Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 16-11-07, 13:33
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Όσο παράξενο και να ακούγετε δεν μπορώ να κάνω ούτε μέτρο χωρίς να φοράω ζώνη και νιώθω ότι θα φύγω από το κάθισμα.
Δεν μπαίνει κανείς μέσα στο αμάξι αν δεν δεθεί και αν δεν θέλει….χέστ$#@κα να πάει με τα ΠΟΔΑΡΙΑ.
Αν είναι τόσο ξεροκέφαλος αυτός τόσο έξυπνος είμαι εγώ και δεν αναλαμβάνω την ευθύνη να τον μεταφέρω ούτε έναν πόντο.
Και κάτι ακόμα.
Τη ζώνη τη φοράω ακόμη και σταματημένος για την περίπτωση που έρθει και πέσει κάποιος πάνω μου.
Και κάτι ακόμα.
Καλό είναι να υπάρχει και ένας μικρός σουγιάς δεμένος κοντά στον οδηγό στην περίπτωση ατυχήματος που κολλήσουν οι ζώνες και παγιδευτείς στο κάθισμα σφηνωμένος να κόψεις τη ζώνη.
Μην γελάτε έχει συμβεί ατύχημα όπου ο οδηγός γλύτωσε από το μπαμ και κάηκε ζωντανός γιατί δεν μπορούσε να λύσει τη ζώνη του!!!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 16-11-07, 16:54
nautilos Ο χρήστης nautilos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2006
Μηνύματα: 168
nautilos is on a distinguished road
Απλά πολύ καλό! Πρέπει να αρχίζουμε να ξεφέυγουμε από την ιδέα "σιγά μην την πάθω εγώ" που επικρατούσε στον ελληνικό πληθυσμό τις προηγούμενες δεκαετίες και εμείς που έχουμε μια σχέση πιο στενή με το αυτοκίνητο θα πρέπει να το ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ συνέχεια!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 30-11-07, 02:51
Gary Kokkin Ο χρήστης Gary Kokkin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Μηνύματα: 208
Gary Kokkin is an unknown quantity at this point
Και εγώ που γνωρίζω να σώζεται ζωή από ατύχημα συγγενούς,το φωνάζω συνέχεια...
__________________
To μυστικό της ζωής δεν είναι να κάνουμε ότι μας αρέσει ,αλλά να προσπαθούμε να μας αρέσει και λίγο,ότι αναγκαζόμαστε από τις συνθήκες να κάνουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 30-11-07, 20:35
Το avatar του χρήστη E12 520
E12 520 Ο χρήστης E12 520 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2007
Μηνύματα: 683
E12 520 is on a distinguished road


Ενα βιντεο με νοημα για οσους νομιζουν οτι το αυτοκινητο ειναι μονο γκαζι και φρενο!
__________________

"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead."
Henri Toivonen.......The Legend lives on........
Henri Toivonen Tribute
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 09-12-07, 16:41
plokami Ο χρήστης plokami δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 24-10-2007
Μηνύματα: 4
plokami is on a distinguished road
Όποιος θέλει να δείξει σε φίλους του το βίντεο, να το αποθηκεύσει στον υπολογιστή ή να το ανεβάσει σε κάποια ιστοσελίδα, μπορεί να κάνει κλικ στo ακόλουθο link:

http://www.sendspace.com/video-χρησιμότητα της ζώνης ασφαλείας

Κατόπιν κλικ στο ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ video.wmv που θα εμφανιστεί στο κάτω μέρος της σελίδας και τέλος αποθήκευση.

Όντως φίλε autodream την ζώνη δεν πρέπει να την φοράμε για κανέναν "μπάτσο" αλλά μόνο και μόνο για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες να γλιτώσουμε από ένα τροχαίο, στο οποίο πολύ πιθανόν να μην φταίμε εμείς, όταν ο απέναντι χάσει τον έλεγχο και καρφωθεί επάνω σε εμάς και στην οικογένειά μας. Γι' αυτό είναι σημαντικό και οι πίσω να φοράνε ζώνη.
Φίλε tasus αν και είχα σκοπό να γράψω και για τις συνέπειες από τη μη χρήση ζώνης σε συνδιασμό με τον αερόσακο που ανοίγει με μεγάλη ταχύτητα και μπορεί ακόμα και να μας σκοτώσει αντί να μας προστατεύσει ο 10λεπτός περιορισμός από το youtube για κάθε βίντεο δεν με άφησε.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 09-12-07, 16:44
Το avatar του χρήστη Tsakirakos
Tsakirakos Ο χρήστης Tsakirakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2007
Μηνύματα: 563
Tsakirakos is on a distinguished road
ωραιος φιλε! πρωτη κινηση με το που μπουμε στο αμαξι ειναι η ζωνη ασφαλειας! ΝΟΜΟΣ!!
__________________
μη τα συζητας αδερφε... μη τα συζητας....
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 09-12-07, 17:04
Το avatar του χρήστη GIWRGOSPR
GIWRGOSPR Ο χρήστης GIWRGOSPR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-06-2007
Μηνύματα: 303
GIWRGOSPR is on a distinguished road
φιλε απιστευτο...να σαι καλα .......
__________________
BMW Z3....
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 16-01-09, 04:20
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
παιδες το μονο που μπορω να πω ειναι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολους σας αυτη ειναι οδηγικη συνειδηση και παιδεια μακαρι ολοι οι οδηγοι να την αποκτησουν. Η ζωνη σωζει ΖΩΕΣ!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 18-01-09, 16:26
318 M-PACK Ο χρήστης 318 M-PACK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 176
318 M-PACK is an unknown quantity at this point
συγχαρητηρια γι αυτο το post , ειδα και ολο το βειντεο , μακαρι να φορανε ολοι ζωνη , εγω προσωπικα δεν μπορω να οδηγησω χωρις ζωνη, ετσι εμαθα απ την σχολη και ετσι νιωθω και ασφαλεια και οποιος μπαινει μεσα στο αμαξι μου υποχρεωνεται να βαζει την ζωνη για να εχω και το κεφαλι μου ησυχο...

παντα με προσοχη για να μπορουμε να χαιρομαστε...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.