PM σου την στέλνω...
Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε

Υ.Γ: Άγιε μου Βασίλη ήμουν καλό παιδάκι το 2011
Για αυτό περιμένω από εσένα αυτά που σου παρήγγειλα...

http://www.munichlegends.co.uk/compo...3/view,detail/
http://www.munichlegends.co.uk/compo...0/view,detail/
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=2
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=2
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg M3 sport evo black.jpg (33,3 KB, 18 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 sport evo black 2.jpg (33,1 KB, 18 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 sport evo red 2.jpg (44,9 KB, 15 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 sport evo red.jpg (45,0 KB, 14 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M5 E34 silver limited edition.JPG (27,3 KB, 14 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M5 E34.JPG (22,4 KB, 13 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M5 E34 Winkelhock.JPG (21,2 KB, 19 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M5 E34 Winkelhock 2.JPG (15,2 KB, 12 εμφανίσεις)
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 01-01-12, 17:42
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Γιάννη ειλικρινά δε παίζεσαι! Ρεπόρτερ ντέντεκτιβ ερευνητής!

Ούτε ο Τσιάρτας παίζεται τον οποίον ειχα γείτονα για μερικά χρόνια και θυμαμαι ότι μετά το ε39 Μ5 ήρθε ένα silverstone e60 M5, αλλά δεν ήξερα ότι υπήρχαν και άλλα πριν.

Ένα κίτρινο Μ3 Ε36 μαζί με ενα μπλέ 840 ήταν εκθέματα σε μία έκθεση της bmw που λεγόταν κέντρο μεγάλων κυβικών απέναντι από τους στύλους του Ολύμπιου Διός. Κάποιο μέλος εδώ έχει αναφέρει ότι είχε αγοράσει καινουργιο mid nineties ε36 Μ3 γνήσιο, αλλά δεν θυμάμαι εάν ήταν το συγκεκριμένο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 01-01-12, 19:20
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ναι ξέρω που λες όπως ανεβαίνεις Αμαλίας αριστερά!!!
Εκει το θυμάμαι και εγώ το κίτρινο Μ3 Ε36, αλλά δεν θυμάμαι εαν ήταν 286 ή 321, λογικά μάλλον 321 ήταν...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 02-01-12, 00:19
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Κυκλοφορουσε επισης στην Αττικη -γνωστου μου και παλιου συμφοιτητη μου-m3 286,
σε κιτρινο χρωμα ,γνησιο,με Ιταλικες πινακιδες απο τελη '90 εως πριν 3-4 χρονια.
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 02-01-12, 00:37
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Smile ......

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgepap Εμφάνιση μηνυμάτων
Κυκλοφορουσε επισης στην Αττικη -γνωστου μου και παλιου συμφοιτητη μου-m3 286,
σε κιτρινο χρωμα ,γνησιο,με Ιταλικες πινακιδες απο τελη '90 εως πριν 3-4 χρονια.
Πρεπει να ητανε απο το 1992 (τα πολυ πρωτα Μ3 Ε36,ελαχιστα) και μετα μιας και πριν δεν υπηρχε Μ3 Ε36.

Πες μου οτι το εδωσε ανταλλακτικα σε εμπορο ανταλλακτικων εδω στην Αθηνα......θα τρελαθω!!!!Ο κολλητος μου ειχε παρει κιτρινο Μ3 Ε36 286 κουπε (κομμενο) με ιταλικα νουμερα για μετατροπη απο εμπορο εδω στην Αθηνα πριν καποια χρονια και το αμαξι ειχε τα χαρτια του στο ντουλαπακι κτλ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 02-01-12, 10:28
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
Επίσης υπάρχει ή πρέπει να υπάρχει M3 E36 - AC Schnitzer CS , πολύ ειδικό φουσκωτό.
Το είχα δει παλιά στα Μέγαρα, νομίζω μπλέ ή πράσινο χρώμα.
Γιάννη καμιά πληροφορία για αυτό?
__________________
Ε39 Μ5
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 02-01-12, 16:03
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Γιαννη πραγματικα εισαι κατασκοπος!!!

Καταιγιστικος οπως παντα.

Αποφασισα να δωσω το audi να δω τι χρημα θα παρω και θα πραξω αναλογα.

Το σιγουρο ειναι οτι θα παρω ετοιμο αμαξι εαν ειναι και δεν θα κατσω να το φτιαξω εγω.


Εφοσον δεν μπει σφηνα κανα Type R καθοτι πλεον υπαρχουν καθαρα αυτοκινητα και σε πολυ χαμηλη τιμη εως εξευτελιστικη.

Επειδη ομως ειχα θα ηθελα ενα m3 εστω 36ari αφου δεν μπορουμε 46ari

Τι να κανουμε??? Θα παρουμε το m3 των "φτωχων" χαχαχαχα φυσικα αστειευομαι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.