Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-10-16, 15:08
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Ερώτηση για σταυρό τιμονιού

Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για σταυρό τιμονιού, όλο όπως φαίνετε και στην φωτογραφία. Σε service που είχα προ ημερών διαπιστώθηκε πως έχει τζόγο καθώς και σαν να έχει σπάσει ένα μικρό κομματάκι μέσα στη πατούρα από καουτσούκ.
Αλλά με ένα γρήγορο ψάξιμο βλέπω πως δεν διατίθεται πλέον!
Επίσης από εδώ http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=32_0419 βλέπω πως δίνεται σε κομμάτια χωρίς όμως να προμηθεύεται το νούμερο 1, αλλά να υπάρχει και μια διαφορά σε σχέση με του εργοστασίου – ολόκληρου. Αυτή η διαφορά με βάζει σε σκέψεις για το πόσο ασφαλές είναι αυτό, καταργώντας τους πύρους και αντικαθιστώντας με βίδες.
Βλέπω όμως να προβαίνουν σε ανάλογες πατέντες στο νετ λόγω διακοπής παραγωγής του συγκεκριμένου.
Καμιά ιδέα ….;
Έχω βρει ένα πολύ καλό κατάστημα από Αμερική (γνωστό) που έχει τα πάντα σε γνήσια ανταλλακτικά BMW και σε πολύ καλές τιμές, έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα παλαιότερα αλλά ήταν μικρά τα ποσά και δεν πλήρωσα ποτέ τελωνείο τώρα όμως θα έχω πρόβλημα …..ξέρετε κανένα αντίστοιχο Ευρώπη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ;

__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KAZA : 29-10-16 στις 15:10
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-10-16, 05:33
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για σταυρό τιμονιού, όλο όπως φαίνετε και στην φωτογραφία. Σε service που είχα προ ημερών διαπιστώθηκε πως έχει τζόγο καθώς και σαν να έχει σπάσει ένα μικρό κομματάκι μέσα στη πατούρα από καουτσούκ.
Αλλά με ένα γρήγορο ψάξιμο βλέπω πως δεν διατίθεται πλέον!
Επίσης από εδώ http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=32_0419 βλέπω πως δίνεται σε κομμάτια χωρίς όμως να προμηθεύεται το νούμερο 1, αλλά να υπάρχει και μια διαφορά σε σχέση με του εργοστασίου – ολόκληρου. Αυτή η διαφορά με βάζει σε σκέψεις για το πόσο ασφαλές είναι αυτό, καταργώντας τους πύρους και αντικαθιστώντας με βίδες.
Βλέπω όμως να προβαίνουν σε ανάλογες πατέντες στο νετ λόγω διακοπής παραγωγής του συγκεκριμένου.
Καμιά ιδέα ….;
Έχω βρει ένα πολύ καλό κατάστημα από Αμερική (γνωστό) που έχει τα πάντα σε γνήσια ανταλλακτικά BMW και σε πολύ καλές τιμές, έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα παλαιότερα αλλά ήταν μικρά τα ποσά και δεν πλήρωσα ποτέ τελωνείο τώρα όμως θα έχω πρόβλημα …..ξέρετε κανένα αντίστοιχο Ευρώπη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ;

δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές,αλλά μήπως να έκανες κατασκευή το κομμάτι που έχει σπάσει από Teflon ή Ertalon(είναι ίδιας υφής και εμφάνισης με το Teflon,αλλά με σκληρότερη δομή).Αν προμηθευτείς το υλικό και πας σε μια υδροκοπή στο φτιάχνει σε λίγα λεπτά,αν έχεις δείγμα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-10-16, 09:06
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Το κομματάκι που έχει σπάσει είναι μεταλλικό φίλε μου, αν μπορώ θα βγάλω μια καλύτερη φωτογραφία.
Δεν είναι κάτι τρομερό αλλά δεν θέλω να παίζω με αυτά.
Να διευκρινίσω πως το part με το νούμερο 3 δεν είναι πουθενά κομμένο.
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-10-16, 12:32
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κομματάκι που έχει σπάσει είναι μεταλλικό φίλε μου, αν μπορώ θα βγάλω μια καλύτερη φωτογραφία.
Δεν είναι κάτι τρομερό αλλά δεν θέλω να παίζω με αυτά.
Να διευκρινίσω πως το part με το νούμερο 3 δεν είναι πουθενά κομμένο.
αν είναι μεταλλικό το ξεχνάμε.Επιβάλλεται να μην παίζουμε με τέτοια.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-10-16, 16:24
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Κανένα κατάστημα έχουμε;
Στο αρχείο του forum βρήκα 3-4 που έχει παραθέσει μέλος αλλά είναι Ελληνικά και δουλεύουν με εμπορίου ενώ εγώ θέλω OEM.
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-10-16, 11:09
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Και ποιός θα ξεπρεσάρει και θα ξαναπρεσσάρει την κολώνα???
Αγόρασε ολόκληρο το σύστημα απο τον παλιατζή και άσε κατα μέρους τα παιγνίδια
με το τιμόνι σου..
(άποψη μου)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-10-16, 20:49
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ποιός θα ξεπρεσάρει και θα ξαναπρεσσάρει την κολώνα???
Αγόρασε ολόκληρο το σύστημα απο τον παλιατζή και άσε κατα μέρους τα παιγνίδια
με το τιμόνι σου..
(άποψη μου)
Αυτό λέω κι εγώ Παναγιώτη τι χαζομάρες είναι αυτές που βλέπω στο νετ που κάνουν αλλά απο την άλλη και η BMW το δίνει πλέον με βίδες αντί για πυρρους!
Ο μάστορας μου είπε να βρώ αυτό μόνο το κομμάτι θα το κοιτάξω και πάλι εξονυχιστικά ακόμη και με δεύτερη γνώμη και περισσότερες φωτογραφίες.

Και ξανά ρωτάω ξέρει κανείς ηλεκτρονικό κατάστημα με OEM κατά προτίμηση Ευρώπη που να έχει ψωνίσει....δοκιμασμένο για να μου προτείνει;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-11-16, 12:36
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Ένα up για κανένα δοκιμασμένο ηλεκτρονικό κατάστημα, Ευρώπη κατά προτίμηση;
Όχι μόνο για το σταυρό.....
Ευχαριστώ
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.