Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 07-12-15, 13:04
trueno Ο χρήστης trueno δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2009
Μηνύματα: 80
trueno is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν πιστεύεις στις νεράϊδες, πίστεψε και ότι ακούς για τα πετρέλαια.....το έχω στην Ελλάδα από το Δεκ 2009 και 70.000ΚΜ και δουλεύει ρολόϊ.....μην ακούς π@π@ριές φίλε...
Exω συνάδελφο στη δουλειά με Χ3 πετρελαιο με τον κινητηρα των 150 ίππων και έχει πολλά θέματα. Τωρα τελευταία του καίει λάδια ( 1 λίτρο στα 400κμ )και δεν ξερει τι να κάνει. Για αυτό το λέω. Επίσης στα διλιτρα των 177 ιππων έχω διαβάσει από χρηστες στο γερμανικο φορουμ για αρκετά ραγισμένα μπλόκ μηχανης. Να μην φοβάμαι μετά? Αν ειμασταν στις εποχές προ κρίσης μπορει να μην με ενοιαζε και εμένα. Τωρα ομως τα χρηματα δεν περισσεύουν..
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 07-12-15, 13:06
trueno Ο χρήστης trueno δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2009
Μηνύματα: 80
trueno is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW S1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω trueno, μαλλον με βλεπω για το βενζινοκινητο!!!! Τα φοβαμαι τα πετρελαια τελικα με αυτα που διαβαζω ... εχω βρει 2-3 στο car απλα ειναι απο μαντρα... και δεν ξερω πως να το διαχειριστώ .....
Γνώμη μου ποτέ αυτοκίνητο από μαντρά , και ΠΟΤΕ εισαγωγής. Ψάξε από ιδιώτη και Ελληνικό.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 07-12-15, 13:30
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Καλά κάνει και φοβάται, γιατί αυτά που θα πάρει με 70.000χλμ από τη μάντρα, έχουν 270.000χλμ γυρισμένα....

Μπορεί να πωλείται και του θείου μου το Χ3 diesel πάλι με 70000χλμ....που είχε το 2009....και χιλιάδες προβλήματα....Το είχε πάρει από καινούριο εντωμεταξύ και το ξεφορτώθηκε το 2010 περίπου με 70-80.000χλμ...Θα έχει κάνει άλλα 150 και πάλι με 70 θα πωλείται....

Πάρε φίλε ένα καινούριο αμάξι όσο μπορείς... Και άσε τη σαβούρα..

Το ίδιο έλεγα και σε εσένα Μάριε (τοπμαρ) που θέλεις να πουλήσεις το άψογο αμάξι σου που αναγκαστικά θα πωληθεί με τους όρους της αγοράς (δηλαδή να αντιμετωπίσει τη σαβούρα με 500.000χλμ γυρισμένα στα δικά σου 80-90.000)...

Από τα 70-80.000χλμ που έκανε το αυτοκίνητο ήταν στο συνεργείο ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρό.

Βέβαια τότε ήταν άσχετοι...τώρα έμαθαν να τα φτιάχνουν.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 07-12-15, 13:55
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Το πρόβλημα με τα diesel είναι ότι επιτρέπονται στις μεγάλες Ελληνικές πόλεις μόλις μερικά χρόνια και αυτά μέσα στην καρδιά της κρίσης -δηλαδή από τότε που πουλιούνται κυρίως μικρά και πολύ μικρά αυτοκίνητα-.Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι υπάρχουν ελάχιστα αυτοκίνητα διαθέσιμα απο ιδιώτες μη εισαγωγής. Ότι δεις από μάντρες είναι κατά 95% εισαγωγής -πλυμμένα γυαλισμένα χρέπια με άπειρα χιλιόμετρα. Κατ' εμέ, δεν υπάρχει καμία πιθανότητα αυτοκίνητο από μάντρα να μην είναι περίπου έτσι. Θα ήμουν δύσπιστος ακόμα και αν έβλεπα χαρτιά... πόσο μάλλον χωρίς!

Επίσης είχαν ένα ζήτημα τεχνογνωσίας τα συνεργεία, που ειδικά στα BMW -ελλείψει taxi- δεν είχαν σχέση με τα diesel και άρα τα προβλήματα πήγαιναν και έρχονταν. Αντίστοιχα με τα πετρέλαια πρέπει να συνυπολογίσεις ότι ακριβώς λόγω της μειωμένης ζήτησης εξαιτίας των περιορισμών, ήταν πολύ χειρότερα από τον ΜΟ των Ευρωπαϊκών μιας και οι μονάδες διύλησης δεν έκαναν για χρόνια επενδύσεις στον συγκεκριμένο τομέα. Άρα οι πιθανότητες για προβλήματα είναι ανεβασμένες με το καλημέρα...

Στο δια ταύτα, για να βρεις καλό και αξιόπιστο Diesel σε αυτή την κατηγορία πρέπει να ψάξεις πάρα πολύ και όταν το βρεις να είσαι σίγουρος ότι δεν θα είναι φθηνό... Όπως λέει και ο DIM, πάρε ένα καινούριο... Αν δεν μπορείς δεν θα είναι BMW, αλλά θα είναι τουλάχιστον θα είναι καινούριο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsalin : 07-12-15 στις 14:02
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 07-12-15, 14:26
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
@trueno: Και ο φίλος μου εδώ στα μέρη μου, έχει ολόιδιο αυτοκίνητο με το δικό μου, αγορασμένο από ιδιώτη μεταχειρισμένο πριν 5 χρόνια (είχε 42.000 πραγματικά χιλιόμετρα).....τώρα έχει 150.000ΚΜ και εκτός από 2 καμένους προθερμαντηρες, δεν έχει βγάλει τίποτα άλλο. .....οπότε τί σημαίνει αυτό;;

@Dim77: Εγώ εάν είδες σχολίασα για τα μυθεύματα περί προβλημάτων στα Diesel γενικώς, σε σχέση με τα βενζινοκινητα. Ούτε για τα γυρισμένα χιλιόμετρα, ούτε για τα χρεπια του εξωτερικού με 3-4 πρώην ιδιοκτήτες. Όσο για το δικό μου, ήθελα (παρελθόν) και όχι θέλω (παρόν) να το δώσω. Όταν το πουλούσα λοιπόν, τους πείραζε που το έδινα σε τιμή 10-15% παραπάνω από τα άλλα σχεδόν όμοια χρεπια, γιαυτό κάνανε παζάρια και τελικά καταλήγανε αλλού, μετανιώνοντας οικτρά μετά από λίγο καιρό με την άθλια κατάσταση στην οποία πραγματικά ήταν το αυτοκίνητο τους. Ας πρόσεχαν, δεν τους λυπάμαι καθόλου. ...

Οπότε, εάν βρεθεί ένα καθαρό σαν το δικό μου, σαφώς είναι προτιμότερο από ένα αντίστοιχο βενζίνης.. ...να συγκρίνουμε ομοειδη οχήματα. ...Τέλος, σαφώς το καινούριο είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά δεν το έχει στις επιλογές του από ότι είδα ο ενδιαφερόμενος. ....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 07-12-15, 17:08
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
Κάτοχος κι εγώ του x3 2λιτρου με 104 χιλ χλμ εκ των οποίων τα 47 με αέριο χωρίς πρόβλημα.
Φίλε την λύση της βενζίνης στα 2.5 lt πως τη βλέπεις ;
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 07-12-15, 19:28
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Μίλησα σήμερα με αντιπροσωπία της BMW που εχει ενα Χ3 , για ανταλλαγή και θα με ενημερώσουν μου είπαν .
Είναι βεβαια του 7 , δλδ + 300ε φόρο πολυτελείας για ενα χρόνο ακόμα, Facelift , όπως το θέλω , (σχεδόν) , βενζίνη με καλά χιλιόμετρα , βεβαια θυσιάζω το απροβλημάτιστο αυτοκινητο μου , με ενα θεος ξερει.... όπως λέτε!!!!!!

Θελω να παρω αλλα δυο τρία τηλ αυριο να δω και ενα πετρελαιο και ενα βενζινα ακομα.
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 10-12-15, 17:02
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Τελικά ... ο μαντρας μου ειπε θα το σκεφτεί.... παπακια δλδ.
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 11-12-15, 08:27
trueno Ο χρήστης trueno δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2009
Μηνύματα: 80
trueno is on a distinguished road
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6994733/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7014148/

για αυτά ρώτησες?
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 11-12-15, 09:30
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα , οχι , αυτά λεω...
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7068601/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3577830/
το 1 μου είπε δεν ενδιαφέρετε ενω στο 2 θα το κοιταξει ....
σε αυτο δεν εχω παρει καν ακομα... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7090958/
και σε αυτο δεν μου αρέσει το χρώμα... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7119992/ δεν ξερω...
και αυτος θελει cash http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7108470/

κοιτάω για ανταλλαγη!
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.