Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Classic Cars

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-05-11, 16:36
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Μιας και είμαι κι εγώ στον δρόμο αγοράς ενος σκαραβαίου θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος στο τι εννοούμε όταν λέμε αυθεντικό?
Το να είναι δηλαδή όπως βγήκε απο το εργοστάσιο?
Και αν ναι πρέπει να είναι original τα ανταλλακτικά του?
Άν π.χ γίνει κάποιο χρώμα το οποίο δεν βγήκε στην παραγωγή η το να μπεί κάποιο τελικό άλλης εταιρίας η καθίσματα θα υπάρχει πρόβλημα?
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-05-11, 20:26
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Τι κινήσεις θα πρέπει να κάνει κάποιος που θέλει να βγάλει τέτοιες πινακίδες και ποιοι οι κανονισμοί αν υπάρχουν ;
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-05-11, 21:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36-Hartge Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και είμαι κι εγώ στον δρόμο αγοράς ενος σκαραβαίου θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος στο τι εννοούμε όταν λέμε αυθεντικό?
Το να είναι δηλαδή όπως βγήκε απο το εργοστάσιο?
Και αν ναι πρέπει να είναι original τα ανταλλακτικά του?
Άν π.χ γίνει κάποιο χρώμα το οποίο δεν βγήκε στην παραγωγή η το να μπεί κάποιο τελικό άλλης εταιρίας η καθίσματα θα υπάρχει πρόβλημα?
Τσούκου.
Αν το έχεις εσύ απο την αρχή, κάνεις μια έκθεση/περιγραφή των κύριων αλλαγών που έχεις κάνει.
Τους νοιάζει να έχεις κινητήρα και κιβώτιο του ιδίου τύπου, ή απο όχημα ιδίου τύπου,
όπως το εργοστασιακό.
Π.χ. εχεις ε28 αγορασμένο 518ι. Ακόμα και κινητήρα 535 να έχεις, περνάει, αρκει να είναι
απο ε28.
Δεν τους νοιάζει χρώμα, ο αριθμός πλαισιου, και ο τύπος κινητήρα/κιβωτιου.
Δεν σε νοιάζουν καθίσματα/παρελκόμενα/ραδιόφωνα κλπ.. Ούτε αν έχεις βάλει γνήσια
ανταλλακτικά ή ιμιτασιόν.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-05-11, 01:03
Το avatar του χρήστη MIKEN636
MIKEN636 Ο χρήστης MIKEN636 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 116
MIKEN636 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petroscf Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως δεν τίθεται θέμα για την "κλούβα", σαν τρελοί θα τη θέλουν να την γράψουν !!!!
Εξάλλου δεν έχουν μόνο "κουρσάκια" στη ΦΙΛΠΑ κλπ., έχουν ακόμα και φορτηγά μεγαλύτερα από VW "κλούβες"...Φανταστικό αυτοκίνητο, by the way!!
το ιδιο εχω και εγω ....αλλα κανονικα με πινακιδες γιατι ειναι επαγγελματικο και μου ερχονται ολα μισα τα εξοδα.δε δινονται τετοια αμαξια.
__________________
M52B28 POWER
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-05-11, 08:47
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
...Τα ANGEL EYES θα με βάλουν να τα ξηλώσω, φαντάζομαι?
Και, όσον αφορά τον κινητήρα μου, ναι, μαμά είναι, αλλά το WEBER δεν είναι ότι ακριβώς πιο μαμά...
Καλά για τις ζάντες και τα καθίσματα δεν το συζητώ...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-05-11, 08:54
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Εμένα θα με ενδιέφερε πάντως να ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα να εντχθεί κανείς σε ένα "ενδιάμεσο" καθεστώς, ώστε να κυκλοφορεί στο δρόμο κανονικά άρα να μην παραδώσει πινακίδες (?) και, προφανώς, να πληρώνει τέλη κυκλοφορίας, αλλά να τον καλύπτει η ασφάλει που καλύπτει τα ιστορικά.

Σήμερα, με κανονική ασφάλεια, λόγω χαμηλής αξίας του οχήματος -το μάτι τους!!!- δεν μπορώ να πάρω τα λεφτά μου για να βάλω καινούρια ανταλλακτικά από Γερμανια, πχ σε περίπτωση τρακαρίσματος...

Δηλ πχ αν το αυτοκίνητο το βγάζει ο πραγματογνώμονας περίπου 500 ευρώ (κάπου εκεί!! άντε να του το σπρώξει ο φαναρτζής, επειδή είναι φίλος, στο 1000ρικο, με πολλά παρακάλια-"μα δές το σε τι κατάσταση το έχει" κλπ) και το τρακάρισμα κοστίζει (ανταλλακτικά που θα φέρω από Γερμανία και εργασίες επισκευής) 1500, δεν τα παίρνω που να χτυπιέμαι!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-05-11, 09:56
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Το καλύτερο πράγμα που μπορείς να κάνεις για να αντιμετωπίσεις τους ΚΛΕΦΤΕΣ που λέγονται ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ είναι να βγάλεις μία ΚΑΡΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑΣ !
(googlare to )

Αν σε τρακάρουν και έχεις την κάρτα αυθεντικότητας ( Δεν έχει σημασία τι πινακίδες έχεις ) η ασφαλιστική είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να σε καλύψη ΜΕ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ανταλλακτικά μέχρι την τελευταία βίδα !

Βέβαια είναι ΤΟΣΟ Κλέφτες ( και πρώτα απο όλους ο "Εμπειρογνώμονάς" τους ) που θα χρειαστείς 'ισως να βάλεις και δικηγόρο ( όχι από την ασφαλιστική σου εταιρία ! ) .

τα έχω περάσει με το Kadett μου , μου έφαγε η International Life 580 € αλλά ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΜΑΘΗΜΑ !

Πιστοποιητικό δεν έβγαλα , αλλά έκανα ARAG !
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-05-11, 10:17
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Απ' ό,τι διαβάζω, για να βγάλεις αυτή την κάρτα, πρέπει να είσαι μέλος της FIVA ?? και επιπλέον, σου ελέγχουν το αυτοκίνητο ως προς την αυθεντικότητα... Οπότε ίσως και να μην τη βγάζει το δικό μου (γιατι το έχω αλλαγμένο σε διάφορα σημεία, ανάλογα με τα γούστα μου και -επί του παρόντος, τουλάχιστον- δεν θέλω να το επαναφέρω σε κατάσταση "μαμά", (αν και έχω φυλαγμένα τα πάντα, και μπορώ να το κάνω αν πάσα στιγμή)
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-05-11, 11:26
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
..........

Παρακολουθω το θεμα «πινακιδες ιστορικου οχηματος»» αρκετο και απο αλλο φορουμ γνωστου περιοδικου αυτοκινητου το οποιο ειναι πολυ ενημερωμενο.Θα κανω μια προβλεψη,επειδη πολλοι εκμεταλλευτηκαν την χαλαροτητα του νομου και εχουμε δει να ΜΗΝ εφαρμοζεται η 30ετια στην παραχωρηση των πινακιδων αφου οι περισσοτεροι δεν εχουν ενδιαφερον για το κλασσικο αυτοκινητο που εχουν και την διατηρηση του αλλα ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΕΛΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ κτλ πολλα θα αλλαξουν και θα αυστηροποιηθουν στο μελλον.Το βλεπω να ερχεται ειναι σχεδον σιγουρο.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-05-11, 11:29
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
κκ. MODERATORS μήπως το θέμα θε έπρεπε να μεταφερθεί στην κατηγορία classic?? Και ας μην αφορά αποκλειστικά BMW...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.